Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ingheata, pur si simplu ingheata

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:12

Rey auzise ca locul asta avea si un patinuar si s-a gandit sa vada si el cum e, momentan nu era absolut nimeni pe acolo.


Ultima editare efectuata de catre Razy in Vin Sept 27 2013, 19:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:16

Ok..deci tu spui că cel mai bun loc de-am face prieteni este parinuarul?*Daa ,aicea o să întrebi pe cineva să te ajute să înveţi să patinezi,şi uite aşa ţi-ai făcut un prieten.Mă uit la împrejurimi...genunchi mei..trebuie să vă pregătiţi pentru o luptă crâncenă.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:21

Îngheţată, zmeură, apă plată~
Mă plimbam liniştită având în ambele mâini patinele care păreau târâte pe podea din cauza abstracţiei viazuale. Mă cocoşez în faţă, ridicându-mi privirea şi oftând împrelungat. Fac un pas înainte, oprindu-mă în mijlocul drumului, prinzându-mi bluza în partea stânga sub forma unei funde.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:24

Ma uit in stanga si dreapta, observ putina miscare, peisajul a devenit mai animat. Ok, problema, nu am patine, asa ca ma duc sa inchiriez pentru o tura sa vad ce stiu, problema e ca ajuns pe gheata alunec din prima.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:26

Merg şi închiriez nişte patine.Mă uit la ele atent.Cu ăstea poţi omorî pe cineva...Mi le pun în picioare şi apoi ajung pe gheaţă.Mă prind de aceea "balustradă" de lemn şi încerc să fac un pas la stânga...da..în loc de pas la stânga,am făcut şpagat.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:35

O dată pregătită să intru pe gheaţă, mişcările corporale îmi erau reduse din cauza efortului făcut pentru a ajunge la standul de unde luam patinele. Lenea şi târdăşia pusese stăpânire pe idealul meu de a încerca să fac ceva nou. Mă aşez pe o bancă, punându-mi patinele în picioare, ridicându-mă şi deplasându-mă până la gheaţa propru-zisă. Pun piciorul stâng pe aceasta sprijinindu-mă de bare după care mă opresc ridicându-mă şi aşezându-mă pe acestea. Patinatul devenea deja greu.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:38

Dupa multe cazaturi repetate ma agat de bara de la margine si ma asez pe jos in timp ce spun in soapta numai pentru mine.
-Nu credeam ca sunt asa anti-talent la patinat.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:40

-Nu numai tu eşti singurul.
Eram lângă omul maimuţă...ăăm,pardon ,Rey şi deabea puteam să stau pe mânuri şi pe genunchi.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:52

Aud nişte voci. Acestea erau puţin dezamăgite după tonalitatea lor. Mă reped în a mă da jos de pe bare, după care mă îndrept spre ei. Merg uşor după care tresar, văzând zgârieturile de pe gheaţă.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:55

-Ok, dar parca nu mai e asa greu.
Ma ridic depede dupa care cad iar dupa o secunda.
-Off...
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 19:57

Hmm ..îmi eşti opusu...*Nu te ajut!*
-Da da ..cum spui tu...nu e greu.
Şi încerc să mă ridic,dar iarăşi îmi pierd echilibrul şi cad.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 20:07

-Echilibrul stă în picioare. Voi aveţi aşa ceva, corect?
Spun pe un ton retoric, dându-le mâna celor doi.
Sus In jos
Madness

Madness


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Osaka
Mesaje Mesaje : 402


Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422Vin Sept 27 2013, 20:30

Ma plimbam linistita prin jur, incercand sa am grja sa nu fiu vanata iar. Ouff, viata de fugar nu prea este de mine. Trebuie mereu sa am grija sa nu fiu prinsa, caci altfel va fi vai si amar. Oricum, il aveam pe Monokuma in brate, si in una din maini o inghetata pe care o papam. Si ce daca era toamna? Iubeam inghetata fie ca e vara, iarna, primavara sau sfarsitul razboiului galactic de pe DN 6. In fine, continui sa merg, sa tot merg, si la un moment dat, vad un patinuar. Zambesc larg. Mereu am vrut sa patinez. Intru inauntru, si inchiriez o pereche de patine, care imi venea la fix. Imi las acolo chitara ca sa fiu sigura ca nu se va strica, il iau iar pe Monokuma in brate si ma duc spre ring.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ingheata, pur si simplu ingheata Empty
MesajSubiect: Re: Ingheata, pur si simplu ingheata   Ingheata, pur si simplu ingheata UtjS422

Sus In jos
 
Ingheata, pur si simplu ingheata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Patinuar-
Mergi direct la: