Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The girl next door.

In jos 
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


The girl next door. Empty
MesajSubiect: The girl next door.   The girl next door. UtjS422Dum Aug 18 2013, 14:04

Era ziuă .. mă plimbam alături de Shion prin pădure , lăsând soarele să ne lumineze feţele . Merita şi el .. sau mai bine spus , meritam şi noi o pauză .  Eram plictisit de aceaşi chestie pe care o făceam zii de zii, încercând să găsesc un sens şi un nonsens .Eram pierdut în iluzii .. dar deodată îmi venise ideea genială de a face ceva antrenament cu bătrânul . Cum încă nu puteam stăpânii puterea ochiului  , nu aveam decât să aştept sau nu . Puteam să o fac acum . Mă aşez jos pe iarbă , punându-mi mâna sub ceafă şi închinzându-mi ochii . Da.. nu puteam nici măcar să mă gândesc la ceva , dar mite să fac ceva . Suspinam , oftam , mă rostogoleam pe toate părţile şi curmezişiurile , neputându-mi găsii un loc al meu . Mă ridic în două picioare , clintindu-mi privirea spre bătrân . Mă aproprii de el , E timpul.. spun pe un ton decepţionat . Bătrânul fu atent la mine , şi la ceea am spus ,  în timp ce-şi băgă mâinile în buzunar .
-Hai , ce te uiţi la mine  ?  spune el pe un ton amuzant .
-Îmi întorc capul , spunând încet în aşa fel încât să nu mă audă Nenea, cred că ar cam trebuii să-mi spui ce să fac .
-Ai zis ceva ? spune el în timp ce-mi dă o palmă bleagă peste frunte .
-Ce?! Nimic nimic , fac cu mâinile către el . Gata cu gluma, că-s glume seci spun uitându-mă ranchiunos la el . Deci , ce va sau ce trebuie să fac bătrâne ? spun punându-mi mâna la gură şi căscând într-un mod nepoliticos .
-Păi .. pentru început , ar cam trebuii să fii capabil să trezeşti acei ochi. Nu poţi paca-ţaca să reuşeşti absolut tot .
-A, ştiam . spun mofturos .
-Bine .. pentru început trebuie să-ţi concentrezi energia în ochi . Încearcă  să priveşi peisajul cu alţi ochi ,  mai pe scurt , imaginează-ţi ceea ce vezi tu . Se spune că aceşti ochi pe care îi trezeşti , arată adevăratele persoane .
-Ăm .. bin..e . spun ridicându-mi sprânceana .
Fac cum a spus bătrânul .. îmi concentrrez energia în ochi . Ce văd ? Un curcubeu care-mi ia lumina ochilor .. Epikenestfail . , vream să scap .. da vream să fie o cale mai uşoară . Îmi epuizam jumătate din timp pentru nişte culori . Oricum, am luat-o de la capăt . Mi-am adunat energia într-un punct ,canalizând-o până la ochi.
Spoiler:
Venele începeau să se încrucişeze cu muşchii , creând o durere pătrunzătoare .
-Argh , spun punându-mi mâna la ochi .
-Ştiu , doare.  Ăsta e preţul puterii . Suportă-l ! spuse bătrânul .
-Da .. bine , spun luându-mi mâna de la ochi .
Odată ce-mi ţineam ochii deschişi , o durere mă apăsa .. eu nefiind obişnuit cu ochii , trebuia să-i suport pentru o vreme . Totul părea altfel , lumina , puteam vedea chiar şi umbrele .. Energia bătrânului circula prin tot corpul acestuia . Ce senzaţie ciudată .
-Se pare că ţi-ai dat seama cum funcţionează totul, huh ?
-Mda  . spun oftând .
-Înainte de toate .  Să-ţi spun mica poveste a aceştior ochi  : Se spune că ( virgulă ) creatorul lumii avea atât bunătate cât şi răutate . Nu putea alege una din ele , aşa că a făcut o balanţă între cele două . Acesta a creat Codes , ochi folosiţi pentru cei care aveau o tehnică specială de tip sensorial şi Kiri , ochi pe care îi ai şi tu . Ei bine , aceşti mici şi drăgălaşi ochi , ajută la crearea iluziilor , pe scurt : Genjutsu . Asta vei învăţa mai târziu . Ai observant şi tu , lumina se vede cu alţi ochi , chiar şi umbrele le poţi simţi . De asemenea poţi vedea şi energia cum se scurge prin interiorul meu .. ştiu , spuse bătrânul . Dar acum , te voi învăţa cum să-I stăpâneşti . Tu mă asculţi ?
-Hăh ? Da .. ceva de ochi. Bine , bine lasă teoria .. învaţă-mă să îi controlez .. în aşa fel încât să nu mai simt durerea asta care mă apasă pe creier,  spun indignat .
-Totul vine de la sine ,  va trebuii cat tu să opreşti durerea , nu eu . Şi stai liniştit , astăzi te vom învăţa să stăpâneşti şi semnul ăla mic şi drăguţ de pe fruntea ta .
-Ăăăă ?! Ai spus numai ochii ! spun ţipând .
-Da, da bine . Hai , mişcă-te !
Singurul lucru la care mă gândeam în momentul ăla era lenevitul . Când o să stau jos , uitându-mă la lumina lunii şi observându-i razele reflectate-n apă . Mă uitam în sus .. în jos , prin împrejur şi nu puteam găsii nici măcat un motiv , sau măcar să înţeleg ceea ce spunea tataie . Nu aveam decât să mă concentrez .. să nu mă gândesc la nimic . Aşa le spuneam pe nume lucrurilor .  Am închis din nou ochii , răzvrătindu-mă să reuşesc să îi bag în stadiul al doi-lea .. mai pe scurt : scutul anti durere ..  Mă gândeam la nimic . Da .. la ni-mic . Oftam uşor , luându-mi aer în piept în timp ce durerea ochilor începea să dispară uşor .
Spoiler:
I-am deschis , durerea începând să dispară . Mă simţeam uşurat .. în aşa fel încât nu simţeam nimic . Nimic altceva , decât putere . Încetul cu încetul aceştia luau forma unei flori .. sau nu , aproape a semnului pe care îl aveam în frunte .
Spoiler:
Deodată simt ceva ciudat pe orabzul meu, ceva ce-mi mânjea obrazul . Era sânge .. Ce nai .. Ce dăfac e asta , spun uitându-mă la degetele mânjite cu sânge .
-Stai liniştită , e ceva temporar . Asta s-a întâmplat pentru că ai învăţat să-ţi foloseşti ochii  . Cu timpul nu va mai sângera , şi vei fii bine . Dar numai şi numai dacă îi foloseşti mai des . spuse bătrânul.  
După antrenamentul la care am fost supusă, am părăsit sala de antrenamente.
Sus In jos
 
The girl next door.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» The girl next door II.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: