Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Exprimarea ideilor- Începutul.

In jos 
+8
Madness
Nameless
Fear
Lya
Akky
Mortum
Forkey
Evonne
12 participanți
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:12

Într-un sfârşit începuse şi tabăra de vară. Cu mic, cu mare, ne-am adunat cu toţi în faţa copacului de cireş, bucurându-ne de ultimele zile rămase din vară. Fiecare trebuia să-şi arate prezenţa, pentru a aproba faptul că participă şi ei la excursie. Maestrul şef avea să le împartă fiecărora ecusoanele pe care ei aveau să le poarte pe tot parcursul taberei. Odată ajunşi, fiecare se uita împrejur, admirând perisajul care avea să devină vag fără prezenţa a tot ceea ce-i verde pentru un anumit timp.
-Huh, ei bine. Să începem!
Spun pe un ton calm, întorcându-mă la ei.

Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1342


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:17

Ajuns acolo, incep sa privesc cerul fara sa imi pese de orice altceva. Nu imi pasa de ecusoane si de ce spune maestrul, eu decat admir incredibila priveliste.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:19

Am ajuns si eu intr-un final. Imi iau ecusonul si mi-l trantesc in piept. Scria mare pe el: Dragneel
-Hue hue hue... am auns in sfarsit !
Sus In jos
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:21

Akky era și el undeva pe o bancă cu capul lăsat pe spate și foarte obosit, în timp ce maestrul explica despre tabără el simțea că adoarme iar ochii lui se închideau ușor.

Maestrul: - ... Și nu aveți voie să aruncați gunoaie pe jos ... și ceva ... altceva *bla bla bla*
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 00:24

Ajung ,însfărşit în timp,la tabără.Vâd multe feţe cunoscute dar şi necunoscute care se strângeau ca albinele la cea mai gingaşă floare pentru a o poleniza....Prin aceea mulţime mpă strecor ca o felină gata să-şi surprindă prada printr-o mişcare mortală ,şi tot aşa ajug în faţă.Din câte auzisem şi înţelesem trebuia să ne prezentăm...ca şi copii mici?
-Nu Doamna mea,nu ca şi copii mici,vă spuneţi numele şi vârsta ,cred că e deajuns.-Chris.
-Hmm ok,cum spui tu Chris.

Aveam oarecum emoţii..dacă cineva vorbea peste mine?-Am să-l omor în bătaie- Ce o să fac? -Parcă am spus că am să-l omor în bătaie!-Taci partea întunecată a mea!O să mai spun odată....Decid să nu scot niciun cuvânt pentru moment,voiam să-i aud pe ceilalţi....
Sus In jos
Fear

Fear


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 69


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 01:03

Era aglomeratie, asa ca se asaza pe o banca. Isi pune marioneta in poala si se uita la copacul mare ce-i era in fata. Venea toamna rapid, se observa. Ofteaza usor si se uita prin jur. Nu voia inca sa socializeze, nici ca se pricepea prea bine la asta.

"Tot ce trebuie Arien sa faca este sa astepte."
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 01:44

Houki se ghida dupa multimea de voci ajungand la grup. Credea ca vor fi mai multi, dar spre surprinderea ei erau in jur de douazeci de persoane. Ramanand in spatele multimi, analiza cu atentie fiecare chip si peisajul din jur. Astepta sa isi primeasca ecusonul pentru a se duce intr-un loc mai linistit.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 02:05

Ma aflam si eu pe o banca, uitandu-ma plictisita in jur. Mai peste tot erau perosane necunoscute. Imi primisem deja ecusonul, si nu aveam altceva de facut decat sa stau, sa lenevesc si sa astept venirea toamnei, si apoi a iernii. Craciunul, yaay! Dar mai este pana atunci, iar eu trebuie sa stau aici. Macar Monokuma si Monomi se aflau pe langa mine sa-mi tina companie, altfel nu rezistam.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 09:08

Jaden ca de obicei apare de nicaieri cazand pe iarba de la inaltime.
-Grozava senzatie.
Dupa care se ridica si se scutura sa ii pica si bagajul in cap.
-Stiam eu ca am uitat ceva.
Sus In jos
Symphonie

Symphonie


Mesaje Mesaje : 136


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 10:04

Ajung si eu la focul de tabara unde il vad pe maestru tracanind fara sa se mai opreasca.
-Mhm...
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 10:28

Ajung si eu in tabra,dupa ce ma uit putin in gol spun:
-Pai....cred ca o sa fie interesant!
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422Joi Aug 29 2013, 14:21

O multime de persoane necunoscute...Lain se retrage pe o banca, ascultand cu atentie si privind de la distanta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Exprimarea ideilor- Începutul. Empty
MesajSubiect: Re: Exprimarea ideilor- Începutul.   Exprimarea ideilor- Începutul. UtjS422

Sus In jos
 
Exprimarea ideilor- Începutul.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Copacul Tenro-
Mergi direct la: