Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Schimbarea RPGului

In jos 
+4
Evonne
Lya
Perrie
Akky
8 participanți

Ați vrea un alt RPG?
Da
Schimbarea RPGului 3_31090%Schimbarea RPGului 3_210
 90% [ 9 ]
Nu
Schimbarea RPGului 3_3100%Schimbarea RPGului 3_210
 0% [ 0 ]
Vreau mai multe detalii
Schimbarea RPGului 3_31010%Schimbarea RPGului 3_210
 10% [ 1 ]
Total voturi : 10
 

AutorMesaj
Akky

Akky


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Călărași
Mesaje Mesaje : 868


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:16

Voi încerca să nu mă complic prea mult, credeți că acest RPG ar trebui să fie schimbat? După ce am discutat cu membri staffului am decis că acest RPG este exagerat, complicat și s-a ajuns într-un moment în care noi credem că ar trebui să îl înlocuim, desigur în acest caz acesta nu va fi șters.

Dacă îl înlocuim va trebui să găsim o temă, având în vedere că nu vreau să ne complicăm prea mult am decis să abordăm viitoarea temă doar după ce vă auzim părerea. Oricum vă las să comentați și argumentați aici și puteți și vota.
Sus In jos
Perrie

Perrie


Mesaje Mesaje : 67


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:23

Avand in vedere ca lumea se cearta din cauza asta, ar trebui schimbat.
Tema poate fi una usoara cu rase si puteri. Sau dintr-un anime cu puteri ceva mai complexe.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:25

Şi su sunt deacord cu schimbarea temei :>.Având în vedere că s-a ajuns la un nivel plictisitor,ar fii bine o schimbare.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:29

Mai bine ar fi să propuneţi şi voi nişte teme. Compelte, incomplete, să vedem ce iese. 
Have fun!

Edit v.1: Din perspectiva mea, eu una m-am săturat de puteri comune. Cum spuneam: Fără foc, sare apă şi piper. Nu v-aţi gândit  că ceea ce am folosit noi până acum au fost decât orice tehnică a unui personaj comun? Care să folosească apă, ruine, aer ş.a.m.d Eu mă gândesc la o luptă de săbii. Ceva diferit, cu două lumi paralele. Părerea mea, acea temă cu puterile universale a devenit plictisitoare.
Sus In jos
Chaos

Chaos


Mesaje Mesaje : 279


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:54

Eu mă gândeam la ceva prin care sa colaborăm,pentru a obţine nişte pietre,gems,ce-o fi..
Dar nu ştiu ce să spun,daca ar trebui să fie şi o tabără rea,doar nu ar putea fi un admin NPC pentru fiecare misiune,excursie..in fine.
Am să mai revin cu idei,deşi ceva prin care unul depinde de celălalt ar creea o atmosferă mai amuzantă...
Sus In jos
Perrie

Perrie


Mesaje Mesaje : 67


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 12:57

Istorie: Nu am una încă dar o să mă gândesc şi o să o scriu.
Timp: Nu foarte îndelugat , poate cam la fel ca acesta.
Arme: Amulete, Pistoale, Săbii etc.
Rase: Îngeri (Demoni sau Buni) cei răi folosesc magia neagră iar cei buni folosesc magia albă care poate fi şi healer pentru ceilalţi un fel de suport pentru echipa lui. Aceştia au şi aripi , dacă au magie neagră aripile sunt negre iar dacă au magie albă aripile sunt albe.
Orc: Acesta foloseşte bâtă din lemnt, cioacane,suliţe, armuri grele. Iar armele lor sunt magice. Armele lor sunt destul de puternice şi folosesc şi vrăji.
Vampir: Specialitaţile lor sunt: viteza, forţa brută. Dacă nu beau sânge timp de 24h pot să moară(pentru ca rpg-ul să fie cât mai complex)
Alchimişti: Aceştia sunt cei care se ocupă cu magii gen pentagrame şi sigilii , aceştia pot fi ca şi îngeri: pot folosi magia neagra şi magia albă.
Assasini: Ei sunt pentru luptă corp la crop, din mâini le cresc nişte lame care pot tăia multe, cu acestea pot face tehnici/abilităţi. Lamele pot fi înlocuite pe nivel ce trece.
Elfi: Elfii au fost născuţi în pădure aceştia având abilitatea specială de a vorbi cu oamenii.
Lona: Aceasta este o rasă pentru cei care sunt Yin Yang , a fost crescuţi în templuri specializate pentru aşa ceva.
Magician: Magicianul foloseşte vrăji din elementele lor. Aceştia au fost antrenaţi de către o academie apoi după ce au "absolvit" a fost lăsaţi să se descurce singuri.
Clase: Clasele pot fi obligatorii sau ceva opţional:
Warrior:Aceştia sunt bazaţi în sepcial pentru lupte corp la corp, atacuri fizice, acestia pot folosi din start armele grele.
Healer: Aceştia pot vindeca rănile dar nu în totalitate şi pot avea şi vrăji de defensivă pe care trebuie să le înveţe.Pot invoca spirite din elementul lor , acel spirit să lupte pentru el.
Druizi: Acestia au ca abilitate speciala manipularea naturii, iar aici vorbim de controlul plantelor si comunicarea cu animalele. De asemeanea druizii se pot transforma in pasari (vraja ce o au inca de la inceput),şi în alte animale dar in aceasta forma nu pot folosi nici o alta tehnica.
Ninja: Acestia la fel ca si asasinii pot folosi majoritatea armelor inca de la inceput, exceptand armele grele (Sulita etc.). Miscarea lor speciala este „Invizibilitatea”. Se pot face invizibili in timpul unei lupte, dar din aceasta ipostaza nu pot ataca
Şamani: Aceştia sunt maestrii ai vrăjilor, numai orci şi magicienii pot folosi această clasă, desigur că pot ataca şi de la distanţă
Clasele pot continua până la nesfârşit dar puteţi să mai adaugaţi voi moderatori...
Tehnicile pot fi antrenate dar trebuie să aibă legătură cu clasa şi rasa.
Nivele: Nivelul 1. *de început*
Nivelul 2 *trebuie să faci o misiune pentru a trece la el*
Nivelul 3 *100% experientă + minim 4 tehnici*
Nivelul 4: 150% experienţă + minim 6 Tehnici
Nivelul 5: 200% experienţă + minim 7 Tehnici.
Nivelul 6: 250% experienţă + minim 10 tehnici

Puteţi adaugă voi mai multe nivele. De la nivelul 5 se poate alege o clasă secundară pentru caracter.

MODEL FIŞĂ :
Spoiler:

Cum se câştigă experienţă ? Cum se câştigă şi în rpg-ul acesta.
Locurile pentru rpg? Voi decideţi eu zic că ar merge acestea de acum înafară de academie.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 14:49

Am și eu o idee...dar nu știu dacă v-ar plăcea.
Istorie:3000 de ani în urmă a fost un război ce a afectat planeta noastră brusc.Multe animale au devenit ciudate,preluând caracteristici ale oamenilor.Iar oamenii au suferit mutații genetice ce le-au dat simțuri de animal.Fiecare om prelua câte o caracteristică a unui animal,ceea ce i-a transformat în mutanți.Există și oameni ce nu au puteri animalice,ci niște puteri cu totul necunosctue,numiți Metanius.Metanius folosesc transformări,puteri psihice și fizice.La auzul veștii,un consiliu format din oameni-animal a poruncit executarea lor.Șeful Metanius,Gragardor,a nimicit forțele inamice cu o putere care nici astăzi nu este cunoscută omului.În zilele de astăzi,în care tehnologia a acaparat totul,mai există Metanius,însă sunt ascunși bine în colțuri necunoscute ale lumii.
Rasele:
Killer-Ei sunt Metanius cu o viteză anormală.Pot ucide pe la spate.
Garndanda-Ei sunt Metanius ce au o putere supra-umană.Un atac de-al lor poate dărâma o casă de mărime mică.
Kronomer-Ei sunt Metanius ce folosesc reflexele și agilitatea ca atuurile lor.Sunt foarte buni în a se feri de atacuri,însă pe fază ofensivă mai au de lucrat.
Degoner-Ei sunt Metanius ce au o apărare foarte bună.Își folosesc mâinile ca scut datorită oaselor rezistente.
Abilitățile și tehnicile trebuie să aibă o legătură cu rasa.
Rangurile:
Metan-Este primit de fiecare la început.
Iron-Este primit după ce a fost făcută o misiune.
Quart-De aici încolo se va aplica sistemul de experiență.La 100% experiență și 2 misiuni terminate,va fi primit gradul acesta.Aici va fi primită cea de-a doua rasă prin cererea de rasă(voi da detalii mai jos).Tot la gradul acesta,veți putea să vă antrenați o a doua abilitate.
Silver-La 100% experiență și 3 misiuni terminate.
Golden-La 100% experiență și 5 misiuni terminate.
Cererea de rasă:Ajunși la Quart,puteți face o cerere de rasă după modelul acesta:
Numele:
Rasa actuală:
Rasa pe care vreți să o adăugați:
La abilitate,puteți avea o multitudine de tehnici.Nu există o limită pentru acestea.Experiența se câștigă prin misiuni,lupte și chiar lupte de antrenament.Moneda virtuală o las la seama moderatorilor dacă ideea va fi pusă în aplicare.
În loc de academie,ar fi pusă o casă,ca un conac,unde sunt toate condițiile necesare.
Fișa de personaj este aproximativ aceeași cu cea actuală.Deci nu vor fi schimbări majore.Uitasem,fiecare are dreptul la un animal sau demon de start.Acel companion poate să fie antrenat pentru a învăța tehnici noi.Pe fișa de personaj trebuie trecută poza,abilitatea și formele lui(mă refer la evoluții).
Dacă mai sunt nelămuriri,spuneți-le.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 15:17

Huh , RPG-ul a fost ales. *Am editat , mai pe scurt am șters tot. Muahahh.


Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Sam Sept 14 2013, 07:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 15:24

Hai ca incep si eu cu ideea mea. Chiar daca multora nu cred ca le va placea din simplul fapt ca e destul de diferita si de SF.

Anul: 2201

Istorie: Planeta Pamant devine raiul tehnologiei prin care oamenii au reusit sa activeze partea inactiva a creierului uman fapt ce a dus la aparitia puterilor si abilitatilor diferite ale oamenilor. Desi asta a fost cea mai mare descoperire se pare ca echilibrul natural a fost intr-un fel afectat de noile energii ce le eliberau oamenii. Asa multe orase au fost distruse de apa, vegetatie sau de animale salbatice ce din cauza energiei misterioase au evoluat in forme mult mai feroce. Daca asta nu era de ajuns acum au aparut si Kaijin, o noua specie de vietati bipeze asemanatoare cu oamenii ce au si ei puteri. Ambele rase vor sa supravietuiasca dar nu pot ata timp cat cealalta rasa exista.

Arme: Arme albe plus arme cu putere de foc (limitate deoarece nu mai exista atat de multa munitie)

Abilitati: -Abilitati comune ambelor rase: Viteza, sarituri pe distante mari, zbor, forta.
-Kaijin nu pot folosii electricitatea ca element, sunt foarte buni la folosirea pamantului si vantului.
-Oamenii nu pot folosii pamant si sunt foarte buni in a folosii electricitate si foc.

Kaiju:
-Au instincte si simturi dezvoltate.
-Pot evolua in diferite rase.
-Nu sunt atat de destepti.

Oameni:
-Intelect dezvoltat.
-Evolutia echipamentului pe care il folosesc.
-Consumarea mai rapida a energiei

Dupa cum am spus Kaiju pot evolua, aici ramane la alegerea jucatorului in ce, se poate sa evolueze in vampir, varcolac, demon, inger ect.

Rangul RPG:
Incepator
Mediu
Expert
Lider

Sistemul de experienta va fi urmatorul:
-1% experienta pentru fiecare saptamana in care caracterul ramane in viata
-Pentru batalii acelasi sistem ca pe acest RPG
-2% pentru antrenamente de peste 30 de randuri complete.

Fisa de personaj:
-Nume si prenume*:
-Rasa initiala*:
-Sex*:
-Personalitate*:
-Ce ii place:
-Ce nu ii place:
-Abilitate speciala:
-Element*:
-Istorie*:
-Poza*:
-Alte mentiuni:




Sus In jos
Perrie

Perrie


Mesaje Mesaje : 67


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 15:28

Sau un RPG D.Gray-Man ar fi bun. Este complex
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Vin Sept 13 2013, 21:11

Am văzut că au apărut unele comentarii. O să vorbesc şi cu ceilalţi şi o să facem în aşa fel încât să vă dăm timp necesar pentru a vă creea şi dezvolta ideile. Pe primul plan, va rămâne una propusă de mine. Ca să punem punct şi ca să nu se audă vreo inconvenienţă vom vota una dintre cele care vor fi propuse sub forma unui chestionar. Aveţi timp până mâine la ora 5. Sper că vă este de ajuns. Rămâne la alegerea staff-ului dacă această idee se va pune în calcul (cea cu amânarea ideilor rpg). 
I. De ce am ales înainte? 
-Cu toţii am privit ideile celulilalt şi am ajuns la concluzia că rasele puteau fi implementate la secţiunea - Implementarea raselor. Sistemul de creştere al nivelul este tot pe bază de experienţă ceea ce a făcut mai greu rpg-ul acesta. Ori v-aţi plictisit de el, ori vi s-a părut mai greu. De aceea noi vrem să creem ceva mai diferit. Fără o bază strictă şi doar de moment. 

II. La ce ne aşteptăm? 
-Încercaţi să nu creeaţi aceleaşi idei pe baza acestuia. Presupun că mai daţi cu ochiul pe la - Tema Rpg pe care vreţi să o luaţi şi să o modelaţi cum vreţi. Dacă chiar doriţi unul original şi fără -defecte- (rar găseşti) propuneţi-vă în minte ideile voastre şi pune-ţi-le în word, după care daţi copy-paste aici. 

Sfatul meu: Dacă vreţi să nu schimbăm iarăşi tema cum am făcut-o şi cu asta, fiţi creativi. Altfel vom schimba rpg-urile ca pe şosete. 
Good luck! ^.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422Sam Sept 14 2013, 00:16

Dublu post*.

După ce apele s-au liniştit, am hotărât ce temă vom aborda şi astfel s-a ajuns la modelarea ei
@Rpg-ul va fi deschis în curând.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Schimbarea RPGului Empty
MesajSubiect: Re: Schimbarea RPGului   Schimbarea RPGului UtjS422

Sus In jos
 
Schimbarea RPGului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Schimbarea numelui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Reguli și înștiințări RPG-
Mergi direct la: