Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 F.A.Q

In jos 
AutorMesaj
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


F.A.Q  Empty
MesajSubiect: F.A.Q    F.A.Q  UtjS422Dum Sept 15 2013, 13:53

-FAQ-
Rpg Exorcists
 
S.V1. Lame. De ce să le folosim?
- În principiu m-am gândit să fac categorii diferite pentru clase diferite. Lamele sunt unele dintre cele mai puternice arme dacă ştii cum să le mânuieşti.
 
P.V1. Pistoalele. De ce să le folosim?
- Din nou, motivul principal a fost categoria claselor. Ele sunt bune pentru lupta de la distanţă, iar pentru orice personaj ele sunt vizibile precum kunai-urile, deşi dacă ai antrenamente speciale poţi să le faci să fie aproape greu de eschivat.
 
C.V1. Cavalerul de cor. De ce să-l alegem?
-Poate credeţi că această clasă este una fără viitor în care nimeni nu va reuşi să facă ceva. Ei bine, tind să vă anunţ că este una dintre cele mai favorabile. De ce? Dacă aveţi abilitatea de a zbura+ tehnici de sunet (este doar un exemplu) şi ştiţi să vă luptaţi bine puteţi fi aproape invincibili. Dacă vă confruntaţi cu un cavaler dragon, va trebui să vă luptaţi ceva mai bine.
 
M.V1. Cavalerul de mână. De ce să-l alegem?
-Din nou, la fel ca la cel de cor, ei pot avea multe beneficii dacă ştiu cum să fie folosiţi. Posesorii au abilitatea să invoce demoni care au un singur element de bază, iar restul pot progresa pe bază de antrenamente cu rânduri.
*Pentru un element -> 20 rânduri.
*Pentru două elemente -> 40 rânduri.
Ş.a.m.d. Pot invoca până la maximum 4 demoni. (1 la Nobili, 2 la clasa a doua ş.a.m.d)
 
Mj.V1. Cavalerul medic. De ce să-l alegi?
-Ei bine, aş spune că este cel mai avantajos. Din prima are o abilitate bună (regenerare) + un element pe care îl puteţi antrena aşa cum doriţi.
 
V.1. De ce am ales clasele şi armele în acest mod?
-Uitându-mă la cererile voastre şi la idei, mi-am dat seama că fiecare şi-a ales arma aşa cum a dorit. De asta am ales aceste clase care impun reguli şi restricţii. Dacă toţi am avea arme diferite de la lanţ, până la praştie cu o piatră, normal şi obligatoriu ar fi fost nevoie de elemente şi ar fi fost ca rpg-ul anterior, numai că avea clase. Ce rezolvam? Aşa am presupus că era cel mai bine.
 
S.P.V1. Ce puteţi antrena cu ajutorul lamelor şi pistoalelor?
-Aici m-am gândit şi m-am tot gândit că ar fi cel mai bine să puteţi antrena elemente care perced de la lamă/pistol. Mai pe scurt, nu se pot folosi fără ele! Puteţi antrena atâta timp cât respectă cerinţele de mai jos:
1) Un antrenament care poate să crească damage-ul tehnicilor trebuie să aibă minim 15 rânduri.
2) Dacă vreţi ca acea sabie/pistol să emită un val de foc, este nevoie de un antrenament de minim 30 rânduri.
3) Dacă vreţi să aveţi mai multe elemente care să fie folosite numai cu ajutorul armelor trebuie să adăugaţi +10 rânduri la fiecare antrenament.
Exemplu:
* I antrenament: 30 rânduri.
* II antrenament: 40 rânduri.
* III antrenament: 50 rânduri.
Ş.a.m.d
*Se aplică tot ce am scris şi la cavalerii dragon.
Pentru a creea scuturi cu ajutorul armelor voastre necesită un antrenament de minim 40 rânduri.
*Tot ce am scris se aplică la cavaleri şi cavaleri dragon! Celelalte clase nu se implică aici.

S.P.V. Dacă antrenamentele cu elemente sunt pentru tehnici care au daune mai mici de 8% e îndeajuns 10 rânduri. Dacă au daune de la 8%-13% necesită  unul de 25 rânduri. Dacă au daune peste 13% necesită 30+ rânduri. Cu cât este mai puternică tehnica, cu atâtea rânduri aveţi în plus. 
 
S.P.V2.  Restricţiile anumitor elemente la clasele dragon şi cavaler.
Nu puteţi folosi tehnici de conţin:
-Elementul apă.
-Elementul sunet.
-Elementul aer.
-Elementul lavă.
Şi cele care sunt gazoase şi/sau lichide. Se exceptă focul.
 
V.2. Dacă s-au impus regulile acestea la cavaleri şi la cavaleri dragon, de ce la celelalte sunt mai puţine?
-La fiecare element, daunele sunt mai mici. Nu pot depăşii procentul de 15% pentru că nu ar fi corect. De asemenea, energia luată va trebui să fie mai mare sau egală cu procentul aunelelor. Exceptând antrenamentele de minim 100 de rânduri, la care se pot alege cum doriţi (nu exageraţi). – Ceea ce am scris e valabil pentru cavalerul dragon şi cavaler.
-La celelalte clase puteţi pune daunele corespunzătoare tehnicii.
 
V.3. Putem să ne upgradăm itemele?
-Bineînţeles. Dar nu exageraţi cu bonusurile. Dacă vreţi să upgradaţi ceva, să-l faceţi mai puternic trebuie antrenament de minim 45e rânduri. Cu cât sunt mai puternice, cu atâtea rânduri aveţi mai mult de scris.
 
V.4. Putem să avem iteme noi, dacă nu există fierar? Cu abilităţi?
-Bineînţeles. Dar trebuie o căutare de minim 70 de rânduri. Rămâne la alegerea voastră.
 
V.5.
! Tehnicile să aibă minim 10 rânduri. Cu cât creşteţi în nivel adăugaţi două rânduri în plus.
Exemplu:
I nivel: 10 rânduri.
II nivel: 12 rânduri.
III nivel: 34 rânduri.
!! Diagolurile la antrenamente nu se iau în considerare. Exceptând antrenamentele cu un alt player.
!!! Cum se numără rândurile de antrenament?
- Dacă aveţi un rând plin şi încă trei cuvinte pe al doilea se pune doar un rând.
-Dacă aveţi un rând plin şi treceţi de jumătate cu celaltă propoziţie/frază se pun două rânduri.
Ş.a.m.d.
*Deci aveţi grijă la antrenamente.
 
Legendă:
S – cavaler.
P- cavaler dragon.
M- cavaler de mână.
C- cavaler de cor.
Mj – cavaler medic.
V.1/V2. – anunţuri.
S.P – cavaler & cavaler dragon.
 
__________________________
Topic informativ, pot apărea schimbări.
Vor fi anunţate.
Distracţie plăcută!


Ultima editare efectuata de catre Tomlison in Sam Dec 07 2013, 22:41, editata de 2 ori
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


F.A.Q  Empty
MesajSubiect: Re: F.A.Q    F.A.Q  UtjS422Dum Sept 15 2013, 14:54

Update la S.P.V1. Citiţi cu atenţie S.P.V.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


F.A.Q  Empty
MesajSubiect: Re: F.A.Q    F.A.Q  UtjS422Sam Dec 07 2013, 22:41

Modificare.
-Cavalerii dragoni: Săbii -> Lame.
Sus In jos
Continut sponsorizat





F.A.Q  Empty
MesajSubiect: Re: F.A.Q    F.A.Q  UtjS422

Sus In jos
 
F.A.Q
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Reguli și înștiințări RPG-
Mergi direct la: