Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 DeathBringer

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


DeathBringer Empty
MesajSubiect: DeathBringer   DeathBringer UtjS422Mier Iul 23 2014, 13:33

Ajung la templu pentru a vedea ce se mai intampla pe acolo. Intru inauntru si ma duc direct in fata. La un moment dat coridorul se desparte in doua, unul care o ia spre stanga si unul care o ia spre dreapta. Ma duc in dreapta pentru a vedea ce e pe acolo si dau de o incapere. Totul e straniu in templu, dar nu imi fac probleme de ce as putea pati. Privesc usa care imi sta in fata. Aceasta are deasupra un semn ciudat pe care il privesc cu mare curiozitate. Imi urmatorul moment imi dau seama ca e semnul mortii, astfel devin si mai interesant de ce ar putea fi inauntru. Pun mana pe usa pentru a o deschide si deodata apare pe ea niste simboluri stralucitoare ce nu le-am mai vazut niciodata. Le privesc cu atentie si realizez ca stiu ce inseamna. Gand: "Ce naiba e asta? Cum de stiu eu ce inseamna semnele astea? Nu le-am mai vazut inainte. Ceva e foarte ciudat aici si trebuie sa aflu, dar mai intai sa vad ce scrie in totalitate." Incep sa citesc tot ce scrie pe usa: " Daca intri aici si nu esti destul de bun, vei ramamane pentru totdeauna in ... iad. Au incercat multi altii inainte si nu a reusit nimeni. Pleaca cat mai poti." Schitez un zambet si deschid usa. Inaintez pentru ca nu ved absolut nimic, totul e negru. In spatele meu se inchide usa si toata incaperea e cuprinsa de flacari, dar nu orice flacari. Acestea erau flacari direct de la sursa, adica direct din fundul iadului. Flacarile au o combinatie interesanta de culori. Gand: " Albastru si negru? Imi place. E combinatia mea preferata, dar aici devine prea cald. Trebuie sa fac neaparat ceva. Flacarile incep sa ma arda destul de rau." Deodata, in spatele meu apare un fel de ninja care incerca sa ma loveasca. In momentul ala invoc sabia, deoarece plantele nu m-ar putea ajuta aici. Ii barez atacul si al doilea atac si urmatoarele. Dupa ceva timp realizez ceva: " Nu imi mai e cald si nici nu ma mai arde focul. Ceva e in neregula. Focul inca e aici, dar ceva s-a intamplat. Oare de cand nu ma mai afecteaza?" Cat timp lupt cu ninja-ul ala incerc sa imi reamintesc de cand nu mai sunt afecta si dupa ceva timp imi dau seama. Gand:" De cand am invocat sabia! Cred ca asta are legatura cu locul. Trebuie sa scap de tipul asta stresant si apoi sa aflu cum de sabia are legatura cu locul asta." Activez shikai si in jurul meu se strange energie. Sabia se transforma in doua si corpul meu e mult mai puternici si mai rapid. Il fac praf pe ninja destul de repede si apoi ma uit in jur. Flacarile incep sa devina mai puternice, dar eu nu simt nimic. Deodata, toate sunt atrase in sabia pe care o tin eu in mana dreapta. In momentul ala incep sa simt niste dureri incredibile si cad la pamant lesinand. Apar in alt loc. Acolo e o incapere a unui lider. Ma uit in jur si observ un tip cu o pelerina neagra ce vine spre mine si imi spune: "Deci imi vrei puterea. Eu sunt moartea, crezi ca imi poti rezista?" Ma uit spre el si schitez un zambet. Continui sa stau calm cea ce pare ca il face pe tip sa se enerveze. Ma priveste de parca ma admira si dupa un timp de gandire imi spune in timp ce rade malefic:
M: - Esti incredibil, zambesti in fata mortii. Nu am mai vazut niciodata asa ceva. Te voi ucide si iti voi da puterea mea, daca esti mort si asa nu va conta.
- Ia sa vad eu ce poti sa imi faci, atata timp cat nu imi e frica sa mor nu cred ca imi poti face ceva. In plus am incredere in tine ca imi vei da puterea, spun eu calm.
Moartea scoate o sabie si apare langa mine incercand sa imi bage sabia direct in inima. Spre mirarea ei, o las sa faca asta. Parca deodata e atras in mine.
M: - Tipule esti nebun si in acelasi timp singurul care a trecut. Nu-mi vine sa cred ca m-a facut un pusti. Acum ai abilitatea sabiei DeathBringer, dar trebuie sa o antrenezi. Iadul fie cu tine!
Ma trezesc in incaperea din templu. Deodata energia mea explodeaza si se distruge o parte din templu. Eu iau foc si incep sa am rani incredibil de grave. Ma ridic de la pamant cu tot ca ard. Gand: " Probabil e de la sabie. Ia sa vad cum pot sa o controlez." Cu toate ca sunt extrem de ranit ma ridic si tin sabia in mana dreapta. Ma concentrez mult pe energia din ea. Energia mea e la pamant, dar simt ca mi se regenereaza mai repede. Ma concentrez pe regenerarea energiei si in destul de putin timp reusesc sa imi aduc energia la un nivel cat de cat bun. Gand: "Energia nu mi se regenera atat de repede. Ceva se intampla." Aud apoi de la o voce din interior ca atunci cand sunt in shikai avansat la sabia asta regenerarea mi se mareste putin. Sunt inconjurat de flacari care ma ard ingrozitor. Observ ca nu le pot stinge si realizez ca totul provine de la acea sabie. Incerc sa le contolez, dar acestea ma ard si mai tare. Incerc sa folosesc energie pentru a le indeparta, dar nimic. Ma chinui iar sa le contolez, dar acestea o iau razna si mai rau. Dupa putin timp realizez care e adevarata problema. Gand: "Trebuie sa le accept." Flacarile continua sa ma arda, dar de data asta nu am nici o problema cu ele. Dupa putin timp, acestea nu mai au efect asupra mea, dar ardeau tot ce se statea in cale. Observ ca daca ating ceva sau pe cineva cu sabia focul se extinde pe el si daca cineva ma atinge, e ars. Incerc sa plec de acolo si observ ca am mai multa viteza. Gand: "Hopa, deci face si ca shikaiul normal." Intr-un sfarsit plec de acolo foarte ranit.
Sus In jos
 
DeathBringer
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zeref Deathbringer
» Shikai avansat- DeathBringer
» Bankai DeathBringer [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Templul străvechi-
Mergi direct la: