Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Lucifer.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Lucifer. Empty
MesajSubiect: Lucifer.   Lucifer. UtjS422Mar Aug 13 2013, 03:20

Ei bine, vă întreb pe voi: Ce părere aveţi despre Lucifer?
Înainte de a răspunde voi, o v-oi face şi eu:
- După părerea mea Lucifer este o persoană greu de înţeles. Eu îl admir, nu numai în anime ci şi în real-life. A putut face ceva ce demonii nu au învăţat. Adică să iubească. El nu şi-a dorit decât să-i îndeplinească dorinţa mamei lui Rin, adică: Transpunerea lumii demonilor alături de cea a oamenilor. Şi-a dorit un fel de pace după părerea mea, iar faptele lui au lăsat de dorit. Cei care au văzut anime-ul, ştiu că la sfârşit era dezamăgit că nu a putut să-i îndeplinească dorinţa soţiei sale.
Sus In jos
Kuro-chan

Kuro-chan


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Bistrita
Mesaje Mesaje : 34


Lucifer. Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer.   Lucifer. UtjS422Vin Aug 01 2014, 19:22

Nu pot sa spun ca displac acest caracter, insa... anumite actiuni ale sale nu mi-au placut... Dar pare foarte hotarat... si perseverent as putea spune? Insa in legatura cu iubirea, sentimentul pe care niciun alt demon inafara lui nu l-a incercat, desi mi se pare un lucru admirabil, as vrea sa te corectez... Este ceva ce demonii nu facusera pana la el. Adica pisica Kuro i-a iubit pe Rin si pe Shiro... si in film Usamaro, demonul iepure... Dar ce e drept, sunt motive pentru ca Lucifer sa fie admirat.
Sus In jos
 
Lucifer.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lucifer, new ressurection.
» Vali Lucifer

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discuţii despre anime si manga :: Discuţii despre anime :: Ao No Exorcist-
Mergi direct la: