Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Lucifer, new ressurection.

In jos 
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Lucifer, new ressurection. Empty
MesajSubiect: Lucifer, new ressurection.   Lucifer, new ressurection. UtjS422Joi Aug 15 2013, 15:51

Plictisită , fără chef de nimic , mă plimb singură prin pădure gândindu-mă să mă antrenez puţin , dar lenea mă cuprinzea în aşa hal încât îmi venea să stau jos toată ziua . “ Uşor de zis greu de făcut .. Dar mneh , nu am nimic de pierdut “ . Am căutat în pădure un loc refugiat de alte persoane, un loc pe care să-l folosesc pentru a mă antrena . Mergând zeci de mii de metri nu am găsit nimic , până când am dat de o mică veveriţă care îmi tot stătea în cale . Mergeam şi ea se ţinea după mine . La un moment dat ea se plecase iar eu nepăsătoare îmi continuam drumul. Veveriţa aceea mică şi sâcâitoare s-a întors înapoi şi iar se pusese în faţa mea . “ Cred că asta vrea să-mi spună ceva , Baka .. O s-o urmez “ .
Veveriţa a mers ceva .. tot înainte , stânga – dreapta până când m-a dus la un lac , unde Soarele părea că se vede mai aproape decât orice. Lângă lac , puţin mai sus spre podiş era o căsută părăsită , dar după cum asimilez eu lucrurile potrivită cu stilul meu de viaţă .
Acolo mi-am început antrenamentul , aceea mică veveriţă avându-şi cuibul în unul dintre copacii din apropriere . M-am gândit şi tot m-am gândit , şi am reuşit să dau o definişie tehnicii :


Citat :
Vindecare – Tehnica cu ajutorul căreia , posesorul îşi poate regenera daunele provocate în luptă .


“ Gândire , concentrare ..” . Toate acele cuvinte mi se păreau exagerate , eu gândindu-mă nuami la revoltă şi la răzbunare . Fapul că eu credeam că dacă mă răzbun voi reuşii, şi încă cred asta . Dar .. m-am hotârât să renunţ pentru puţin timp la gândurile astea şi să privesc antrenamentul ca fiind ceva care mă determină să fiu fericită . “ Concentrare “ .. Mi-am ridicat mâinile , pentru că nu aveam nevoie de armă pentru a face această tehnică . M-am gândit la momentele fericite pe care le-am petrecut în viaţă alături de familie , copilăria şi foştii amici care încetul cu încetul s-au depărtat . M-am gândit şi tot aşa , concentrată .. Şi deodată deasupra capului meu energia s-a materializat devenind o minge de lumină care se străpugea în mintea mea .

Spoiler:

“ Huh , am reuşit , dar trebuie mai mult , deşii văd că , consumă energie ..” . Am tot continuat până când Soarele a apus , rămănând fără energie şi zgâriindu-mi coprul pentru a fii propria mea marionetă de testat . Am sperat că pentru o ultimă dată să ating punctul pe care îl doresc pentru a face ca – Leacul – ( Tehnica ) să îmi regenereze mai repede corpul . De data asta am luat arma să încerc cu ea . “ Să vedem cât de puternică e “ . Am luat o aşchie şi m-am zgâriat puţin mai adânc în aşa fel încât să testez tehnica . Am rămas uimită de faptul că dacă am arma , corpul se regenerează mai repede. Am aflat un mic secret , acela că arma mă va ajuta să mă regenerez mai repede în lupte .

Spoiler:

Ooc : Evoluţia antrenamentului . La etapa 4,am folosit arma . Este un antrenament special pentru creşterea energiei.
Sus In jos
 
Lucifer, new ressurection.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lucifer.
» Vali Lucifer

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: