Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Casa falșilor soți Vechez (privat)

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:22

Odată ajunși în fața unei case foarte frumoase, le fac semn celor doi să facă liniște. Am intrat silențios în casă. La început a fost linilște, până când...
-Dumniezăul mă-ti !
Apoi numai zgomote s-au auzit. Sunete de tigăi și de farfurii sparte... După puțin timp, prin geam a sărit un sac cu ceva dubios in el. Deschid ușa și zic inexpresiv
-Puneți-l în pubelă. E cadavr-pardon, e gunoiul pe care am uitat să-l arunc
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:26

Clear se ascunde dupa spatele lui Adele, ingrijorat de acele sunete stranii.
-Sper ca nu sunt soareci~ se plange Clear.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:30

- L-ai auzit pe *mhm* tatal tau... *facepalm* Arunca mizeria.
Vocea din capul Adelei: Ziua 1. Astazi este ziua in care Adele a inceput sa moara. Nu va dura mult pana va intra in putrefactie. Ce-a fost in capul tau cand ai plecat? Trebuia sa ramai cu fantoma lui Ron!
Fata si-a acoperit urechile cu mainile incercand sa se calmeze.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:32

Clear o priveste ingrijorat pe Adele si o imbratiseaza din spate.
-Clear te va proteja, nu iti face griji, spune acesta pe un ton clar, calm.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:39

Fata se calma si isi puse una din maini peste palmele imense ale lui Clear. Zambi fad si incerca sa ii spuna pe un ton autoritar:
- Am zis sa arunci mizeria...
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:42

Intru în casă și inspectez zona. Frumos totul. Păcat de propietar. Acum o crede ăștia că o să-i omor în somn.
-Cina unde-i ? strig eu
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:43

Clear evita cateva momente sa faca ce i s-a spus.
-Ughh...Dar...Daca sunt soareci...? *sniff sniff* spune acesta, revenind la tonul copilaresc, incercand sa se apropie de sac, tinand-o de mana pe Adele, facand un pas larg si intinzandu-se spre sac.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:46

- Nu sunt, te asigur. ii spuse fata frumos, tinandu-l de mana ca o mamica. Auzind intrebarea lui Kaguya striga inapoi:
- Imediat!
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:49

Clear ia cu grija sacul, murdarindu-si paltonul alb de un rosu pur, apoi isi taraste picioarele departe de cei doi.


Ultima editare efectuata de catre Loveless in Sam Dec 28 2013, 23:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:50

Ma pun pe fotoliu si incep sa dorm . Obositor drum.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Sam Dec 28 2013, 23:53

Adele fugi dupa Clear prinzandu-l de maneca paltonului.
- Iarta-ma... O sa-l spal.
Vocea din capul Adelei: Fugi acum cat ai momentul!
Fata incerca sa zambeasca. Ii iesi unul fortat, chiar stramb.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:01

Clear simtea pentru prima data o caldura interioara, care crestea si crestea...
"Iarta-ma".
Cineva are grija de el pentru prima data. Dar ce se ascunde in spatele acelui zambet fortat...? Clear scapa de sac, profita de inaltimea lui, luand-o in spate pe Adele, incrucisandu-i mainile in jurul lui.
-Rezista~! Clear va face ceva, nu stiu ce, dar Master sigur stie cum sa te faca sa te simti mai bine, asa cum face cu mine~!
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:03

Am auzit ce se vorbea afara
-Chiar stiu... ^zambet pervers^
Ma ridic de jos si merg la un dus
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:11

Clear anu se opreste in fata usii, o tranteste printr-o lovitura cu piciorul, se opreste in mijlocul salonului- nu era nimic. Apoi aude apa din baie, iar cu Adele in spate, da buzna in baie.
-MASTEEEEER! striga acesta cat poate de tare, apoi ramane mut.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:15

Inainte sa intre in baie Adele isi pune mainile la ochi aratand cat se poate de kawaii~. Era si ea la fel de muta, dar vocea nu!
Vocea din capul Adelei: Ohoh! Uite ce smexiune! Deschide ochii, copila!
Fata dadu din cap negativ, incat vocea s-a oprit din trancaneala.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:19

-Ai trei secunde °_°
Am aruncat cu sapunul dupa ei. Da, cu sapunul. Sapunul mortului.
Imediat am iesit din dus, avand prosopul pe mine
-Explica
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 00:24

Clear nu spune nimic mult timp, linistea devenind asurzitoare. Incearca sa proceseze...
"De ce venisem aici...?"
-.................Am uitat.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 12:06

Adele, pastrand ochii inchisi, se dadu incet jos din spatele lui Clear. Incerca sa se departeze de ei, incet...
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 12:08

Dau un facepalm epic. Merg în cameră și îmi iau altă bluză: bluza mortului. În roba mea neagră, care era pe jos în sufragerie, erau niște poze si un jurnal de 10-15 pagini. Pozele erau destul de vechi, cu Eu-l meu din copilărie.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422Dum Dec 29 2013, 12:36

Clear -surprinzator- bate la usa camerei in care se afla Akise, pastrand linistea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa falșilor soți Vechez (privat) Empty
MesajSubiect: Re: Casa falșilor soți Vechez (privat)   Casa falșilor soți Vechez (privat) UtjS422

Sus In jos
 
Casa falșilor soți Vechez (privat)
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa lui Ghoul (Privat)
» Casă furată. Pardon, cumpărată (Privat)
» Casa lui Kira,casa întunericului
» Casa de sub pământ
» Clear Archangel d'Ark Vechez

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Casele-
Mergi direct la: