Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La ciordit de arme de la pitici

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 21:42

Limit break-ul meu se sparge dar reușesc să mă eliberez de mâna lui, din păcate coasta mea ruptă în luptă nu îmi dădea pace și durerea persista, acum Mugen nu îmi mai dă de ales și îl lovesc cu piciorul în piept și îl arunc într-o grămadă de cărbuni.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 21:48

Lucrurile dea se complicau,lanturile pareau sa ma intinda precum o masa de tortura si nici Jaden nu avea o viata prea usoara.
M-am ridicat din carbuni si pentru prima oara am deshis gura si am spus ceva,ironic nu era vocea mea.
-Copil insolent,tu si cu celalalt pusti sunteti la fel,am sa va distrug pe amandoi si mai apoi restul lumii.
Dupa care activa Blood Rush-ul si ii oferi lui Jaden un pumn direct in coaste trantindu-l la pamant.
Dupa cele vazute am ramas mut dar am reusit totusi sa spun ceva.
-Aia...aia e tehnica mea,cum ai...reusit sa o folosesti...
"Oh..aia..un fleac,sunt in corpul tau,am cotrobait si eu prin mintea ta si am 'imprumutat' unele informatii"
Asta deja devea din rau in mai rau,insa ceva imi spune ca voi reusi sa scap de aici...asta sau sunt mort.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 21:51

-Fuck you spirit malefic, dacă aduc aici ceva o să te sperii de nici scopul nu o să îl mai cunoști.
Spunând acestea corpul meu devine slab și din el iese energie neagră ce deasupra mea prinde forma lui Death.
-Mai vrei să te omor odată?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 21:55

I-au sabia de pe jos sprijinind-o de umar.
-Om prost...daca ma omori pe mine il omori si pe el...dar oricum el va muri asa ca nu inteleg unde e problema?
Lanturile deveneau din ce in ce mai stramte si simteam cum incet incet ma rup in doua.
-Nu e bine...nu e bine...
"Stii...ma amuzi pustiule,cred ca daca esti cuminte am sa iti ofer ceva frumos"
-Du-te...inapoi in IAD!
Back to real plain.Ma avant cu sabia spre Jaden tintindu-i gatul.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 21:59

Opresc sabia lui cu a mea după care îi pun o piedică și aruncând sabia în sus arunc și se desprind lanțuri de pe tavan ce pică de pe Mugen și probabil îl încurcă puțin.
-Death, mai am nevoie de energie vitală.
-Fie, dar îți voi lua un an din viață.
-5 luni.
-Fie.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:05

-Incepi sa ma enervezi...
Si incepu sa recite o incantatie,din mine ies 2 maini spirituale cu cate o sabie in mana care taie lanturile.
Putin in plan spiritual.
-Cred ca nu m-ai auzit du-te...inapoi...in...IAD!!!
"Iad..de ce sa ma intorc undeva unde sunt urat...."
-Ce face...nu esti un demon?
"Si Demoni nu pot fi exilati?"
-Ba da dar...
"Heh...e timpul pentru actul final..."
Avea oarecum dreptate privind in sus observ cum incheieturile mainilor incpeau usor sa se desprinda.
Inapoi in plan real.
Ma scutur de praf dupa care infig sabia in pamant.
-E timpul sa avem si un spectator la show.
si in jurul unui stalp al fierariei par eu frumos legat si intins.
-Wow...ce frumos...locuri in primul rand la propria mea moarte...AJUTOR!!
Dupa care spiritul indrepta sabia spre Jaden.
-Sa iti explic cum sta treaba prietene,il vezi pe prietenul tau de acolo agonizand,lanturile alea il vor intinde pana la punctul in care sufletul lui se va rupe in doua...adica moarte si ca sa nu incerci ceva prostesc chestia aia de pe stalp e doar o reflexie,oricat vei incerca sa rupi lanturile ele nu sunt acolo si daca ar fi sa extimez ii mai dau 10 minute...capis?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:14

-Ok tipule, nu cred că ști cu cine vorbești, sunt un Necromancer.
Scot cartea de la spate și ofer o înghețare de spirit pentru 30 de secunde demonului. Timpul să acționez, desenez o pentagramă repede la picioarele lui și încep să rostesc un ritual de sigilare în interiorul sabiei.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:21

Lanturile incepeau sa slabeasca,asta era de bine,dupa alte cateva secunde lanturile se crapa si reusesc sa ma eliberez.Asa,acum sa vedem ce putem face.Incep sa ma concentrez puternic imaginandu-mi spiritul parasind corpul.Simteam usor cum reusesc sa ies din corp,eram o mingiuta mica de energie care se putea plimba libera.
-Hei..sunt un spirit umblator,ce tare!!!
Dar...tot nu aveam nici o idee cum sa imi recapat corpul si sigiliul incepea sa cedeze,deoadata pentagrama devenise albastra si disparu.Ma apropii de urechea lui Jaden si soptesc.
-In caz ca nu ai observat....si el stie incantatii...
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:25

-Anulează puterea primită de la set, în cazul asta tu vei revini la standard normal fără puteri și în timpul ala pot să absorb magia puterea lui magică în lampa lui Death.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:31

-Am...da...cum sa pun problema,eu asa eram inainte sa vin in lumea asta,nu am primit abilitatea aici cum ai facut tu,eu am fost nascut pentru a deveni o arma biologica,dar cred ca am o idee.Ma uit spre sabie care incepea sa pulseze.
-Cred ca stiu ce putem face,dar o sa am nevoie de corpul tau.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:33

-Ști că spiritul meu nu poate părăsi corpul așa ușor nu. Dar am o idee.
Îl aduc pe ucenicul fierarului.
-El e bun?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:35

-Din nefericire nu...dar stii...putem coexista intr-un singur corp...desi vor fi probleme la manevrare dar totusi.
Devreme ce nu aveam un corp(totusi eram o bila) ii spun sa se uite spre sabie care pulsa usor.
-Cred ca daca as fi in corpul tau si as manui sabia poate se va intampla ceva....nu mai am idei.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:42

-Bine fie. Intră dar dacă te uiți prin amintirile mele te omor.
Iau bila în mână și o mănânc pentru că îmi era lene să o pun la piept sau la cap.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:48

Asa,intrat in Jaden m-am trezit intr-o incapere la fel ca cea din mine...adica vid.
-Bun...acum sa gasit controalele...mi-ar prinde bine un gamepad,stai asta e o lume spirituala...
Incep sa ma concentrez si in mana imi aparu un gamepad.
-Si acumsa inceapa jocul.
M-am andreptat spre spirit prinzandu-l de mana in asa fel in cat sa scape sabia,o iau de pe jos si ma departez.De data aceasta sabia era complet invaluita in aura dar era una neagra.
-Hmmm....cred ca e influentata si de persoana pe care o posed,asa acum sa il terminam dar mai inainte. A A A A A A A!
Jaden incepu sa sara necontrolat.
-Asa,acum ca m-am si distrat(o sa regret asta...) back to bisnis.
Ma indrept spre spirit si il lovesc cu sabia,insa ironic sabia trecu prin el,ma intorc rapid si regandesc strategia.
-Bun...aparent sabia trece prin el...cum e posibil!!!!
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:50

Eu eram pe un pat în mintea mea și mă odihneam.
-Cum te descurci Mugen?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 22:58

-Foarte bine...aparent sabia trece prin el....
Dar atunci ma lovi o idee,inima era singura optiune,asta sau devin colegul de suflet al lui Jaden.Ma avant spre el sarind si infigandu-i sabia in inima,de data aceasta lovitura provoca o explozie ciudata in tineriorul meu.Am vazut cum inste lanturi ieseau din mine,se legau de sabie apoi de Jaden.Am parasit corpul lui si am observat ca lantul era legat de mine nu de el.Incepeam sa imi recapat forma corpului dar inca eram un spirit pe langa aceasta din mine iesi si spiritul samuraiului care ma posedat.Eram amandoi fata in fata cu lantul iesindu-ne din piept.
-Capat de drum..dar totusi vreau sa stiu cine esti si cel mai important...de ce?
-Numele meu este Yamato,am fost un general in iad,dar cand acestia au incercat sa vina pe pamant ca sa posede oameni doar pentru a aduce moarte nu am fost de acord si am fost exilat,am crezut ca daca ma voi folosi de cineva sa provoc moarte si groaza o sa ma pot reintoarce acolo,dar inteleg acum ca e gresit.
-Esti...sigur ca esti un demon?
-Nici eu nu mai stiu...
Din spatele acestuia aparura o pereche de aripi dar ceva era ciudat,una era alba cealalta neagra.
-Cred ca si demoni se pot schimba,fi atent cum facem daca esti de acord poti trai in tineriorul meu,sunt sigur ca ai ceva puteri care m-ar putea ajuta..deci ce zici?
-Sigur,dar inainte de asta ritualul trebuie completat.
-Ce ritual?
-Dupa cum observi sufletele noastre sunt legate de sabie,cineva trebuie sa ne taie lanturile la amandoi de odata,atunci lanturile noastre se vor uni si voi putea trai in interiorul tau.
-Ok....idei?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 23:06

După unirea celor 2 și după ce Mugen și-a recăpătat corpul pot respira ușurat.
-Sper că nu te-ai uitat prin mintea mea că nu mai primești bere de la mine.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mar Iun 17 2014, 23:10

Dupa ce mi-am recapatat corpul plus un nou locatar am observat ca sabia devenise energie si se adunase intr-un semn care se formase pe mana mea dreapta.
Spoiler:
-Dragut,sabie la purtator.
M-am mai uitat putin prin jur si am gasit doua inele ciudate,aveau un buton pe care cand il apasam ieseau 2 lame.
-Astea imi vor fi de mare ajutor,aveam nevoie de ceva cu care sa fortez sangele sa curga.
Dupa care il iau pe dupa umar pe Jaden si spun.
-Ce mai zi,hai sa mergem la o bere faci tu cinste.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422Mier Iun 18 2014, 11:16

Încep să râd puțin.
-Fuck you, fiecare plătește pentru el. Brofist.
Cu mâna liberă îi fac semn din mâna să lovească aici după care țin pumnul. Dwarful fost ucenic îmi arată o sabie genială făcută din metal albastru deschis.
-Asta e pentru tine...
-Jaden.
Îmi spun numele și iau sabia legându-i teaca la curea.
-Mulțumesc. O să fie folositoare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La ciordit de arme de la pitici   La ciordit de arme de la pitici - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
La ciordit de arme de la pitici
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» [Tehnici si Arme]Suoh Mikoto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Metalo-Orașul minier al dwarfilor-
Mergi direct la: