Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Prezentarea mea

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
aveqetura

aveqetura


Mesaje Mesaje : 5


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Dum Sept 14 2014, 12:06


Cine sunt: În viaţa de zi cu zi, dincolo de umblatul pe forumuri, sunt un om simplu şi neînsemnat. Numele meu real este Iuliana-Elena. Prin casă mi se mai spune şi Ully, dar pe forumuri prefer să fiu Aveqetura. Aşa ţin să fiu cunoscută pe forumuri: Aveqetura.

Câţi ani am: Nu prea e frumos să întrebi o persoană câţi ani are. Am 37 de ani, merg spre 38. Pentru tinerii de pe diverse comunităţi sunt „babă”.

De ce m-am înscris: Am retinopatie pigmentară cu îngustare de câmp vizual, adică mai pre româneşte: îmi pierd vederea puţin câte puţin, odată cu înaintarea în vârstă. Ca şi când asta nu ar fi tot, tatăl meu a fost diagnosticat anul acesta cu mielom multiplu: o formă de leucemie ce atacă mâduva spinării. De pe internet am aflat că e o formă rara de cancer. Dacă nu mi-aş ţine mintea ocupată cu diverse lucruri, cred că aş claca sau aş înnebuni. De aceea mă înscriu pe diverse forumuri.

Ce mă enervează: Reguli exagerate pe unele forumuri care spun că după un număr X de inactivitate ţi se şterge topicul sau ţi se mută la reciclare. După ce depăşeşti o anumită vârstă, nu-ţi mai stă mintea să intrii zilnic pe un forum, dar asta nu înseamnă că ai renunţat de tot!

De când mă plimb pe forumuri: Cam din 2006, când mi-am pus internet. Am cochetat într-o vreme şi cu forum personal. La un moment dat chiar am avut unul, dar neinţelegerile şi pretenţiile exagerate ale unor useri, l-au făcut praf.

Ce culori îmi plac: Totate au rostul lor, dar de când eram mică am fost atrasă de culoarea albastră. Şi acum e printre favoritele mele.

Ce gen de filme urmăresc: Nu pot spune că am un gen anume. Am vizionat până acum filme ca: Trilogia Stăpânul Inelelor, Codul lui DaVinci, Eroul, Trilogia Singur Acasă, Misiune Imposibilă şi multe altele că aş umple metrii de topic! Urmăresc cu pasiune filme de gen animaţie, mai ales dacă vin de la Disney.

Ce muzică ascult: Muzica clasică. Ascult Mirabela Dauer, Angela Similea, Maria Tănase, Holograf şi alţii. Ascult Celine Dion, Glenn Medeiros, Julio Iglesias... În general muzica lentă, care nu solicită timpanele şi apoi le face praf!

Despre anime-uri: Am cochetat cu ele o perioadă potrivită, reuşind să urmăresc Yu-Yu Hakusho, Inuyasha, Gravity, Kaleido Star, Sailor Moon şi altele. Am încetat să mă uit la ele când TVR1 a început să dea seriale coreene.

Seriale: Aşa cum am spus mai sus: am urmărit suficient de multe seriale coreene. Am văzut Împăratul Mării, Giuvaerul Palatului, Jumong, Regatul Vântului, Visul Regelui şi multe altele.

Cărţi: Pe vremea gimnazialei mele şi a liceului, am citit tot ce ne dădea ca Lectură Suplimentară în vacanţe. Prima carte citită de mine a fost La răscruce de vânturi. Au urmat: Till Ulenspiegel, Singur pe lume, Tess, Scarlett, Shogun şi multe multe altele.

Acum, umrăresc cu interes show-ul Te cunosc de undeva! Nu pierd nicio ediţie. Mai văd emisiuni de genul: Rulote Extreme, Războiul Depozitelor şi alte seriale documentare. Am jucat o groază de jocuri pe PC şi navighez pe internet după te miri ce.
Dacă mai e ceva de spus despre mine, întrebaţi voi şi voi încerca să vă raspund.

PS. Nu sunt căsătorită. Având în vedere suferinţa mea cu ochii, întrebaţi-vă şi dumneavoastră: cine ar vrea să fie căsătorit cu un „caz social”, când bărbatul din zilele noastre vrea o femeie completă, în adevăratul sens al cuvantului?
Sus In jos
Noapte

Noapte


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Moon
Mesaje Mesaje : 21


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Dum Sept 14 2014, 12:43

Sunt surprins placut sa vad ca exista si unele persoane mai inainte in varsta care intra pe forumuri, si mai ales care au privit animeuri si admit asta. In ziua de azi foarte putine persoane care au peste 30 de ani, sa zic chiar de la 17 ani renunta la animeuri si/sau nu le mai recunosc ca le-au urmarit.
Admir faptul ca ai venit pe un astfel de forum, mai ales ca este unul care din pacate este si el in "moarte  clinica" la fel ca multe altele, datorita userilor ce nu se mai intorc, precum si faptul ca prin tot forumul asta nu ai sa gasesti persoane peste 22 de ani o.0. De aceea intrebarea: cum de ai ales forumul acesta?
Spoiler:
In alta ordine de idei: Bun venit intre noi!
Sus In jos
aveqetura

aveqetura


Mesaje Mesaje : 5


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Dum Sept 14 2014, 13:48

Raspunsul meu: Multumesc pentru gandurile frumoase si incurajatoare. Nu am ales forumul acesta dintr-un motiv anume. Poate ca faptul ca am vazut ca are postari din anul 2014, m-a facut sa ma gandesc ca e ceva mai activ. Oricum, din pacate, cruda realitate e ca un forum, "moare" la un moment dat.

Toti suntem datori o moarte! Era replica unui film, parca din filmul Culoarul Mortii cu Tom Hanks. E cat se poate de adevarat. Motivele din pricina carora un forum moare sau nu raman uneori "o mare necunoscuta".
Sus In jos
Noapte

Noapte


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Moon
Mesaje Mesaje : 21


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Dum Sept 14 2014, 17:50

De ar fi aceasta necunoscuta una de matematica... atunci as fi rezolvat deja problema.
Pentru nelamuriri/probleme/altele, da-mi un PM! Cat despre ceilalti membrii ai acestui forum... nu stiu cat de curand o sa apara sa iti ureze bun venit, asa ca urez eu in locul lor.
Oh, si chiar o intrebare mi-am facut in timp ce scriam aceste randuri: ce crezi despre lumea asta?
Sus In jos
aveqetura

aveqetura


Mesaje Mesaje : 5


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Joi Sept 18 2014, 10:22

Imi cer scuze ca raspund atat de tarziu. Probabil te asteptai sa raspund ceva mai repede, dar am fost ocupata cu vizitele la spital la tatal meu. Ca sa raspund la intrebare: la care lume te referi: la lumea umana, cea din zilele noastre, la lumea anime-urilor sau la lumea "cealalta"?

Despre lumea umana aveam ceva consideratii. Le-am transpus in mici chestii puerile. Sunt conceptiile unei "pici" de clasa I sau de gradinita. La vremea cand mi-am pus internet, adica 2006, aveam 29 de ani. Schimbam prefixul curand. Vedeam totul cu alti ochi, cu ochii piciului entuziasmat nevoie mare ca si-a bagat net in casa... Dar, ca sa nu vorbesc in dodii aici si fara sens, permite-mi sa expun acele chestii mici si puerile la sectiunea de One-Shot sau una apropiata.

Despre lumea anime-urilor iti pot spune ca mi s-a parut una destul de violenta. Am mai incercat sa vad un anime si acum, la aceasta varsta, dar... nu se mai "digera" ca atunci. Despre lumea "cealalta" numai Dumnezeu stie raspunsul!
Sus In jos
Noapte

Noapte


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Moon
Mesaje Mesaje : 21


Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422Sam Sept 20 2014, 14:11

Voi astepta cu interes postul tau. Pana atunci, eu va trebui sa ma pregatesc pentru urmatoarea etapa a vietii mele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prezentarea mea Empty
MesajSubiect: Re: Prezentarea mea   Prezentarea mea UtjS422

Sus In jos
 
Prezentarea mea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prezentarea mea ..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Bun venit! :: Prezintă-te!-
Mergi direct la: