Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Abilitatea Force

In jos 
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Abilitatea Force Empty
MesajSubiect: Abilitatea Force   Abilitatea Force UtjS422Sam Aug 17 2013, 12:26

Force

Respir adânc şi încep să pulsez energia în tot corpul.Mă gândeam să cresc puterea mea.Eliberez energia de pământ şi apoi ceea de vânt şi le combin.Las energia "mamă" să continue să pulseze ,în timp ce eu combinam xele 2 energii.Pământ pentru rezistenţă ,şi vânt pentru agilitate ,iar energia mamă am să o transform în energia care îmi va da o forţă supranaturală.Respir adânc şi încep să măresc pulsaţia sângelui ,să fie egală cu energia.Încerc să o combin cu corpul meu,dar când încerc aceasta se opreşte dintr-o dată.Respir şi încerc să mă camez.Încerc să-mi golesc mintea de fiecare gând care o străbătea,în aşa fel concentrarea va fii mai bună.După 5 minute de "înlăturare" a gândurilor,încep cu o concentrare destul de mare.Energia începând să pulseze ,iar eu încercând să combin cele 2 energii ale abilităţilor.În mâna stângă se aduca energia vântului iar în cealaltă cea a pământului.Încerc să le unesc ,dar acesteaa când se întălnesc se opun şi dispar din mâna mea.Era de ştiut ,pământul cu vântul sunt forţe opuse.În timp ce energia mamă continua să pulseze în mine ,eu tot încercam combinarea lor,dar fără niciun folos.Mă pun jos şi încep să meditez ,ca să mă calmez şi să am o concentrare mai bună.Respiram adânc şi încercam să combin energia mamă cu corpul meu ,poate aşa va funcţiona mai bine..dar şi aceasta era tare de cap.Încep să măresc treptat pulsaţia sângelui şi a energiei,mintea mea fiind limpede şi eu având o concentrare mai ridicată faţă de cea normală.Simţeam cum energia începea să-mi circule prin vene ,şi să se combine cu corpul meu.Încetul cu încetul în jurul meu se formă o mică aură albă.Respiram uşor şi încep să acumul energia vântului în mâna stângă şi a pământului în mâna dreaptă.Încerc să le unesc,dar acestea se resping iarăşi.Respir adânc şi încep să le forţez,pe mâinile mele începeau să apară vânătăi.Dar nu mă opream ,într-un final îmi dădusem seama că aşa nu am să le combin niciodată.Respir iarăşi adânc şi de data aceasta încerc să le combin în interiorul meu.Aceste 2 energii începură să circule în interiorul meu destul de tare.Respiram adânc şi încercam să unesc cele 2 energii,acestea continuau să se respirngă iar şi iar,iar eu,oarecum începeam să mă enervez.După ce sângele meu începu să pulseze de nervositate,energiile se agitau,toate 3.Oarecum îmi venea rău ,dar nu mă opream ,trebuia să le combin...pe toate 3,deodată!Asta era şmecheria.Dar ,îmi era atât de rău încât mă opresc brusc.Respir adânc şi încep să mă concentrez cât de mult puteam.Energiile începură să se agite iar,dar eîncepeam să mă calmez.Respiram uşor şi repetat,poate în aşa fel voi reuşii.Energiile continuau să se agite.Dar straniu era că,numai îmi era rău.Simţeam cum începeau să se unească,şi o energie destul de puternică.Respir adânc şi în jurul meu începea să se formeze o aură de energie de o culoare movulie ,dar deschisă.Aceea energie nouă ,începu să se combine cu tot corpul meu,chiar şi cu mintea.Simţeam ceva nou în mine.Mă ridic şi vâd un bolovan.Merg acolo şi încerc să-l ridic.Nimic.Respir adânc şi fac ca aceea aură să se combine cu corpul meu,apoi eliberez energia ,în aşa fel încât să pulseze mai tare.Încerc să-l ridic iară.Nimic.Are you fucking kidding me?Mă tot gândeam.Respir adânc şi încerc să mă calmez.Energia ...nu o mai simţeam..straniu.Încerc să ridic acel bolova...era uimitor..zici că era ca o pană.Mai fac căteva încercări şi constatasem că forţa mea era ca alui Hulk (you know who is he).Eram aşa de bucuroasă.
Sus In jos
 
Abilitatea Force
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Abilitatea "Crystal"
» Lightning's Force

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Muntele-
Mergi direct la: