Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Aer de gheata[Free]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 17:03

Dupa multele zile de stat nemiscat in spital, o plimbare prin muntele inghetat mi-ar prinde bine. Cum ies din bloc, cum il invoc pe marele Charizard, dargonul zburator de foc si zburam spre munte. Eram echipat cu un rucsac si haine groase. Charizard ma aduce la poalele muntelui, apoi il trimit inapoi in mintea mea. Rasuflu aerul rece si incep usor usor sa excaladez muntele cu ajutorul mainii uriase din burta mea. Nu aveam nimic in minte, eram preucupat cu excaladatul.
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 17:11

cat timp Red se antrena eu m-am decis sa merg prin parc cu Raja sa ma plimb . era soare iar norii nu-si facura aparitia pe cer asta facandu-ma sa zambesc si sa ma bucur de caldura si lumina.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 17:13

Eram pe la jumatateauntelui, cand vad ceva ce pare o pestera. Intru in ea. Era bezna. Noroc ca il am pe Charizard. Coada lui de foc imi lumina calea. Eram plin de entuziast, oare ce se afla acolo? Mergeam incet, cu grija, Charizard fiind in spatele meu.
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 17:49

am ajuns langa un lac din apropierea parcului. nimeni nu era prin preajma..asta era ciudat, prea ciudat. la ora asta trebuia sa fie o groaza de lume, dar vad ca nu e. ma apropii incet de apa si bag un deget in ea sa vad ce temperatura are. era destul de calda asa ca ma hotarasc sa inot cu Raja nitel. ma dezbrac si imi pun hainele in geanta pe care a aveam cu mine, asta agatand-o de o craca mai joasa a unui copac. imi iau avant si sar cu capul in apa scufundandu-ma destul de mult. Raja a luat-o incet, lui fiindu-i putin frica de apa adanca. dupa ce am ajuns aproape de mijlocul lacului ma ridic la suprafata pentru a lua o gura de aer.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 17:56

Cu cat mergeam mai separte cu cat era mai cald. Pe pereti, puteam observa mici pete de sange, formate in diferite desene. Destul de straniu dupa parerea mea. Peretii erau rigizi si foarte tari. Unele parti ale peretilor erau lipiciosi. Mergeam din ce in ce mai entuziasmat. Oare ce voi gasi in pestera asta misteioasa?
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:00

dupa ce fricosul meu partener a ajuns cu totul in apa am inceput sa inot cu el dintr-o parte in alta a lacului , asa trecand 2 ore. curiozitatea mi-a intrat in cap sa vad ce se afla pe fundul lacului. Raja s-a retras pe uscat pentru a se usca iar eu am mers sa imi hranesc curiozitatea. lacul era destul de adanc dar nu-mi pasa. trebuia sa stiu ce e acolo.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:03

Ajung intr-un final la sfarsitul pesterii. Era o camera mare, luminata de o lumina bleu. Charizard se intoarce inapoi. In mijlocul camerei era ceva ce parea un lac ciudat. Imi dau bluza jos si sar in apa. Desigur, mi-am dat si geaca. Sar in apa si observ ca o coudata lumina straluceste la capat. Inot pana la fund si vad...o vad pe Sho?!
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:07

pe la jumatatea drumul raman fara aer si cu putin regret ma intorc la suprafara. folosindu-mi viteza am ajuns repede la suprafara si am putut sa le ofer plamanilor aer curat. Raja stea si se juca cu coada in apa ca un catelus micut. eu ma pun pe spate si plutesc uitandu-ma la cer.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:11

Nu mi se parea...nu prea mai aveam aer, dar ma propulsez cu ajutorul mainii din burta mea, si sar dintr-un lac aflat in parc? Ajung pe iarba in picioare, foarte surprins...
-C-cum am ajuns aici?
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:14

un sunet ma face sa-mi ridic capul. era Red:
-uite si pestisorul de aur. indeplineste-mi 3 dorinte.
ii zic, incepand sa rad, asta facandu-ma sa ma scufund putin, dar dupa ce mi-am revenit am urcat inapoi la suprafata.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:15

Tipic Sho...mereu face misto de mine...nu-mi pasa, eu tot ma duc sa explorez pesterea de acolo. Poate gasesc ceva de batut, usor, ma intorc inapoi in apa.
Sus In jos
Akemi Avith

Akemi Avith


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 23
Mesaje Mesaje : 423


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:17

-hey , hey, hey..unde pleci?
tip usor la el mirandu-ma ca pleaca asa.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422Sam Iun 28 2014, 18:18

-Sa explorez pestera de gheata.
Spun eu rece, dupa care scufunzandu-ma incepand sa intor repde. Nimic si nimeni nu ma v-a opri sa descopar ce-i in pesterea aia...nici macar iritanta de Sho.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aer de gheata[Free] Empty
MesajSubiect: Re: Aer de gheata[Free]   Aer de gheata[Free] UtjS422

Sus In jos
 
Aer de gheata[Free]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Inima de gheaţă
» Patina ce pe gheață desenează un unicorn al Narniei , patinuarul care se află la zece metri de standul care vinde sarmale și varză arsă. Nero cel malefic.
» Nisipul fin al Plajii [Free]
» Paranoia unei zile inoptate[free]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Muntele Înghețat-
Mergi direct la: