Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tehnici set 1

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Tehnici set 1  Empty
MesajSubiect: Tehnici set 1    Tehnici set 1  UtjS422Sam Mai 10 2014, 14:08

Ajung in padure si ma opresc brusc gandindu-ma la ce am de facut " Lumea e dura, totul e bazat pe putere si daca o sa vada cineva ce pot face... O sa se sparga de ras, dar il voi face sa realizeze ce inseamna puterea cu adevarat. Lumea e structurata pe baza de energie, o sa-mi protejez prietenii si de aceea o sa fiu cat mai puternic, pana nu lesin, nu o sa renunt".
OOC: Energy complex
BIC: Zis si facut, incep prin crearea unei shaorme si o arunc pe jos. Le privesc, simt energia din ele si incerc sa imi dau seama cum o pot folosi. Imi pierd concentrarea si parca incep sa privesc prin acele bucati din shaorma, apoi imi dau seama de ceva. Bucatile intre ele pot crea o retea energetica. Practic acea energie sunt eu si pot detine controlul total asupra ei, numai ca trebuie sa invat cum. Ma concentrez pentru a-mi stimula energia si simt cum structura energetica din bucatile de mancare incepe sa se schimbe. Dupa mai multe incercari procesul ia amploare, iar de data asta simt ca energia vrea sa paraseasca locul ei initial si o las de capul ei, dar din pacate aceasta se pierde. " Fara control nu poate sa faci din; nimic ceva, dar prin control orice devine posibil", iar gandind astfel incep sa imi dau seama despre ce pot face cu abilitatea mea. Incep iar sa concentrez energia in acele ramasite de mancare, adtfel se modifica structura si energia incearca iar sa evadeze de acolo, dar de data asta stiu ce sa fac, trebuie sa creez o retea de energie. Imi imaginez procesul si intre energia lasata in aer, in obiecte si energia mea se creeaza o retea neintrerupta pe care o sa o pot controla in mai multe moduri, momentan putand doar sa mentin obiectele ce fac parte din acest complex in aer ca si cum pentru ele nu ar exista gravitatie si sa trimit impulsuri de energie prin retea. Ma opresc din concentrare pentru a incerca iar tehnica, astfel o iau de la capat si ma folosesc de retea pentru a tine acele obiecte in aer si apoi pentru a trimite impulsuri prin ea.
OOC: Infection
BIC: "Pot face ceva cu abilitatea mea in acest moment, dar din pacate ea nu e cine stie ce, voi putea fi doborat foarte usor. Abilitatea mea numita mancare nu e chiar ceea ce pare, sigur exista o cale sa dobor pe oricine imi sta in cale. Inca mai am destula energie si dupa cum am spus nu o sa plec de aici pana nu o sa raman fara complet." Formez iar acel complex energetic si il studiez cu atentie pentru a pune la cale o noua tehnica, observ ca prin firele energetice trec particule cu o viteza inimaginabila. " Asta e, in interiorul complexului totul e transmis aproape instant, chiar si un virus. Acum sa incepem adevaratul joc, nimeni nu o sa poata sa imi raneasca prietenii."  Ma concentrez si modific o particula din interiorul complexului energetic. Aceasta particula strabate complexul de cateva ori intr-o secunda, dar trebuie sa aflu cumva ce face acea particula. Deodata, in spatele meu apar 3 hoti, dar ii simt repede, fara sa imi dau seama cum, astfel ma indepartez putin si observ ca in cateva secunde toti 3 sunt la pamant, iar complexul primeste mai multa energie, cand ma uit la cei 3 observ ca sunt deja morti din cauza ca li s-a luat si energia vitala. In momentul ala imi dau seama, acea particula i-a infectat si a creat retea si prin ei furand toata energia lor si lasandu-i fara viata. " Dar oare cum i-am simtit? Nu se poate.. complexul energetic simte miscarile adversarilor, asta e perfect." Opresc complexul energetic pentru a ma gandi ce am de facut in continuare.
OOC: Expulsion
BIC: " Daca tot am creat un astfel de complex, oare nu pot mari energia din anumite puncte pentru a lua unele forme? Ar putea fi de mare ajutor, dar si daca exagerez m-ar putea pune la pamant. Merita sa incerc." Invoc o multime de cartofi ce impanzesc zona, apoi incep sa ma concentrez pentru a crea complexul energetic. Dupa ce termin cartofii se ridica in aer si parca plutesc prin acea zona. Incep acum incep sa ma concentrez intr-un anumit punct pentru a mari concentratia de energie de acolo ca sa pot incepe sa creez ceva din energia aia. Maresc energia de acolo dar in loc sa o fac sa ia o forma, aceasta dispare. Incerc iar, dar de data asta a fost o incercare nefericita, buna, deoarece mi-am dat seama cum pot face explozii in anumite locuri. Vazand ca nu am reusit ce mi-am propus, incerc iar sa ma concentrez sa fac ceva, dar degeaba, tot ce am reusit sa fac a fost sa fac o explozie de dimensiuni mai mari. " Trebuie sa imi folosesc imaginatia, fara ea nu merge nimic." Gandind astfel, incerc iar sa vad daca asa se poate face ceva si incepe sa ia forma intr-un punct un obiect mic. Vazand ca am reusit ceva incerc de mai multe ori si pana la urma reusesc sa fac ce imi propun, adica sa intind energia si sa fac niste obiecte de marimi mici prin aceasta metoda.
OOC: Antrenament putere si viteza
Ma asez langa un copac si stau putin timp acolo. Deodata in jurul meu apar niste luptatori care ma incercuiesc. Acestia se uita ciudat la mine. Stau calm si ma ridic in picioare. Luptatori ma arunca spre mine cate un kunai. Ma feresc de el si imediat incep cu cate 2, apoi din ce in ce mai multe si ajung la pergamente din care ies kunaiuri si shurikenuri. Ma feresc si de ele, apoi acestia incep sa ma atace cu pumnii si picioarele. Incerc sa ma feresc, dar erau prea rapizi si prea multi pentru mine. Astfel incasez mai multe lovituri. Continui sa incerc sa ma eschivez, dar degeaba pentru a reusi sa ii inving trebuie sa imi intrec limitele. Altfel, nu am nici macar o sansa din 100. Vad luptatori cum vin iar spre mine si ma fortez pentru a deveni mai rapid. Se vede o mica diferenta, dar tot nu reusesc sa le evit loviturile. Erau mult mai rapizi ca mine, dar dupa ceva timp reusesc sa ma apropii de viteza lor. Cu toate astea tot incasam lovituri de la ei, deoarece erau mai multi si mai rapizi ca mine. Imi fortez corpul din ce in ce mai mult si pana la urma devin la fel de rapid ca ei, dar tot nu e destul. Fiind mai multi tot mai incasam lovituri. Astfel imi fortez corpul si mai mult si dupa ceva timp reusesc sa devin mai rapid ca ei. Totusi, abia reuseam sa tin pasul, deoarece eram atacat din mai multe parti. Dupa inca puitin timp devin si mai rapid si reusesc sa fac fata. Apoi incerc sa trec in atac, dar puterea lor era mai mare decat a mea. Lovesc cat de tare pot, dar nu reusesc sa le fac cine stie ce. Imi fortez corpul pentru a lovi mai tare, dar nu da mari rezultate. Continui sa ii atac si abia dupa mai mult timp reusesc sa devin destul de puternic pentru a-i putea invinge. Dupa ce termin cu ei, incep sa fac multe abdomene, apoi flotari si ultima data genoflexiuni. Dupa iau o pauza scurta si incep sa alerg prin padure si sa lovesc toti copaci din drumul meu, pentru a deveni mai puternic. Dupa vreo cateva ore termin de lovit copacii cad pe iarba si raman lesinat acolo ceva timp. Dupa ce ma trezesc, ma ridic si plec din padure.
Sus In jos
 
Tehnici set 1
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ogami Rei [Tehnici]
» Ay Blood (Tehnici)
» [Tehnici]Ryu Arisato
» Scofield , Tehnici.
» Tehnici și rangul lor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea Bătrână-
Mergi direct la: