Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In cautarea otelului

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


In cautarea otelului Empty
MesajSubiect: In cautarea otelului   In cautarea otelului UtjS422Mier Aug 28 2013, 10:41

Pentru a-mi creea itemul dorit,fierarul m-a trimis pe insula de foc pentru a gasi otelul pazit de un dragon.Ajunsesem pe insula de foc,iar la primul pas simteam o caldura la fel ca arsita.Imi dadusem jos hainele insa tot simteai o caldura caniculara.Fara sa mai bag in seama caldura aceea,merg in cautarea otelului.Stiind ca era pazit de un dragon,va fi evident locul in care unul se ascunde.De fapt,am parcurs jumatate de insula si n-am gasit nimic.Cealalta jumatate avea deja creaturi de lava,care ma puteau topi doar din atingere.Asa ca m-am limitat la jumatatea de foc.Nu ma gandisem la vulcanii insulei.Incep sa cercetez vulcanii,insa majoritatea erau activi,asa ca era un motiv destul de mare sa fiu precaut.Am parcurs un drum destul de lung si periculos pana am gasit o pestera de foc care avea un rau de lava in interior.Ma duc mai in adancul pesterii,insa datorita focului,inca puteam vedea ce e in interior.Pe la mijlocul pesterii,niste oameni de foc m-au intampinat intr-un stil foarte frumos.Au aruncat cu sageti de foc in mine,insa m-am ferit de ele.Am intrat in Beast Mode pentru a-mi fi mai usor sa lupt cu monstrii de aici.Ma duc la ei pana ajung in fata lor si le ofer Gatling Beast Punch pentru a-i dobori.Merg eu cat mai merg,si ajung la finalul pesterii unde era o incapere mare ca un fel de buncar,insa facut din foc.In mijlocul incaperii statea un dragon de circa 10 metri,mai mult sau mai putin,care dormea intr-un mod linistitor.Incep sa merg tiptil pentru a lua otelul de la el,insa nu il vad nicaieri.In timp ce mergeam ca un ninja mi-am dat seama ca otelul e sub el.Cu cea mai mare precizie,ajung langa el si ii infig sabia in aripi pentru a nu mai putea zbura,insa se trezeste.Era furios,iar motivul era evident.Vine spre mine cu o viteza neasteptata de mare si isi pregateste ghearele de atac.Parez loviturile lui si ma apar pana gasesc o deschizatura in defensiva dragonului.Ma invart in jurul dragonului,care era ametit.Ma urc pe spatele lui si il atac cu Earth Sword Counter in 10 directii.Sabiile i s-au infipt in picioare,in gat,in coada,in burta,in cap si in inima,care am gasit-o foarte greu cu ajutorul batailor inimii lui.Dragonul fiind mort,acum trebuia sa iau otelul.Cu un mers normal,iau otelul insa pestera se inflacareaza foarte tare.Sparg o parte din pestera si imi creez o bucata de pamant ce ma sustinea.Controlez bucata de pamant astfel incat sa ma conduca foarte sus.Eram la o altitudine sigura,iar pestera a inceput sa explodeze.Ajung repede la barca cu metalul,si imi iau talpasita catre fierar.
Sus In jos
 
In cautarea otelului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» In cautarea puterii
» In cautarea cartilor [1]
» Misiune "Magician mediocru" : In cautarea comorii
» Misiune "Magician mediocru" : In cautarea comorii
» Misiune ”Magicina mediocru”: Căutarea pergamentului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Insula Punkhazard-
Mergi direct la: