Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Orașul bețivilor

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:36

Chiar dacă schițele nu erau la majordomn (fară ca Kaguya să știe asta) tot mergea la hotel. Odată intrat, am întrebat la recepție de un tip mai bătrân pe numele Charls. Recepționerul mi-a spus că îl pot găsi în camera 109 la etajul 3. Perfect. Iau liftul și ajung în fața ușii. Bat ”domnește” și spun în șoaptă
-Ți-a sunat ceasul dacă schițele nu sunt la tine.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:39

Uşa se deschide.De după ea ieşind o camerieră.Se uită la el,după care închide uşa,cu tot cu cheie.
-Îmi pare rău Domnule,dar dacă căutaţi pe cineva,în cameră nu e nimeni.
Eu eram în faţa hotelului cu schiţele în mână.E prea previzibil omul ăsta...
Mă uit atent la ele,după care scot o foarfecă,şi încep a le tăia.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:42

-Serios... îmi pare rău atunci... domnul avea ceva ce a zis că a pierdut aici în cameră... mă puteți ajuta să găsesc acel ceva ?
Fată a dat aprobator din cap și a intrat cu mine în camera. Tot ce s-a mai auzit a fost un țipat puternic. Am ieșit rapid din hotel cu mâneca sacoului plină de sânge.
-Deci, ca să nu le am, le distrugi ? Așa nici tu nu vei fi în progres
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:44

După ce le tăiasem în mii de bucăţele mă uit la el zâmbind.Iau degetul şi nu-l pun la ceafă.
-Memoria mea vizuală nu se compară cu a ta,dragă Kise.
Un vânt puternic începu să bată,iar toate bucăţele au fost luate.Se pare că natura e de partea mea.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:47

Încep să râd. 
-Păcat că Xiev a murit... oare pe cine va cădea vina... ? Se pomenește că tu ai fost ultima persoană care i-a pășit în casă... 
Încep să râd diabolic
-Dar pot face cumva să te scot din asta dacă... iți vei petrece noaptea cu mine prin oraș și prin hotel... zic eu în șoaptă
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:48

-Eşti sigur?
Zâmbesc.Chiar atât de proastă mă crede?
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:50

Zâmbesc din nou
-Normal că glumesc, prostuțo. Am tras eu niște sfori, vei vedea în curând despre ce-i vorba. zic eu dându-mi jos sângele de pe mânecă
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:51

-Şi ce vei face.mă vei omorî?
Continuu să zâmbesc uitându-mă la el cu o privire calmă.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 11:56

Imediat după asta, niște medici duceau pe o targa un trup neînsuflețit al unei femei din hotel. Niște polițiști și-au făut apariția (eu dispărînd în întuneric).
Polițist: Dvs. sunteți domnișoara Clockworck ? Dacă da, vă rog să veniți la secți 7. Majordomnul dvs. , Charls, este acuzat pentru uciderea unei menajere. A fost ultimul care a pășit în acea cameră
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:02

-Aveţi probe?Majordomul meu a plecat către casă acum o oră,nu a trecut pe la hotel..putem să ne uităm la camerele video.
Îi conduc pe domni poliţişti în hotel la acel centru.Pe camerele de vedere din camera hotelul nu se vedea decât menajera care făcea curat,şi că nimeni nu intrase înainte de menajeră şi după..înafară de un băiat care stătea la uşă şi vorbea cu ea.
-Deci,aveţi probe?
Poliţiştii se uită miraţi.
-Sunt sigură că nu v-aţi uitat la camerele video şi că v-aţi luat după vorba unui om..sau mai bine spus băiat.
Poliţiştii îşi cer scuze.Iau telefonul şi-l sun pe Charls.
-Deci Charls..cum e hotelul Perla neagră?
-E foarte frumos domnişoară Ema,să vin să vă ajut cu bagajele?
-Nu pot şi singură.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:04

Polițist: Ași putea face vă rog să faceți o descriere a băiatului, dacă îl cunoașteți ? În cameră nu se vede atât de bine.
Eu înca eram jos, în fața hotelului. Așteptam momentul potrivit.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:05

-Nu-l cunosc.
Mă duc în cameră şi-mi iau bagajele.Cobor jos şi dau iarăşi de Kise.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:08

-Pleci undeva ? Ne distram așa de bine... poate vrei să-l vezi pe Xiev... pentru ultima dată... in fond, tu l-ai lăsat să moară. 
Atunci un tip gras chef și cu mustață stufoasă a coborât din hotel. Mi-a dat un săculeț care avea ceva în el și mi-a șoptit:
?: Bună treabă
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:09

-Nu au cum să mă inculpeze,el doar mi-a dat nişte foi şi am plecat,suntem într-o lume modernă,exită camere de vedere.
Mă uit la el cu disgust.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422Sam Dec 28 2013, 12:11

-Mă refeream la altceva, dar lasă... eu merg să mă antrenez. Ești binevenită oricând. zic eu fugind spre străduțele mai retrase
Sus In jos
Continut sponsorizat





Orașul bețivilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orașul bețivilor   Orașul bețivilor - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Orașul bețivilor
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Peștera din muntele de lângă orașul de pe continent
» Orasul de langa cel care e langa padurea care e in apropierea unui lac de o adancime de 500 de metrii unde sunt multi pesti.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Berlin (Germania)-
Mergi direct la: