Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Parcul abandonat.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 18:53

De plictiseală,toată ziua am cercetat oraşul rebelilor,şi tot aşa,am dat peste un parc abandonat,într-un vârf de deal,de unde se vedea întreg oraşul.Acel peisaj era mirific.
-Wow...
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 18:55

Intru intr-un parc parasit deoarece am observat ca este asejat pe un varf de deal. De acolo as putea vedea orasul pentru a nu ma rataci prin el. Deabia am ajuns aici.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 18:58

Din câte se pare,leagănul pe jumătate dărâmat,încă mai funcţiona..bine,scârţia un pic de la rugină,dar asta era.Ce dor mi-a fost de-a mă da pe un leagăn.Închid ochii şi încep a da mai tare din picioare,leagănul scârţâind mai tare şi eu simţeam cum îmi luam zborul.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:01

Nu intru bine ca vad o fata de varsta mea care se dadea in leagan. Leaganul pare cam ruginit iar ea se legana cam tare. Ma tem sa nu se rupa si sa cada. Incerc sa ma duc la ea.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:09

Aud din ce în ce mai tare scârţâitul.Mă opresc dintr-o dată şi deschid ochii.Văd un băiat în faţa mea.
-Oh...bună.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:13

Se opreste din leganat. Uhhh... Ce bine ca s-a oprit.
-Buna, vroiam sa iti zic sa nu te mai legeni asa tare. Leaganul este cam subred.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:16

-Ah..stai calm,un contact cu terra câteodată nu strică,te trezeşte la realitate.
Încep să râd.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:18

Incep si eu sa rad.
-Dar depinde si de puterea contactului daca strica sau nu.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:20

-Ai dreptate,depinde.Pe mine mă cheamă Ema.
Îi zâmbesc băiatului.Wow,cine se gândea că v-a veni cineva aici.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:25

Felul in care a afisat un zambet chiar in momentul rostirii partii "ma" a fost atat de kawaii.
-Buna eu sunt Marel dar imi poti spune Rel. Incantat de cunostinta Ema. Vii in acest parc des?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:29

-Nu,e prima dată când vin aici..am mers în cercetarea oraşului..aşa de plictiseală,şi am dat de acest parc.Dar tu?
Băiatul părea de treabă,acuma să vedem..


Ultima editare efectuata de catre Lya in Lun Dec 30 2013, 19:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:31

Sa il cerceteze? Ce o fi vrut sa spuna cu asta?
-Deabia am ajuns aici si am vrut sa vad orasul de aici. Asta ma va ajuta sa nu ma ratacesc.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:35

-Eu trăiesc la perfieria oraşului din cauza situării geografice a şcolii mele...
Mă uit în sus.Deabea aştept să scap de acea academie,dar sunt numai primul an..
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:37

Grozav poate voi folosi asta ca punct de reper.
-Arata-mi unde. Arata-mi de aici din varful dealului.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:40

Era un topogan acolo,încă în picioare,dar tot putred şi ruginit.Sar de pe leagăn şi merg în vârful acelui topogan.
-De aici se vede mai bine,haide.
Îi fac cu mâna să vie unde eram eu,adică în vârful topoganului.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:43

Topoganul este la fel de ruginit ca leaganul. Ar trebui renovat acest parc. Ma apropii la indrumarea fetei si urc cu grija. Privelistea era mirifica. Acest parc chiar trebuie renovat. Daca voi putea voi face ceva in privinta asta
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:45

Pe cealaltă parte a oraşului,în depărtare,de vedea un turn.
-Ăla e cel mai mare turn al academiei,bine,distanţa dintre academie şi oraş,cred că-s vreo 50 de km...de nu mai mult.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:46

-Academie? Locuiesti in internat?
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:50

-Nu,trăiesc singură,nu-mi plac tipi de la academie,de erau mai de treabă,mergeam la internat.Aşa mai bine stau acasă.
O uşoară rafală de vânt începu să bată.
Sus In jos
Starchild

Starchild


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Giurgiu
Mesaje Mesaje : 53


Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422Lun Dec 30 2013, 19:54

Hmmm... s-o fi simtit singura de a venit in acest parc.
Vantul parca incerca sa vorbeasca cu mine dar nu il bagam in seama.
-Nu sunt sigur daca ar fi bine sa vin si eu la academie. Familia mea este pe urmele mele si acolo m-ar putea gasi. Stii cumva daca securitatea este buna la academie?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parcul abandonat. Empty
MesajSubiect: Re: Parcul abandonat.   Parcul abandonat. UtjS422

Sus In jos
 
Parcul abandonat.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Parcul de distracţii
» Despre Parcul Aramggedon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Alte Locații-
Mergi direct la: