Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Casa Clarei

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:25

Cain il ia de celalalt brat pe Ghoul, ar fi putut sa il ridice, dar ii facea o deosebita placere sa il tarasca pe jos.
-...Sa il inchidem undeva sigur?
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mar Iul 08 2014, 21:26

Deschid încetișor ochii, dar nu zic nimic. Mă prefac că sunt în acea stare...
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mar Iul 08 2014, 23:14

Matt vede ca Ghoul si-a deschis ochii asa ca scoate din ghiozdan un sedativ pe care il loloseste el cand  e depresiv si i-l injecteaza in mana.
Spoiler:
-Nu se va mai trezii prea curand. Spuse Matt foarte plictisit.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mar Iul 08 2014, 23:51

Mi-am ridicat privirea spre Adolphe. Fața sa era o mască, toate emoțiile dispărându-i de pe chip. Își încordase maxilarul. Scot un simplu ”Mhm„, deoarece simțeam că nu sunt în stare să deschid gura. Îl târâm până în dormitor, unde îl ridicam pe un scaun.
- Matt, poți aduce sfoara din pod? Este fix în dreapta cum intri, strig eu, încât acesta să mă poată auzii, în timp ce îi țin capul lui Ghoul drept.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mier Iul 09 2014, 10:25

Spoiler:
Nu știu a cui sunt amintirile astea... nu sunt ale mele... așa cred ?
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mier Iul 09 2014, 11:21

O aud pe Claire asa ca ma duc in pot sa iau sfoara. O gasesc intr-un final si ma duc in dormitor dandu-i sfoara Clarei. Stau pe spate plutind in aer si imi scot pachetul de tigari din buzunarul gecii apoi imi aprind una.
-O sa il lasam aici sa moara de foame ? Intrem eu entuziasmat.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Mier Iul 09 2014, 20:08

Adolphe isi incruciseaza mainile si isi lasa greutatea sa fie sustinuta de perete.
-...O sfoara nu il poate opri. Nici nu merita energia depusa ca sa o aduci aici. Vectorii lui sunt mai puternici decat ai mei si, din cate am observat, au o raza de actiune mai mare decat a mea, adica mai mare de...15 metri, se decide intr-un sfarsit sa le spuna Cain- desi prefera sa nu dezvaluie informatii despre abilitatea lui.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 15:21

Mi-am întors privirea spre el în timp ce fixam nodul de lângă gâtul lui Ghoul. Am scuturat din cap și am venit lângă el, rezemându-mă cu cotul stâng de perete, invadându-i spațiul intim.
- Ai o idee mai buna... istețule? spun după o lungă analizare a trăsăturilor feței sale.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 15:30

Cand Cain observa ca este analizat, isi intoarce privirea intimidat si se lasa treptat in jos, cu spatele de perete, ramanand la aceeasi inaltime ca Claire.
-...Cat timp sunteti aproape de mine, va pot proteja: conteaza ca vectorii mei sa ajunga la voi mai repede decat ai lui, ii pot bloca cei 4 vectori. Dar va fi mai dificil sa il imobilizez, din cauza ca raza de actiune a abilitatii lui este mai mare, deci nu pot ajunge la el, fara ca vectorii lui sa ajunga dinainte la mine, spune pe un ton stins, jucandu-se cu o suvita de par- pretext pentru a-si acoperi fata.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 15:34

Deschid un ochi încet... mă uit la toți. Nu și-au dat seama că sunt treaz. Masca cade singură, o fi din cauza... nu știu de ce.
Spoiler:
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 16:14

Zâmbetul meu mieros se curbează rapid în jos (am făcut rimă). Mă desprind de pieptul lui și chicotesc. Întind un deget în față și las un ghimpe să se formeze și să țâșnească spre șuvița lui. Datorită tăițului acestuia, firele de par se împrăștie pe jos.
- Crezi că doar tu ai o abilitate? Pot avea și singură grijă de mine.
Îi întorc spatele într-un mod dramatic și ridic masca de pe jos. Îmi las mâna să alunece pe lângă gâtul lui Ghoul.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 16:29

Cain schiteaza un zambet stramb, amuzat.
- Corect, imi cer scuze. Atunci, ma bazez pe tine.
Observa ca Ghoul s-a trezit, dar nu se clatina din locul lui, asteptand o reactie.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422Joi Iul 10 2014, 16:31

Clipesc și îmi rămân acolo cu o figură inexpresivă.
-Nu mă atinge.
Îi prind rapid mâna și o iau de pe gâtul meu. Mă ridic și mă uit prin încăpere
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa Clarei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Clarei   Casa Clarei - Pagina 3 UtjS422

Sus In jos
 
Casa Clarei
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Casa lui Kira,casa întunericului
» Casa lui Calypso
» Casa Lunii.
» Casa lui Ghoul (Privat)
» Casa de sub pământ

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Casele-
Mergi direct la: