Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 08:54

Ooc: Acest topic este privat.

Scofield mergea liniștit privind luna plină , era un peisaj mirific. Cuprins de acest tablou este neatent și merge drept , trecând pe lângă templu. Gândurile îi se încurcau în cap , de ce este așa și de ce nu? Întrebări de genul îl stresau , nu-și putea găsi echilibrul interior.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 08:58

Templul Străvechi. 21:06 p.m.
 Merg liniştită cu paşi rari pe iarba uscată lăsată de razele solare. Mă reped spre o băltoacă pentru a-mi uda palmele ca să mă răcoresc. Plecând de acolo ajung la templu. Era părăsit, ca şi cum aş mai fi avut senzaţia că am mai fost aici. Mă las cuprinsă de revelaţii.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:37

Acesta se plimbă pe lângă templu fără o destinație exactă. Nu știa ce să facă , ce să simtă , ce să gândească , doar voia pe cineva care să-l consoleze , care să discute cu el.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:43

Îngâmfarea adusă de perspectivele mediocrităţii nu mă lăsau să-mi exprim adevăratele opinii. Eram prinsă în mijlocul unei conversaţii între bine şi tău. Însă căutam dovezi. Sinele meu era neîncetat. Mă opresc şi mă aşez pe iarbă. Îmi ridic privirea spre lună, coborând-o şi întorcându-mi capul. În depărtare văd o siluetă.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:47

Acesta mergea fără a privi în față , se uita doar la lună curpins de remușcări. Deodată coboară privirea doar ca să se uite la pământ dar vede o persoană la o distanța mică de ea , direcția lui de mers era spre aceasta. ,,Oare cine este?” gândul acesta îl măcina și nu știa ce să facă , acum calcă pe iarba moale și verde ca smaraldul care scânteia în lumina lunii. În scurt timp ajunge lângă fata care stătea pe iarbă.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:50

Tipul se apropria de mine. Nu era o persoană cunoscută, dându-mi seama după înfăţişarea lui. Acesta se îndrepta spre mine. Nu mă mişcam, stăteam jos fără să schiţez nici o expresivitate. Ajunge la acelaşi nivel cu mine.
-Şi tu eşti?
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:56

Când aude cuvintele rostite de către fată acesta se uită la ea , în ochii ei și deodată este străpuns de resentiment. Poate din cauza ochilor săi mov sau doar pentru că avea o privire străpungătoare care ajunge direct în esența persoanelor , mai mult acesta era acum cu garda jos. Fără a schița ceva ce-l dă de gol se așează lângă ea.

~ Eu este Scofield , tu dragă ? Zice el mușcându-și buza inferioară doar pentru nu a avea vocea tulburată , era cu gândul la ochii fetei.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 09:58

-Reira. 
Spun pe un ton grav, arucuindu-mi încheietura mâinii, ducându-mi-o la ureche şi dându-mi părul după aceasta.
-Ar trebui să te întreb, ce cauţi pe aici, ăh?
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mar Sept 24 2013, 10:05

~ Zmeură. Dar tu ? Acesta se uită la ea , o examina din cap până în picioare. Remușcările astea ce fac dintr-un criminal.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 10:39

-Ce coincidenţă. Şi eu căutam zmeură.
Spun pe un ton ironic, ridicându-mă de pe iarbă. Îmi scutur hainele, prinzându-mi părul în coadă şi lăsând un fir să atârne peste faţă.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 20:30

Acesta zâmbește și-i întinde mâna , vruia să se plimbe și să comunice.

~ Hai după zmeură.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 21:10

-Oh, eu stau şi tu culegi. Capiş? 
Spun în timp ce-mi arcuiesc buzele în forma ":3".
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 21:18

Acesta o prinde de mână și se ridică și el , ținând-o încă de mână.

~ Negativ , culegem împreună sau dacă vrei ....Doar tu. Zice el zâmbind și tot odată uitându-se în ochii ei.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 21:19

-Vei lăsa o fată să-şi murdărească mâinile cu zmeură. Ce galant.
Spun  pe un ton grav, încercând să scap din prinsoarea lui.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Mier Sept 25 2013, 21:20

Acesta nu o strânge tare dar nici nu-i dă drumul , era amuzant. În scurt timp cu mâna stângă ia trei , patru zmeurici și le oferă Reirei.

~ Poate , poftim. Zice acesta calm.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Joi Sept 26 2013, 22:03

-Oh, se pare că m-am înşelat. Mă sfidezi?
Spun pe un ton retoric, ridicându-mi privirea către ei, luând zmeurele.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Dum Oct 27 2013, 20:38

Într-un moment spontan acesta își pune pistolul la tâmplă și trage , din cauza că ia tremurat mâna glonțul a fost deviat și ia ieșit prin ochi provocându-i dureri catastrofale. Avea nevoie de îngrijire medicală pentru a supraviețui , glonțul în afectase destul de rău. În scurt timp leșină.

Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422Lun Oct 28 2013, 09:52

-Goodbye, my lady.
Spun pe un ton înfâmfat, luându-i pistolul şi împuşcându-l încă o dată, dar de data asta în piept.

Ooc: Asta e pentru Mrs. Crucia!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. Empty
MesajSubiect: Re: Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.   Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi. UtjS422

Sus In jos
 
Căderea negativului , pozitivul domină sub formă de lună plină. Trăiască noua eră! Automatul de înghețată de la colțul templului străvechi.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lună plină.
» Lună plină.
» Luna plina
» Să mergem în trecut!Vizitarea templului
» Soarele să dispară, Luna să răsară.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Templul străvechi-
Mergi direct la: