Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pasii catre liniste,in parc

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 21:22

Cu un aer calm si cu sabia in teaca(o teaca in spate),merg calm inspre parc pentru a uita de toate problemele cum ar fi pierderea unui loc in finala,si pierderea locului 3 in turneu.
Ah,ce bine fara griji.
Crezi?-Excalot
Pai e mai bine asa....macar am timp sa-mi fac tehnici.
Ai dreptate.-Excalot

Si cu aerul meu de superioritate,cel putin asa cred ca e,ma apuc sa merg uitandu-ma prin jur la cateva domnite elegante.
Frumooooos.
Si......incepe.-Excalot
Sus In jos
Matique

Matique


Mesaje Mesaje : 24


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 21:40

Saizo, imediat ce ieșise din pragul ușii, închise ușa și se uită la întâmplare în diferite direcții, uitându-se la holurile lungi. Pașii acestuia parcă aveau un ecou. Mergea nedumerit constatând liniștea ce avea să fie ruptă de zgomotul soneriei. Când acesta intră în școală era o zarvă cel puțin greu de tolerat, însă totul este acum liniștit, îi părea dubios. Se îndreptă către ieșire și puse mâna pe clanță, deschizând ușa. O lăsase deschisă și coborî scările, având mai apoi de cutreierat toată curtea. Imediat ce merse prin jurul școlii o luase într-o laterală, cărarea ducându-l până la ieșirea din școală. Căldura înceta să corupă atmosfera și mintea lui Saizo era complet limpede și dezintoxicată de la agitația barului. Pașii lui apăsară gazonul tuns scurt sau artificial când acesta intrase în parc. Drumul către parc nu fu o problemă, trebuia doar să urmeze o anumită cărare. Desigur, deoarece era un neavenit, nu știa drumul către parc, astfel că întrebase pe drum câteva persoane. Intrase pe poartă și auzi zgomotul scârțâit și deranjant al acestuia, intrând imediat ca mai apoi s-o închidă. Era un fel de pantă pe care trebuia să o parcurgă până să ajungă în centrul distracției. Parcurgea leneș betonul bătut de soare și-și aminti fix atunci, în ultimul moment, că uitase să-și ia mătasea și pălăria de paie din biroul directorului, ba chiar mai mult, mergea cu teaca propriei săbii. Se gândea la reacții, deși în același timp nu îl interesau. După ce parcurse panta se duse la umbră, sprijinindu-se cu spatele de un copac, pentru a face o pauză și pentru a își lega sabia de haine cu ajutorul cordonului. Oftase ușor și mersese în față, acesta se așezase pe o bancă cu spatele lipit de spătar și cu capul lăsat dinainte, pentru a se calma.
Sus In jos
Mk01

Mk01


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 24
Localizare Localizare : South Valley
Mesaje Mesaje : 36


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 21:49

Mikoto se pregatii pentru a se plimba prin parc,isi lua geaca,pachetul de tigari si manusile cu el.
Ajuns in parc privea stele,unele cadeau,altele straluceau mai puternic,altele formau diferite grupuri cum ar fi Sagetatorul.Scoase o tigare si se pregati sa fumeze,o aprinse si incepu sa "traga" fum din ea.Isi cobora privirea,parea plictisit.Se aseza pe o banca asteptand sa vina cineva pentru a cunoaste persoane noi,nu ca l-ar fi interesat prea mult.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 21:50

Emi ajunsese în parc dupa lupta în arenă cu Jack . Se aşeză pe o bancă şi se uită la mulţimea care trecea pe acolo...
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 22:09

Vad 3 persoane,din care una o cunosc,pe Emi.Entuziasmat ii strig:
-Hei!V-ati plictisit?Hai sa discutam.
Imi aduci aminte de un demon din abis.....-Excalot
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 22:10

Bridgit plecă de acolo pentru că era ora antrenamentelor.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 22:16

O vad pe Emi ca pleaca si au mai ramas 2 baieti.Unul era mai betiv si celalalt fumator.
Super,aia 2 sunt stricatorii de plamani.
Wow,te poti face creator de desene animate.-Excalot

Ma duc catre betivan si ii spun:
-Salut!Imi place palaria aia de paie.
Sus In jos
Matique

Matique


Mesaje Mesaje : 24


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Lun Aug 19 2013, 22:49

Saizo ațipi pe bancă și era puțin deranjat de căldura soarelui și care totuși accentua somnul. Încercă prima dată să ignore persoana, însă îi aminti de un aspect - că nu are o pălărie de paie la el. Apoi fură în mintea acestuia stârnite multe gânduri, multe întrebări cu răspuns. Ceea ce îi înlăturase somnul și îl făcu pe acesta să se râstească urât. Fusese deranjat deoarece fu întrerupt din somn, și abia după se întrebă dacă mai era cumva cineva cu o pălărie de paie prin apropiere. Își trase privirea puțin mai încolo și văzu un roșcat fumător care poartă un cojoc ciudat. Apoi reveni cu privirea la tipul ce se băgase în seamă și, uitându-se mai apoi direct și prin celelalte părți, ajunge la concluzia că tipul vorbea chiar cu el. Saizo era nedumerit cum de tipul ce nu îl mai văzuse niciodată în viață lui îi complimentase pălăria, fapt pentru care se gândi că mai fusese întâlnit undeva. Cum nu avea încredere în nimeni îi displăcea acest fapt, și într-un moment de reculegere, se aplecă înainte, se ridică tiptil punându-și mâna pe bancă și apoi adaptase o poziție dreaptă ca mai apoi să facă un pas brusc în față și să-l ia cu putere și violent pe tânăr de guler, asvârlindu-l cât de sus putu. Nu avu resentiment și îi adresase o întrebare directă care dădea de gândit. Nu era nimic personal. Mergea cu pași micuți înainte, îndreptându-se către locul unde aterizase băiatul. În același timp evidenția aspectele ce le văzuse deja. Tipul roșcat părea dubios. Poate chiar mai dubios decât puștanul acesta.
-Dacă m-ai întâlnit undeva, favorabil ar fi să uiți tot. Scuipă tot ce știi despre mine, îi spusese acesta cu o privire mai puțin calculată decât deobicei, însă cu o nuanță mai puțin interesată.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Mar Aug 20 2013, 11:27

-Hei!O cauti cu lumanarea?Parcul asta nu e loc de lupte si interogatorii!
Ma uit la cei 2 tipi,roscatul statea fara probleme pe banca,iar somnorosul parca era sa explodeze de furie in parc.
Simt ceva ciudat de la cei 2....Nu sunt oameni normali.
E logic!Le simt energia de la mile!-Excalot
Poti face asta?Ma vei invata?
Mai tarziu in viata pustiule,mai tarziu.-Excalot
In fine....cred ca sunt magi ca si mine.

Ma duc catre locul unde erau cei 2 pozitionati si ma asez langa roscat.Sabia ma incomodase asa ca am pus-o langa mine.
Nu e tocmai normal sa umbli intr-un parc cu o sabie de 2 metri.-Excalot
Stiu,insa e o strategie,in plus,ma dor coastele cand ma pun pe banca cu ceva in spate.
Bine pustiule,tu esti seful.....-Excalot

Stau eu ceva timp cuminte,dupa care explozia de entuziasm iese la iveala.
-Salut!
Bine.....mai am de lucrat la chestii de genul asta......
Vazand ca niciunul dintre cei 2 nu-mi da atentie,plec punandu-mi sabia inapoi in teaca.Imi intorc capul pentru cateva secunde catre cei 2 si cred ca se va isca cu o lupta.Din moment ce nu-mi pasa,imi intorc capul inainte,si plec spre noi locatii,cel putin asa sper sa fac.
Sus In jos
Mk01

Mk01


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 24
Localizare Localizare : South Valley
Mesaje Mesaje : 36


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Mar Aug 20 2013, 13:22

Eram pe banca,ma uitam la un tip mare,bine facut cum se ciondanea cu cineva,tocmai imi terminasem tigarea.Scot alta din pachet si plec spre panoul cu misiuni.
~Tsk..copii.
Sus In jos
Matique

Matique


Mesaje Mesaje : 24


Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422Vin Aug 30 2013, 19:54

Saizo fu să adoarmă înainte ca aceștia doi să plece, motiv pentru care când se trezise se așteptă să dea de ei, însă dă numai de o ceață strașnică la care Saizo nu se putea concentra. Frigul unei seri senine fu pătrunzător pentru Saizo care prinse o scurtă răceală. Se îndrepta spre casă cu greu, nevăzând la doi pași.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pasii catre liniste,in parc Empty
MesajSubiect: Re: Pasii catre liniste,in parc   Pasii catre liniste,in parc UtjS422

Sus In jos
 
Pasii catre liniste,in parc
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Plimbare în parc
» Prin parc
» Liniște... sau poate nu
» O plimbare prin parc
» O zi in parc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Parcul-
Mergi direct la: