Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Top 5 carti citite

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Lunatic Asylum

Lunatic Asylum


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : On Mars
Mesaje Mesaje : 6


Top 5 carti citite Empty
MesajSubiect: Top 5 carti citite   Top 5 carti citite UtjS422Mier Mai 14 2014, 00:30

m-am uitat pe topicurile din aceasta sectiune si cum la descrierea sectiunii scrie sa spunem despre cartea noastra preferata, am zis ca ar fi mai bine un mic top 5 ca sa ne dam seama, cel putin cat de cat, cam ce citeste fiecare Zâmbet

so...
me first
1. cartile domnului Sven Hassel (colectia Comando)
2. Nostradamus -  Michel Zevaco
3. Pariu pe o crima - Henry Miller
4. American Psycho - Bret Easton Ellis
5. Castelul cu monstri - Michel Lebrun

si ar mai fi chiar si Contele de Monte-Cristo(Dumas Alexandre) si Crima si Pedeaspa(Dostoievski M.Fiodor) in top 5, adica printre preferatele mele, de fapt daca stam s-o luam logic deja cartile lui Sven Hassel n-ar mai lasa loc de alti autori in top:)))

ideea este ca genul meu preferat de carte este istoric/ ce tine de razboaie in mod special si drama/psihologic....de fapt cam asemanator si cu filmele daca stau sa ma gandesc bine.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Top 5 carti citite Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 carti citite   Top 5 carti citite UtjS422Mier Iun 04 2014, 11:23

1. Exuvii - Simona Popescu.
2. Magicianul - John Fowles.
3. Report from the interior - Paul Auster.
4. Inferno - Dan Brown.
5. Mortality - Christopher Hitchens.

Sunt puţine cărţi româneşti care-mi plac. În continuare vreau să iau cartea "Războiul Ciocolatei". Same as you, şi mie-mi plac cele psihologice, însă mai adaug sf-ul, misterul, thriller, horror cât şi unele de dramă (le suport cu greu, dar meh, îmi place să văd trădări ._.)
Sus In jos
Kuro-chan

Kuro-chan


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Bistrita
Mesaje Mesaje : 34


Top 5 carti citite Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 carti citite   Top 5 carti citite UtjS422Sam Aug 02 2014, 23:20

Well:
1. Gazda ( The Host )- Stephenie Meyer
2. Seria Academia Vampirilor ( Vampire Academy ) de la Richelle Mead
3. Jurnalul unui Adolescent Timid ( The Perks of Being a Wallflower ) - Stephen Chbosky
4. Fata Fantoma ( Twenties Girl ) - Sophie Kinsella
5. Prietenul Nevazut ( If You Could See Me Now ) - Cecilia Ahern

Ca sa fiu sincera nu as putea face un top, daca ar fi dupa mine, as continua sa numerotez cartile mele preferate. Din cate carti am citit pana acum, nu au fost mai mult de 5 care sa imi displaca.. Insa 5 mi-au fost cerute, si cu greu, 5 titluri am oferit...
Sus In jos
Shadow of Mordor

Shadow of Mordor


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Mordor
Mesaje Mesaje : 13


Top 5 carti citite Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 carti citite   Top 5 carti citite UtjS422Dum Dec 07 2014, 00:54

Istoria Egiptului antic
Mumiile egiptene
Cantecul nibelugilor
Cercul mincinosilor
Secretul celor noua
Sus In jos
Continut sponsorizat





Top 5 carti citite Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 carti citite   Top 5 carti citite UtjS422

Sus In jos
 
Top 5 carti citite
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Alte subiecte :: Literatură-
Mergi direct la: