Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mai arzator ca soarele

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 20:39

Sudsun: orasul oamenilor-pasari. Orasul asta are ceva special, bine, inafara de barbati inaripati care te fac sa lesini de caldura provocata chiar de ei - mi s-a intamplat chestia asta, da nimeni nu a venit sa ma ajute - , acest loc are ceva special. Apusul. Stiu un templu pe varful unui deal de unde se vede apusul. Imi plac apusurile, dar mai mult rasariturile, sunt o persoana matinala. Oricum! Templul este construit in lemn, intr-un stil romanic, sa zicem, iar coloanele sunt ingeri care sustin acoperisul...sau Tengu, in fine, ora apusul se apropie.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 20:44

Lumea e dura, oamenii niste fiinte lipsite de sleranta. Cu toate astea sper ca macar la templu sa fie altfel de persoane.
Ajung aproape de templu si observ ca am de urcat destul de multe scari. Pun piciorul pe prima si ma uot spre templu.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 20:49

Aaah...singurul lucru care imi lipseste din lumea reala e popcornul...oare pot face rost si aici? Ideea asta geniala m-a lovit ca si un fulger pe cer senin.
-Ce fel de planta face boabele alea?
Zici ca eram hipnotizata, ma uitam drept la ceva, dar nu-l observam, fiindca gandeam..da oameni buni, eu gandesc la intrebarea care a zguduit universul..de unde naiba sunt boabele alea de popcornn? Cine le face? Care planta?
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 20:56

Urc scarile lent, dar intr-un final ajung sus. Acolo observ o fata ce pare ca se gandeste la ceva anume. Ma apropi putin de ea.
- Hei, spun zambind.
Se pare ca prima persoana pe care o intalnesc la templu e o fata draguta. Oare ce face pe aici?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 20:57

Ma uit tinta la el.
-Stii cumva de unde provin boabele din care se face popcorn?
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:02

- De la o planta numita porumb, la asta te gandeai? spun zambind. Apropo, ma numesc Forkey.
O privesc si astept sa aud cum o cheama.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:08

-Porumb!
Strig entuziasmata si incep sa pralavragesc niste definitii propii - desigur, sunt total stupide - apoi ma intorc brusc catre baiat.
-Forkey zicei? Ai un nume lung..am sa-ti spun Fory!
Ma uit la el mandra.
-Ia stai, eu nu m-am prezentat.
Fug langa el si ii prind mana dreapta scuturandu-i-o.
-Eu sunt Lore! Si scuze daca sunt apucata, asa sunt eu cateodata.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:13

- Incantat, imi poti spune cum vrei si nu esti apucata esti doar draguta, spun punandu-i mana pe unarul ei drept. Frumos nume, Lore.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:16

-Merci Fory, dar de ce stam aici, in picioare, apoi noapte ne pangem de carceli..nu mai bine ne asezam pe scarile alea?
Indic cu degetul catre primele 3 trepte din lemn ale templului.
-Peste cateva minute o sa avem ocazia sa privim un spectacol unic!
Ma intorc brusc catre el.
-Si crede-ma ca e unic zi de zi la aceiasi ora..pacat ca lenea e mai mare decant universul si vin sa-l vad odata la un secol.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:20

-Daca o sa imi placa te aduc eu mai des pe aici, ce zici? spun in timp ce o iau brusc in brate si o asez pe acele scari. Uite cam asa te aduc daca vrei.
Ma asez si eu privind-o si zambind.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:23

Rosesc, clar ca rosesc, asa fac eu mereu..defapt..
-Aaam...
Ma uit tinta la el si dau sa spun ceva dar imi intorc repede privirea.
-Incepe.
Si vedeam cum cerul devine rosul ca focul treptat, iar bila aia de lumina,inconjurata de nori acum de aur, se baga la somn.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:30

Imi intorc privirea si vad acel eveniment unic.
- Este cu adevarat foarte frumos, deci ai noroc.. o sa te aduc mai des pe aici. Cand ai venit ultima data aici?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:31

-Aaa..cred ca acum o luna..
Stau si privesc apusul. Dupa minute bune de liniste.
-Da, acum o luna.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:40

Ce moment romantic, cred. Oare pentru asta a venit ea aici?
- Si ce te aduce pe aici?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:41

-Plictiseala..de 3 ani de cand sunt aici..vin sa vad acei cocosi inaripati de Tengu..da baiul e ca ei nu ma baga in seama...
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:51

- Mergem sa ii vad si eu sau mai bine cercetam putin templul? A, tu ai multi prieteni?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:53

-N-am niciunul..traiesc intr-o casa din orasul principal stand toata ziua frecand menta..ca si acasa, bine, acolo era si scoala..
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Mar Iul 08 2014, 22:01

- Deci de asta spuneai ca te plictisesti. Stai departe de aici? Si chiar... tu cati ani ai? spun privind-o.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Lun Iul 14 2014, 16:02

-Aaam..stau destul de departe si am 17 ani.
Il privesc pentru putin, dupa care ma las pe spate.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422Lun Iul 14 2014, 18:21

- Ce-ai spune daca am merge sa ne distram prin templu? Trebuie sa fie ceva interesant si acolo, spun uitandu-ma spre templu.
Poate o sa gasesc si lucrul dupa care am venit aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mai arzator ca soarele Empty
MesajSubiect: Re: Mai arzator ca soarele   Mai arzator ca soarele UtjS422

Sus In jos
 
Mai arzator ca soarele
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Soarele să dispară, Luna să răsară.
» Soarele zilei apuse, lanțurile ce ating cerul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sudsun-Satul rasei Tengu-
Mergi direct la: