Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mei Vs Jaden

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 19:39

-Limit Break 2.
Acum si pe mana lui Jaden apare o armura asemanatoare ca material cu masca lui, cand Jaden incearca sa o lobeasca in abdomen Chimera ataca kunai-urile aruncate de Jaden mai devreme, le ataca cu fulgere de intensitate medie spre mica.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 19:45

Aţele..aţele alea încărcau kuniurile,şi el e aproape pe cale să mă lovească.Zâmbesc şi folosesc Mist Body dispărând şi fugind în altă parte.Fiind în mist body nu puteam să tau acele aţe cu sabia şi nici nu pot să-mi folosesc abilităţile.Eram deja destul de departe de Jaden,şi aproape de kunaiuri.Reapar şi folosesc Levitation aruncând kunaiurile către el.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 19:48

Jaden zambeste dar nu se vedea de masca.
-Insfarsit am ocazia de a testa asta.
In mana lui Jaden apare energia puterii Reverse si cu mana lui Jaden e foarte rapida cu Reverse intoarce toate kunai-urile spre Mei. (Mana lui are viteza din cauza abilitatilor Limit Break si Limit Break 2 inca active). Reberse inca nu s-a termnat dar nu mai avea mult.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 19:57

Le reîntoarce spre mine,dar el nu observă că pe celelalte deja le avea în jurul lui,aşa că după o secundă ce a trimis acele kunaiuri către mine eu cu celelalte îl legasem ,iar apoi în jurul meu formez un mic curent de vânt cam greu de observat care devia kunairurile şi eu în timp tăiam aţele cu suliţa,nu puteam fii curentată fiindcă nu ţineam suliţa în mâna ci o purtam cu un curent de aer.Imobilizat de propile aţe care conducea electricitatea ,ar trebuii să-l electrocuteze,dar fiindcă el absoarbe electricitatea era doar imobilizat,timp căştigat în care activasem way strike,adică un vârtej care se crează exact în jurul adversarului provocând râni medii spre mari,dacă nu era imobilizat de acele aţe reuşea să scape ,dar şi secunda aia de blocaj mi-a fost de folos ca să-l lovesc direct.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 20:01

Masca lui Jaden s-a scpat semn ca a absorbit un sfert din daune dar Jaden totusi era ranit dar se ridica pe picioarele lui .
-Nice Move.
Jaden arunca cu greu firul de la manusa lui in aer si Chimera il prinde in gura si Jaden formeaza incet in mana lui Thunder ball.
Gand: Risc, mare risc, dar pot sa lovesc.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 20:23

Pierdusem multă energie,iar umărul începea să se vineţească...Începea în mâna lui să adune energie...trebuie cumva să mă apăr dar fără să consum mult,altfel ajung cam sub jumătate...
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 20:26

Cum inca mai avea energie din Revers in mana Jaden nu se mai duce la ea ca sa o atace cu Thunder Ball si e in stare sa arunce thunder ball-ul spre ea dupa care chimera il arunca pe Jaden pe deasupra lui Mei.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 31 2013, 20:30

O bilă de fulger se îndrepta spre mine iar Jaden era deasupra mea..dar el nu ştie că aerul e teritoriul meu?Folosesc Vernier pentru e merge în diagonală,în aşa fel mă feresc de aceea bilă şi Jaden aflându-se încâ în acelaşi unde eram eu,folosesc gravitaţia băgându-l în pământ,şi cum chimera era deasupra lui o bag şi pe ea deasupra lui,având un impact destul de tare.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 08:54

-Fusion.
Jaden se combina cu chimera inainte de impactul lor ca sa nu pateasca nimic grav. Dupa care incepe sa se stranga energie in jurul lui si chiar daca era corpul lui prins de gravitatie aripile lui erau electrice si prin bataia lor Jaden activeaza electric ace si devine un proiectil ce se misca sub pamant
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:31

Se vede că gravitaţia mea e apasă mai uşor,e din cauza lipsei de energiei.Oricum,trebuie să vâd pe unde ies fulgerele alea sau ce doamne ori fii,că altfel s-a zis cu mine...
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:36

Ambele limit break al lui jaden se terminasera dar nu mai conta, Jaden iese de sub pamant fix la un sentimetru in fata picioarelor lui Mei si o loveste in barbie cu pumnul.
Gand: Pumnul asta incarcat electric sper ca a fost de ajuns.
Jaden iese din fusion, aproape numai avea energie.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:39

Când să mă lovească fără să vreau mă dau în spate ,fără să mă nimerească.Eram aproape de el oarecum,mai avem energie pentru un singur atac aşa că întond mâna şi eliberez Wind Dance ,apoi neavând energie cad jos.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:42

Jaden cand sa cada si el jos Chimera il prinde de spatele jachetei si foloseste Flash pentru a il ferii pe Jaden de atac. S-a dus undeva la 10 metri in dreapta. Jaden era si el pe Jos si se uita la Mei.
-Se pare ca e remiza.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:46

-Neeaa ...eu numai gram de energie..dar tu cred că da...
Mă uit cu coada ochiului la el.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:50

Jaden se ridica cu greu de jos si dupa se duce langa ea si ii intinde mana sa o ridice.
-A fost o lupta buna Mei.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 01 2013, 18:53

-Eşti deja extenuat al naibii...
Îi zâmbesc.
-Chriiiiiiiiis!
Apare într-un răsuflu.
-Aici la dispoziţia dumneavoastră doamna mea...
Şi face salutul milităresc.
-Măcar eşti bun şi tu la ceva..mă duci în cărcă până la spital!
Dă din cap şi mă ia în cârcă.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mei Vs Jaden - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mei Vs Jaden   Mei Vs Jaden - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Mei Vs Jaden
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» [Comenzi] Jaden
» Jaden Vs Spawan
» Jaden vs Akky
» Locul lui Jaden
» Jaden Seju

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Lupte programate-
Mergi direct la: