Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Blood moon

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:37

-Heh...se pare ca ai alta tinta...pacat ca eu nu sunt la fel.
Ma uit spre Red cu o fata de gen"Esti pe cont propriu acum".Incep sa alerg spre centaur dar in ultimul moment incep sa alunec pe sub el pana ajung in spatele lui.Dupa ce imi iau o distanta mai sigura ca sa nu imi iau o copita in gura incarc un glont de sange si il lansez spre capul lui.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:47

Leg kunai-ul cu celălalt capăt de sfoară de lama coasei ce avea tehnica încărcată Energy Dragon Arrow și odată dragonul lansat ia cu el și kinai-ul (dragonul are 1.5 metri lungime și merge numai în linie dreaptă cu o viteză de 15 metri pe secundă), dragonul merge direct în sus și ea cu el și celălalt kunai ce în timp ce urca retează craca pe care stătea red, dar nu o face să cadă, doar taie putin. Apare fantoma lui Emerald în fața lui și îi face un mare "bUhuhu" ca să îi distragă atenția și folosind sonido ajung în fața lui în 0.25 secunde și îi înfig sabia în umăr după care mă las să cad în jos, la inpact să distruge armura de oase.

OOC:Poate pare mult dar totul s-a întâmplat în doua secunde.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 22:51

ooc: WTF?
bic: Stiam ca e ceva dubios, asa ca, atunci cand a aparut fantoma si a spus buhuuu, eu pretind ca m-am speriat si cad pe spate. Sabia rateaza. Sagetile de foc se infig in copac. Acesta arde. Eu prind lantul de o creanga care era la 3 metrii de sol si imi opresc caderea. Iau sabia de acolo. Snt pe sol iar copacul e in intregime in flacari, astfel, fiind slabit, dau cu sabia o data tare in baza lui, facand o taietura mare. Copacul se afla in flacari in cadere peste cei trei.
-Mugen, ai grija! Il atentionez eu pe baiat.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 23:01

Eu cad victima copacului doborat de propriile sageti. Copacul ardea si se prabuseste peste mine, eu fiind prea ocupata sa ma uit la baieti decat la copac. Si o data ce copacul ma lovise, imi pierdusem cunostinta.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 23:04

Un copac cazand spre mine plus sabia mea plus cateva reflexe rapide au rezultat in faptul ca m-am dat pur si simplu la o parte din calea copacului.
-Usor prietene,nu crezi ca ai cam exagerat.
Ma apropii de cei 2 si ii privesc pe fiecare in parte.
-Deci fiecare pentru el...nu am nimic in potriva.
Spun cu un ranjet pe fata
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 23:09

Activez Dark Blade-ul și folosind cel mai mare Dark Slash al meu de până acum spre Red tai și partea copacului ce cădea pe mine (Dark Slash-ul are o viteză de 5 metri pe secunde, distanța dintre noi 4 metri, lungimea lui 10 metri, grosime 2 metri, poziție: verticală).
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Joi Iun 19 2014, 23:12

ooc: Slashul taie tot copacul. Pentru ca face asta, ii scade viteza si puterea. Taie tot copacul ca sa ajunga la mine.
bic: Cum puterea si viteza atacului au scazut, eu ma pot feri, dar cu un pret. Atacul imi lovise partea de la inchietura in jos. Acea parte era lina de zgarieturi si sangearea. Astfel, aparuse praf de la acel atac, iar eu prin acel praf ma transform intr-un copac si ma amestec prin multimea de copaci.
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje Mesaje : 42


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:15

Eu dupa cateva minute imi revenisem insa ma durea tot corpul de la lovitura copacului. -Auch, ma doare. Spun eu, neputand sa ma misc sau sa ma ridic din cauza durerii.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:32

Se pare ca Jaden nu se lasa cu una cu doua,dar spectacolul lui a produs o perdea de praf.Am stat si am asteptat sa se aseze praful dupa care ma uit prin jur dupa celalalt tip.
-Wow...era o fantoma...acum totul are sens...
"Sau poate doar a disparut idiotule...
Am uitat de tine..."
Lasand la o parte ceea ce sa intamplat ma asez jos si privesc cerul.
-Da...ce zi frumoasa...pacat ca e noapte in zona asta...
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:41

Emerald îmi șoptește ceva la ureche după care mă duc la copacul din stânga lui Red și bat odată cu sabia în el. Păream că știu ce fac așa că lovesc cu coasa încât să tai copacul dar cum și Red era lângă acesta la distanță mică îi fac și lui o tăietură în zona abdomenului. Iluzia lui era pentru creierul uman și pentru ochii noștri, dar o fantomă l-a văzut.
-Scuze domnule copac, dar fantoma mea m-a ajutat. mai continuăm?
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:48

Chiar daca imi face o mica taietura in abdomen, iluzia se destrama repede iar eu ii apuc repede coasa. I-o trag din mana, acesta actiune fiind facuta pe neasteptate, acesta neputand sa traga inapoi. Zambesc. Eram la trei metrii de el cu sabia legata de incheietura, atarnd in jos. Tot in mana dreapta tineam si coasa. Resuflam destul de greu. Dar totusi resuflam. Eram cat de cat bine.
-Satau bine avand in vedere ca nu am nici o tehnica de atac.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:50

Cei doi au inceput din nou sa faca galagie,asa ca m-am hotarat sa intervin.Ma ridic de jos si ma folosesc de inele pentru a activa Blood Fang la mana dreapta.Dupa care profitand de neatentia celuilalt tip ma strecor in spatele lui si ii pun lama la gat.
-Lasa arma jos sau iti pun eu capul jos.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:54

-Mulțumesc pentru asta.
Limit break încă activ pentru puțin timp așa că am timp să mă duc în fața lui să îi fac o tăietură pe degetele de la mâini cu un kunai ca să îmi lase coasa jos. Mă depărtez la 6 metri dintr-o săritură, după masca mea spărgându-se. În caz de orice truc fac un cerc de shuriken-uri la picioarele mele.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 18:58

Dau drumul coasei. Frate...tipu asta are si avantaj cu tehnicile, plus ca ii mai sare in ajutor Mugen...
-Credeam ca este doar un antrenament. Am tinut pasul cu voi, chiar daca nu am tehnici de atac. Eu zic ca e destul de bine.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 19:03

Retrag lama de la gatul tipului.
-Fara resentimente,uneori simt nevoia sa ma bag si eu in lupta.
Rana se astupa rapid dupa care retrag si sabia in semn.
-Apropo nu ti-am retinut numele.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 19:08

-Da, a fost bine având în vedere că ai o singură tehnică. Acum cred că ar fi bine să te duci să te vadă un doctor.
Îmi pun coasa la spate și după prin rămășitele copacului ars îmi caut sabia. O găsesc și o pun înapoi în teacă. După tot ce am trecut că să fac rost de sabia asta era culmea să o pierd așa repede.
Sus In jos
Red

Red


Localizare Localizare : Sudu Romaniei
Mesaje Mesaje : 553


Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 19:14

Ma uit obosit la tip cazand in fund. Aveam mana dreapta la abdomen respirand greu.
-Reddom. Spune-mi Red. Ii raspund lui Mugen
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 19:22

Incerc sa il ridic pe Red si sa il sprijin de mine.
-Pai sa te ducem la spital,dar totusi ai grija doctorul e putin sonat.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422Vin Iun 20 2014, 19:25

Îl iau și eu de de cealaltă mâna care o pun peste umărul meu.
-Meh, nu sunt chiar așa nesimțit să îmi las baltă adversarul după o luptă bună. Hai să plecăm de aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blood moon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blood moon   Blood moon - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Blood moon
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Ay Blood
» Ay Blood
» Kaleid Blood
» Sara Blood
» Ay Blood (Tehnici)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Dealurile spiritului Halloween-
Mergi direct la: