Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Floarea demonului.

In jos 
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Floarea demonului. Empty
MesajSubiect: Floarea demonului.   Floarea demonului. UtjS422Vin Aug 16 2013, 18:56

Din nou ajunsesem pe o insulă. Spre uimirea mea era una diferită, precum era şi misiunea dată. Dacă mi s-a cerut o perlă dintr-o floare, înseamnă că această floare era una rară, care era greu de capturat. Trebuia să mă gândesc bine la ceea ce făceam şi să nu cedez atunci când voi vedea totul. Mă gândesc că ar trebui să fac ceva în legătură cu asta, căutând un loc bun pentru noua mea cercetare. Aceaşi artă izulizionistă se afişa în faţa mea. Mă gândeam de fiecare dată cum să creez o artă mortală. Răspunsul era aproape de mine. Prin cercetările pe care ar trebui să le fac acum, aveam să-mi dau seama şi să-mi răspund la aceaşi întrebare pe care mi-o pun mereu. Totul este fals, precum erau şi răspunsurile mele. Deodată mă hotărăsc să nu mă mai gândesc la ceva imposibil, ci doar la găsirea acelei flori. Trebuia să se afle la cel mai abrupt colţ al insulei, astfel încât să-mi fie greu să o găsesc. Ajung în mijlocul insulei uitându-mă prin împrejurimi după ceea ce căutam. Erau multe flori care se asemănau între ele, deci nu ştiam cum aveam să-mi dau seama care dintre ele este. Aceeaşi întrebare pe care mi-o puneam mereu. Mă apropri de fiecare floare pe care o zăream. Locul nu părea prea periculor. Se pare că mă înşelasem, aşa cum fac de obicei.
~~
După ceva timp găsesc o floare în faţa mea. Încerc să-i ating tulpina, însă se simţea ceva ciudat la aceasta. Mi-am dat seama că era o floare care mergea pe baza de energie. Mai pe scurt.. floarea se protejează cu ajutorul Soarelui. Dacă foloseam tehnici de fulger, ea nu avea să funcţioneze, aşa că trebuia să le folosesc pe cele de foc. Întind braţul drept, lăsând focul să-mi preia mâna. Formez un tăiş din el, tăind tulpina florii. Mă apropri de ea, luând perla şi punând-o în rucsac.
Am părăsit insula, îndreptându-mă spre fierar.

Sus In jos
 
Floarea demonului.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Insulele Umbrelor :: Insula Karthutății-
Mergi direct la: