Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Străduţe întunecate

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
JuLya

JuLya


Mesaje Mesaje : 106

Rang RPG Rang RPG : F Class

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:23

Era destul de târziu. Stâlpii de iluminat deja funcţionau, iar luna aproape ajunsese în înaltul cerului. Eram în faţa blocului unde îmi găsimem un apartament în chirie şi exersam mişcări pe AT-uri. Mă întreb ce mai fac fetele.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:33

Aaaa, noaptea, cea mai frumoasa parte a zilei, cand intreg orasul e inghitit de intuneric si singurele locuri sigure sunt cele putin iluminate de stalpi.
Ca intotdeauna eu imi pierdeam timpul in cautarea problemelor, desi in 90% din cazuri ele ma gasesc pe mine... jur. Linistea noptii era usor de sfasiat de zgomotul AT-urilor pe asfalt si ardeam de nerabdare sa vad ce se va intampla. La un moment dat o observ pe Gloria in fata unui bloc, ma opresc brusc in dreptul ei si aprinzandu-mi o tigara spun.
-O seara buna domnisoara, nu va este frica prin noapte.
Spun scotand putin limba si facand o plecaciune scurta.
Sus In jos
JuLya

JuLya


Mesaje Mesaje : 106

Rang RPG Rang RPG : F Class

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:45

O voce cunoscută mă îndeamnă să mă opresc. Mă întorc către Yui şi îi zâmbesc. Să spunem că noapte îmi este prietenă şi griji nu-mi fac. La rândul meu fac şi eu o plecăciune. Mă îndrept de spate şi o privesc curioasă. Ia spune Yui, ne-ai înscris ca şi echipă?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:49

Trag putin din tigara si o privesc ranjind.
-Echipa e inscrisa, asteptam confirmarea si emblema si totul e pregatit.
Ma las putin pe spate sprijinindu-ma de un stalp.
-Si ce ai in gand?
Sus In jos
JuLya

JuLya


Mesaje Mesaje : 106

Rang RPG Rang RPG : F Class

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:51

Încep să mă rotesc. Păi eu acum exersez mişcri pe AT-uri..sunt cam diferite de role, dar am cam prins ideea. Mă opresc brusc şi o privesc cu o strălucire aparte pe Yui. C zici...facem o cursă?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 19:57

Sting tigara de un stalp si o privesc curioasa.
-Care e traseul?
Eram destul de increzatoare in fortele mele, dar nu se stie niciodata.
Sus In jos
JuLya

JuLya


Mesaje Mesaje : 106

Rang RPG Rang RPG : F Class

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 20:01

Încep să privesc în jur. Nu prea cunoşteam oraşul deci reprezenta un dezavantaj major faţă de ea..care era de aici. Hm. Dacă ar fi să aleg.. Mă întorc către ea. Universitatea Tokyo e sfârşitul. Era singurul drum pe care îl ştiam mai bine, îl frecventasem zi de zi de când ajunsesem.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422Mar Aug 23 2016, 20:08

-Huh, Tokyo Uni, ok, sunt de acord.
Privesc putin prin jur dupa care ma uit la ea.
-Siiii... cine ne da startul?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Străduţe întunecate Empty
MesajSubiect: Re: Străduţe întunecate   Străduţe întunecate UtjS422

Sus In jos
 
Străduţe întunecate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Tokyo :: Casele-
Mergi direct la: