Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Lun Iun 09 2014, 19:50

Mulțimea așteaptă cu sufletul la gură ca cei doi combatanți să intre în arenă.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 14:36

Ajung in arena avand un rucsac in spate. Ma uit in jur si examinez terenul de lupta.
Sper sa ma distrez, spatiul e prielnic pentru ce am luat la mine, dar daca o sa incerce sa lupte la apropiere o sa fie cam nefolositor ce am aici.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 14:42

Intru si eu in arena,tremurand din toate incheieturile.
-Si aici am sa mor...sau nu...
In arena deja se afla oponentul meu,ma uit la el dupa care spun:
-Sa avem o lupta dreapta si sa speram ca nu moare nimeni(ala fiind eu)...
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 14:48

- Atata timp cat nu o iau iar razna esti in siguranta. Sunt doar un fel de inger intunecat, ce iti pot face eu? spun zambind.
Il privesc in ochii si astept startul.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 14:52

-Wow...un...inger...nici un stres...nope,garantat nici unul.
Incep sa imi rod varful degetului pentru a ma pregati de lupta.
"Deci daca gresesc sunt mort...asta o sa fie interesant"
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 15:10

Arbitrul: -Start!
Scot 2 kunaie legate intre ele cu un fir lung si inca un kunai. Arunc cele 2 kunaie cu putere si cel de-al treilea kunai imi aluneca si se duce cu putere in sus. Kunaiele legate se duc unul la 20 de centimetri in stanga lui, iar celalalt la 15 in dreapta acestuia, deci niciunul nu l-ar atinge.
- Cee? Nu pot sa cred ca am pierdut un kunai! spun suparat.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 15:19

Lupta incepu,tipul nu sta pe ganduri si deja arunca 2 kunaiuri+1 care zbura in sus.Cele 2 kunaiuri par sa ma rateze dar cand acestea trecura pe langa mine am simtit o sfoara care se prinde de camasa.Nu satu pe ganduri si din rana din deget formez o mica lama cu care tai sfoara si las kunaiurile sa treaca pe langa mine.
-Lupta de distanta,scuze dar sunt adeptul luptei de apropiere.
Si incep sa alerg spre tip tinand garda sus.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 16:04

Inca aveam sfoara in mana, dar aceasta mai tinea doar kunaiul din stanga( ai taiat partea aia pentru ca ea se atingea prima de tine, kunaiul din dreapta a trecut la o distanta mai mica de corpul tau, iar ata ,a mers oblic). Trag tare de sfoara spre interior si cu viteza foarte mare respinge kunaiul ce a trecut prin dreapta acestuia si se duce cu viteza inapoi spre Mugen. Sfoara incepe sa se incolaceasca dupa acesta si kunaiul ce a fost aruncat in sus cade nevazut intre coastele tipului in timp ce alerga.
Vazand ca a ajuns la 3 metri de mine ma indepartez iar.
- Eram sigur ca iti place lupta de la apropiere, nu ai scos arme si te-ai folosit de acel deget, incearca sa faci ceva imprevizibil.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 17:08

-Imprevizibil zici...
Era prins cu sfori dar kunai-ul din coasta imi deschise o portita,lovitura imi poduse o sangerare cu care am format rapid o lama cu care am taiat sforile dupa care am luat kunai-ul in mana
-Asa,acum sa revenim si imprumut putin asta.
Acum doar stateam si asteptam sa vad ce va face tipul,nu de alta dar nu mai initiez eu primul.
-Apropo nu m-am prezentat oficial,Mugen Shira incantat.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 17:29

A picat in plasa, a ignorat atacul fatal.
Kunaiul ce a fost respins inapoi l-a lovit pe Mugen cu putere in maduva spinarii oprindu-i functiile cerebrale si in mai putin de 2 secunde acesta moare.
- Stiu ca nu ai cum sa mori in acest turneu si ca nu pierzi nimic, altfel nu as fi facut asta. Imi place abilitatea ta si cred ca poti ajunge unul dintre cei mai buni. Ce ai spune daca ne-am antrena amandoi?
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 17:40

Dupa lovitura care imi dadu somnul etern sau cel putin asa credeam,ma trezesc la loc.
-Ce,stai...nu am murit?
Ma ridic de jos si scot kunai-ul care ma lovi.
-Deci asta a fost...heh...mai trebuie sa ma antrenez,accept oferta.
Spun indreptatand mana spre tip ca sa dam noroc.
-Apropo,ti-am cam uitat numele...tu esti?
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422Mar Iun 10 2014, 17:46

- Zaschash Forkey, spun zambind si dau noroc cu tipul. Noroc in finala!
Arbitrul striga:
- In finala merge... merge Mugen Shiiiira! A abandonat exact inainte sa mori.
- Sa nu ma dezamagesti, ai inteles? Eu am alte probleme pe cap acum, nu am chef de turneu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey Empty
MesajSubiect: Re: Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey   Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey UtjS422

Sus In jos
 
Turneul Betaplay: Mugen Shira vs Zaschash Forkey
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Mugen Shira [Finală]
» Turneul Betaplay: Zaschash Forkey vs Jaden Seju
» Mugen Shira
» Mugen Shira
» Mugen Shira - Seturi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena de luptă-
Mergi direct la: