Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trailer forum.

In jos 
5 participanți

Ce trailer preferați?
1
Trailer forum.  3_31064%Trailer forum.  3_210
 64% [ 14 ]
2
Trailer forum.  3_31036%Trailer forum.  3_210
 36% [ 8 ]
Total voturi : 22
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 00:39

Ei bine avem în acest moment două trailere pentru forum, și după cum știți vom pune unul din ele în partea dreaptă a forumului, fără alte complicații alegeți unul din cele două:

1:

2:
Sus In jos
Edward Banatorul

Edward Banatorul


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Acasa,In Calarasi
Mesaje Mesaje : 104


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 15:25

Al doilea are calitatea mai joasa.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 15:29

De fapt Youtube a incarcat la calitate proasta, daca vrei va trimit originalul din pc-ul meu care nu are acea eroare de pixeli.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 16:05

Al doilea e mai bun,in primul rand are o durata mai mare si in al doilea rand reprezinta Anime-uri.Site-ul asta are nevoie de un trailer care sa specifice numele.Nu ii poti spune site-ului AnimeColor si la trailer apare un baiat care se scoala din pat Serios / Neutru.
Deci trailerul 2 e mai bun Zâmbet larg
P.S: Daca ai varianta mai buna de la 2,sa mi-o dai si mie,vreau sa vad la calitate buna Zâmbet larg
Sus In jos
Matique

Matique


Mesaje Mesaje : 24


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 19:32

Dacă vorbim pe plan fundamental, forumul este strict făcut pentru cultura japoneză în ceea ce privește animeurile și curprinde un mănunchi de varietăți ce reprezintă diferite lucruri corelate cu animeul.
Nu sunteți o comunitate ce se întreprinde în expunerea mai multor facilități respectiv secțiuni axate pe viața reală în sine, droguri/alcool și mai pot enumera, sunteți strict axați pe anime. Primul trailer expune o idee reală, însă al doilea este mai reprezentativ.

Pe alt plan de idei, voi vorbi despre ambele trailere în felul următor.

Tehnica de redare.

I. Primul video mi se pare mai mult o reclamă tip parodie. Ne este prezentat un adolescent care nu știe ce să facă cu viața lui și, pe o voce de fundal hazlie ce pare că bate un apropo, descoperă un site. Nu mi se pare foarte încurajator sau ajutător pentru forum. De asemenea, expresia feței tipului este descurajatoare.
II. Aici ni se arată secvențe din anumite animeuri sincronizate cu melodiile, formând un soi de amv, ce prezentă câte un anime pentru o secțiune a forumului. Unele secvențe par distorsionate, dar nu o să comentez pe tema asta din cauza afirmației lui Razy: o fi vina youtubeului. Ceea ce îmi displace este că s-au folosit printre animeurile foarte populare. Cel puțin mie îmi displace asta deoarece nu mă minunează numele secțiunilor și nici nu mă fac curios secvențele.

Originalitate.

I. Ceea ce însă îmi place la primul video și depășește al doilea trailer este originalitatea. Poate că nu este unicat tipul acesta de videoclip, însă nu este foarte practicată o astfel de prefață. Dacă era și reprezentativ și mai cantitativ filmulețul, îmi câștiga votul.
II. Aici decade trailerul ăsta. Special pe mine nu mă atrage din cauza faptului că este foarte folosită metoda asta introductivă, alături de cea în care este arătat conținutul forumului prin scroll. Este plictisitor per-total, mi-a plăcut melodia.

Recapitulăm: Calitatea?!
(opțional, aici sunt mai mult relevații asupra structurii)

I. Primul trailer.

  • Coloana sonoră: Nu știu de ce, dar mie și strict mie îmi pare că vocea prezentatorului este alterată/dublată și nu îmi place cum se aude, îmi dă impresia că vorbește un robot plictisit care așteaptă să termine de vorbit ca să-și primească recompensa. Vocea este plictisită, nu te stimulează și nu te intrigă.
  • Calitatea vizuală: Calitatea în sine este ok. Ceea ce nu îmi place sunt cadrele. Camerea este prea apropiată în prima fază de acel tip. Ceea ce surprinde nu este foarte mult, nu foarte complicat și nici variat. Când își ridică mâna și ia acel ambalaj, parcă se înghesuia să nu dea în cameră.


II. Al doilea trailer.

  • Coloana sonoră: Are momente în care sunetul pare inundat sau are un decalaj (sau mi se pare mie). În rest nu am ce comenta.
  • Calitatea vizuală: Poate este de la mine, însă sunt momente, de exemplu la trecerea de la un anime la altul, când imaginiile sunt foarte pixelate.
  • Sincronizare: Sincronizarea se regăsește în mai multe secvențe, ceea ce este un avantaj. Însă nu este o sincronizare totală.


Poate că nu am fost foarte inspirat când am spus aceste chestii (este părerea mea, nu am fost foarte descriptiv), însă, în urma celor scrise, aleg trailerul 2.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 19:40

Multumesc, stiu ca am facut unele greseli in trailer si sincer am fost foarte dezamagit in momentul in care am fazut cum a fost incarcat pe Youtube si asta nu mi-a placut nici mie la ochi. Trecant peste toate astea nu stiu cata inspiratie am avut in momentul in care am facut clipul si mi-au venit mai multe idei pe parcurs. Despre sunet este un nightcore si mie mi s-a parut in regula. Sunt Total de acord cu ce ai zis, faptul ca ce am facut eu seamana cu un AMV, asta am si urmarit.
Sus In jos
Edward Banatorul

Edward Banatorul


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Acasa,In Calarasi
Mesaje Mesaje : 104


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 22:21

In mare parte, sunt de acord cu tine, Marstin si pot spune ca ai facut o treaba buna spre foarte buna in compararea celor 2 trailere. Totusi, tu nu ai surprins esentialul primului trailer: amuzamentul.

Ce am incercat sa fac in acest videoclip a fost sa adaug o tenta de amuzament, tocmai pentru a starni interesul oamenilor. Si, gandindu-ma cum sa fac trailerul mai amuzant, mi-a venit ideea unei parodii la celebra reclama pentru tigaia Dry Cooker (am si eu vreo doua acasa si pot muta muntii).

Si, pe langa aceasta treaba cu amuzamentul, tu nu ai parut prea afectat de calitatea trailerului 2. Eu, sincer, nu suport sa ma uit la un videoclip pixelat in 2013. O fi de la YouTube, nu o fi, ideea e ca se vede foarte prost. Iar asta nu e tot! O reclama sau un trailer ar trebui sa fie scurt/a si la obiect pentru a lasa audienta intr-o stare de suspans si nerabdare si, astfel, sa fie tentati sa incerce produsul respectiv. Ei bine, daca te uiti pana la jumatatea trailerului 2, il poti opri, fiindca deja ai vazut tot si te-ai plictisit. Eu, sincer, m-am uitat la tot in speranta ca voi vedea ceva ce ma va scoate din monotonia deja instalata. Nu a fost asa!

Tin sa mentionez ca ce ati citit mai sus reprezinta exclusiv parerea mea si ca am incercat sa fiu cat mai obiectiv. O zi buna!
Sus In jos
Matique

Matique


Mesaje Mesaje : 24


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Mar Aug 13 2013, 22:44

Am încercat să comentez cât mai obiectiv. Că nu am părut foarte afectat, asta este altceva. Poate nu am eu "flacăra" necesară și cheful necesar de a da un sentiment comentariului, de a îmi expune cu adevărat părerea. Am notat totul robotic, fără să evidențiez vreun nivel al exagerării sau al pixelației sau așa ceva, doar i-am menționat prezența.

Sau poate pur și simplu am încercat să-mi justific cumva alegerea. Poate ma uitat esența, poate nu am avut dispoziția necesară de a o releva. Am încercat să fiu cât mai neutru, chiar dacă așa ceva nu era bine sau necesar.

Sper că m-am făcut înțeles.
Sus In jos
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422Vin Aug 16 2013, 17:53

Oke, deci să încheiem și asta, scorul este 14-8. Concurenții erau Edward și Razy. Câștigătorul este Edward, felicitări.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Trailer forum.  Empty
MesajSubiect: Re: Trailer forum.    Trailer forum.  UtjS422

Sus In jos
 
Trailer forum.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Noul trailer Anime Color
» Sugestii forum.
» Cu cine de pe forum ai accepta să ... ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime Color :: Forum-
Mergi direct la: