Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Blood moon

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Blood moon   Blood moon UtjS422Mar Iun 10 2014, 18:18

Într-o seară ca oarecare, pierdut printr-un loc nemaivăzut de mine până atunci, loc în care dovlecii cresc din prima modelați și un loc în care frunzele sunt negre.
-Mdah, până aici mi-a fost.
Mă uit în stânga și dreapta ținând mâna pe katană.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:14

Mi-a venit o idee prosteasca sa calatoresc cu ochii legati. Proasta idee, pentru ca m-am lovit de zeci de ori de copaci si alte chestii. Ma plictisesc sa ma lovesc, astfel ma opresc si imi dau jos legatura si vad...paradisu de Halloween.
-Am ajuns in iad?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:20

Aud sunete ciudate. Mă duc spre locul de unde venea zgomotul și observ un alt băiat.
-Nu, suntem doar de parte de oraș. Sunt Jaden Seju. tu?
Spun relaxându-mă văzând că sunetele nu veneau de la o fantomă.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:29

Vad de nici unde un tip. Ma uit atent la el, acesta prezentandu-se. Credeam ca sunt singur. Se pare ca viata imi da mereu adversari noi, imi place.
-Eu? Ce-i cu mine?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:33

-Cum adică. Cum te cheamă? Cine ești? Chestii de genu'...
Mă uit atent la el și nu observ nimic neobișnuit sau periculos la el.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:37

Imi pun mana pe sabia de la spate care era usa intr-o teaca improvizata din lem. O scot usor si ii pun varful in pamant in fata mea, sprijinandu-ma in sea cu ambele maini, formand un V din maini.
-Doom, Red, Okla, Laster. Mi se spune in multe feluri. Ce ar fii sa imi spui doar Red?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:42

-Interesantă sabie, ce zici de o luptă de antrenament? Nu am chef să îmi moară un set acum.
Scot și sabia din teaca mea dar coasa o las încă înfășurată bine la spate.
-Dacă vrei îți las onoarea primei mișcări.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:43

Venisem si eu prin acest loc misterios Paradisu Halloween dar nu pentru distractie ci cineva misterios imi ceruse sa il aduc sub promisiunea unei plati destul de mari. De indata ce ajungem, isi dadu cagula jos, avea capul invizibil. Apoi urma intalnirea mea cu a celor 2 baieti. Ii vad ca se speriasera nu de mine ci de calaretul fara cap din spatele meu.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:46

ooc: Trebuia sa ne anunti ca vi. Plus, ca nu ai voie sa ne controlez personajul. Eu decid daca se sperie sau nu Clipire
bic: Perfect, acum mai venise alt tip ciudat. Profit de distragerea celui de al doilea tip si il atac. Eram la o distanta de 3 metrii de el, astfel, intr-o secunda sar pana la el, atacandu-l de sus cu sabia -legata de mana- spre umarul lui stang.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:50

-Meh, prima data de pot bloca ușor.
Apare armura de oase pe mine (Death Armour) și sabia se blochează între oase, adevărat că îmi făcuse și o mică tăietură pe umăr. Profitând de asta încerc și eu să îl atac cu sabia cât timp încă mai era aproape de mine. Țintesc zona abdomenului său.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:55

Aveam sabia legata de mana. Acesta era blocata intre oase. Cum, am vazut ca a parat lovitura, eu am sarit trei metrii in spate, lantul catusii lungindu-se. Atacul lui rateaza. Cum sabia era prinsa de el, eu fac un val puternic cu lantul, astfel, acesta e aruncat in aer la sapte metri. Sabia revine la mine, eu in pozitie de lupta cu ea in mana dreapta, piciorul drept fiind mai in fata si cel stang mai in spate.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 21:56

OOC: scuze, dar nu am stiut unde trebuie sa anunt ca vin in topic.

BIC: Observ ca cei doi incepura sa se lupte cu calaretul din spatele meu iar eu ca sa nu imi pierd recompensa promisa, incerc sa il salvez de cei doi. Primele cateva minute incerc dar sa ne feresc dar apoi incep sa lupt si eu. Imi folosesc tehnica si in mana mea aparu un arc de foc si lansez cateva sageti de foc inspre cei doi baieti.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:00

-Nu e rău.
Spun ridicându-mă de jos activând limit breack-ul să apărând masca pe fața mea. Rostesc blestemul "ești bântuit" după care arunc în el cu 3 shuriken-uri.


Ultima editare efectuata de catre Razy97RDR in Joi Iun 19 2014, 22:05, editata de 1 ori
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:04

Era o alta zi plictisitoare si ce puteam sa fac mai bine decat sa ma plimb printr-un loc numit dealul Hallowen.Nici nu intru bine in zona ca si aud din departare o voce cunoscuta.
-Heh...ce mai pune la cale acum...
Ma urc intr-un copac si incep sa sar din unul in altul.Intr-un final il observ pe Jaden care era prins intr-o lupta asa ca din politete am ramas in copac admirand spectacolul.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:12

Din cauza preciziei proaste si vitezei mici, sagetile lovesc cele trei shurikenuri. Cei doi se incurca unul pe celalnt. Analizez cu coada ochiului acest peisaj si observ un alt baiat in copac. In stanga mea mea, la cinci metrii se afla un copac urias, cam de doua zeci de metri. Astfel, arunc sabia care largeste lantul in copac, infigandu-se bine in el la doisprezece metri, alerg spre copac si il excaladez cu ajutorul lantului. Ma opresc la unsprezece metrii, eun stau agatat cu picioarele pe copac, facandu-i semn provocator inamicului meu.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:16

Apoi ii spun baiatului: Ia si blocheaza-le si pe astea. Arunc mai multe sageti de foc de data asta cu temperatuiri mult mai ridicate insa tinta nefiind Reddom ci sabia sa, vroiam sa ii topesc sabia.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:20

Stand in copac observ ca lupta deja devenea interesanta asa ca hotarasc sa intru si eu si ce moment mi-am gasit si eu.Scot sabia din sigiliu si sar di copac,ma pun in fata tipului care urma sa fie lovit de sageti si le retez.
-Salut,nu cred ca ne cunoastem,Mugen incantat.
Lama sabiei incepu sa arda dar nu avea nici o problema.
-Metal demonic,cam greu de topit.
Dupa care indrept sabia spre centaur.
-Cred ca eu sunt oponentul tau.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:24

Îmi scot coasa de la spate și ținând-o în mâna stângă încep să o învârt și să adun energie în lama.
-Hey Mugen,mersi de intervenție, acum Red, unde eram?
Arunc un kunai prin partea sângă al lui Red și îl las să treacă pe lângă el, acela era legat cu o ață subțire și celălalt capăt era prinsă de un alt kunai ce încă era la mine.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:27

Ma urc pana la sabie si pun piciorul drept pe ea, Astfel ma propulsez la 3 metrii unde era o creanga. Trag lantul si sabia vine inapoi la mine in mana. Acum sunt pe o creanga la 15 metrii de sol, cu sabia in mana. Pe creanga sunt in picioare.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:32

-Se vede ca ai niste tehnici extraordinare. Il laud eu pe Red. Sa vedem daca poti para astea. Incearca sa iti apareri prietenii Spun eu, lansand in interval foarte curt de timp, in mai putin de 1 minut, 180 de sageti de foc, cate 3 sageti de foc pe secunda. Din pacate era maximul ce il puteam avea. Si asta numai cnad aruncam la intamplare, nu cand era sa arunc spre o tinta anume.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blood moon Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon UtjS422

Sus In jos
 
Blood moon
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ay Blood
» Ay Blood
» Kaleid Blood
» Sara Blood
» Ay Blood (Tehnici)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Dealurile spiritului Halloween-
Mergi direct la: