Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pic nic ala ...ala Mei!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:13

Înainte să ajung în tabără ,făcusem multe cumpărături,mă gândisem că nu o să facem aproape nimic interesant,aşa că eu puteam gătii...şi suspiciunile mele au fost adevărate.Pregătisem cu ajutorul unei oale şi tigăi "furate" din bucătăria academiei mai multe prelibateţe fripte şi fierte.După o oră şi ceva de "cotelit" (gătit) aveam 2 coşuri măricele pline plinuţe cu bucate preparate ala "tata" sau de tradiţie franţuzească.Ajung în partea unde puteai face pic nic-uri şi mă aşez la umbra unui nuc.Mă uitam la cele două coşuri.
-Oare cu cine să le împart?
-Cu mine.-Chris
-Şeziţi locului,ştii că am venit aici ca să-mi fac noi prieteni.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:20

Ajung intr-o zona necunoscuta mie si incerc sa ma uit la fiecare detalui din jur.Imi continui drumul cel lung destul de confuz de locul in care ma aflam.Dupa ceva timp observ ca eram in zona de picnic.Imi era cam foame asa ca am hotarat sa mananc ceva.Am inceput sa vorbesc cu Excalot chestii...inteligente.
Nu e vina mea ca te-am patat!
Ba da!Eu nu ma pot pata singur!Sunt un demon sigilat tontule!-Excalot
Poate de vina e curatatorul de sabii.Mi-a zis ca garantia vopselei dureaza.
Tontule.-Excalot

Ma mai plimb eu cateva minute pana o observ pe Mei pe o patura plina cu bucate.In loc sa gandesc cu mintea,am inceput sa gandesc cu stomacul.Cu o viteza de au iesit scantei din picioare,ajung la Mei si ii spun infometat:
-Buna!Aia e mancare?
Inteligent.-Excalot
Taci!
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:25

Profunzimea mirosului de carne , mă adusese în aşa numitul loc pentru picnic. Mă plimbam împreună cu sinele meu, aşteptând să văd dacă mai dau de cineva sau aveam să-mi împart mâncarea cu mine. Mergeam cu paşi rari, săltând peste fiecare groapă de care dădeam. Eram asaltată de faptul că nu mai era nimeni pe aici, deşi eram în tabără. Totul era aşa de pustiit şi fără de inspiraţie. Trecând peste miile de gânduri pe care le aveam în cap, văd în depărtare două siluete cunoscute. Mă aproprii din ce în ce mai mult, ajungând la covor lor.
-Helău.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:29

După cum albinele trag la cea mai gingaşă floare ..aşa trăgea şi stomacul lui Jack la mâncare..dar am făcut o comparaţie ..cam prea de tot.Îmi apăru în faţă o fată pe care o cunoşteam de la ultima misiune...Crucia..parcă.Le fac semn amândurora să se aşeze şi să se servească cu ce le pofteşte inima ,doară pentru cine le-am făcut?Pentru mine nici de cum.
-Sper să vă placă.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:35

Cu stelute in ochi si cu niste dinti mari iau o furculita si un cutit.Apoi ma apropii incep ca in filmele de groaza si apoi.....sa papam tata!In timp ce mancam,Excalot ma deranja,ca deobicei.
Acum ai doua puicute,ce o sa faci?-Excalot
Mananc si discutam dupa.

Ma opresc putin din mancat si incep sa vorbesc aberatii in gandul meu.Apoi imi revin si spun:
-Deci cu ce scop ati venit la picnic?Cred ca stiti deja pentru ce am venit eu.
Si incep sa mananc cu pofta din ce a mai ramas in farfuria mea.
-Multumesc pentru masa!Delicios!Mei,trebuie sa te faci bucatareasa.Te ducem la emisiuni de gatit,apoi colindam tot Earth Land pana te facem celebra cu delicatesele tale.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422Mar Sept 03 2013, 19:39

-Eu una am venit să mă relaxez. Dacă piscina nu a mers, măcar aici să fie ceva.. corect? Cât despre mâncarea ta, Mei. E bună. Aprob ceea ce a spus Jack. În afara faptului cu televizorul.
Spun pe un ton calm, schiţând un mic zâmbet la colţul gurii. Iau furculiţa cu salată, ducând-o ferm la gură. Vremea era plăcută, locul liniştitor. O zi oarecum, perfectă.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pic nic ala ...ala Mei! Empty
MesajSubiect: Re: Pic nic ala ...ala Mei!   Pic nic ala ...ala Mei! UtjS422

Sus In jos
 
Pic nic ala ...ala Mei!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Zona de picnic-
Mergi direct la: