Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 16:46

Raman gura casca.
-E..e magnific.
Da, este, dar daca nu-mi iau talpasita, dragonu o sa zica cand ma va manca ca am un gust magnific.
Sus In jos
Stark-senpai

Stark-senpai


Mesaje Mesaje : 92


Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 17:02

Urletul asurzitor mi-a dat fiori. Fiori pe corpul meu inexistent. Văzându-l pe Jaden, am decis să-mi intru înapoi în corp. Rapid, m-am dus și am reintrat în posesia corpului. M-am ridicat și m-am îndreptat înspre ceilalți. Dragonul era ireal. Era pentru prima dată când am văzut așa ceva. Emana o aură violet, rece, ce părea că trage esența vieții din orice. Aura acestuia se îndrepta înspre noi. Eram fascinat însă știam că trebuia să nu rămân pe loc. Alături de ceilalți, am decis să fugim. Nu era un loc înspre care fugeam, căci nu se vedea nimic în zare, decât o mare de cadavre. Dragonul urlă din nou, iar de data aceasta, după urlet, un blast imens ieși din gura acestuia. Se îndrepta cu viteză înspre noi. Nu aveam unde ne ascunde, nu îl puteam evita, nu puteam face nimic. Eram la mâna sorții.

- Cred că trebuie să facem ceva... Otherwise, suntem pilaf, bolborosesc în timp ce alerg.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 17:09

Fac trei semne din mână și armura de oase apare pe mine iar după puțină concentrare reușesc să scot oasele de pe corpul meu și să formez un scut cărora și se alătură și oase de pe jos și atacul a fost blocat. Eu eram epuizat după formarea acelui scut, de când am ajuns aici mi-am folosit multă energie ca să nu scot la iveală puterea lui Death.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 18:40

In timp ce fugeam pentru vietile noastre ma lovi inspiratia,cand am fost posedat de Yamato,am putut sa folosesc spiritul lui Jaden,pentru a forma o coasa dar cum nu ma aflu in aceeasi situatie si probabil faptul ca eram in corpul meu a avut o oarecare influenta asupra rezultatului dar era asta sau nimic.In timp ce fugeam am trecut pe langa un micut grup de suflete care faceau acelasi lucru ca noi si eu in maretia mea de om cu suflet bun...i-am lovit,cum un spirit poate lovi in spirit planul a fost un succes,facandu-i sa pice toti pe jos ca festin pentru dragon in felul asta am mai castigat ceva timp.In timpul in care dragonul incepea sa manance m-am apropiat de Yamato si am incercat sa ii concentrez energia pentru ai da o forma.Yamato deveni o bila de energie fiind mai usor sa ii dau o forma dar orica t de tare ma concentram nu reuseam sa il transform in vreo arma sau ceva care sa ne ajute.Ii dadeam tot felul de forme ciudate,de la stelute pana la pene insa intr-un final am reusit sa ii dau o forma de lant.Acum conform amintirilor mele,Yamato poate copia tehnicile gazdei sale,dar daca folosesc lantul acesta ca legatura intre doua persoane acestea vor putea folosi tehnici una de la cealalta,era doar un singur mod de a afla.Am duc la Ryu si ii infig lantul in piept dupa care ii fac si lui Jaden la fel.Acum cei doi erau legati printr-un lant spectral pe care il aveau in piept.Ca sa ma asigur ca totul e functioneaza m-am contopit si eu cu lantul intarind legatura intre cei doi.In acel moment simteam cum toate cunostintele sunt impartite intre noi,fiecare avand habar despre ce tehnici avem si cum le putem folosi.
Sus In jos
Stark-senpai

Stark-senpai


Mesaje Mesaje : 92


Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 22:26

Văzându-l pe Jaden cum își folosește armura, instinctiv, nu am încercat să mă apăr. După asta, am văzut legătura formată dintre mine și Jaden. Era un fel de lanț ciudat, ce era alcătuit din Yamato și Mugen. Inconștient, eram apt să imit orice abilitate a lui Jaden și Mugen. Nu prea mai aveam unde să alergăm, iar eu deja începeam să obosesc.  M-am oprit și am deschis o Zonă de 20m. Era destul de mare să ne cuprindă pe toți și să țină și dragonul pe loc. 

- Takt! spun arătând cu degetul în sus. Dragonul fu ridicat de pe pământ, la o distanță de cca. 4 metri. 
Dragonul era acum deschis la orice atac, însă acesta părea că nu va cădea cu una cu două. Odată ce mi-am ridicat degetul arătător, am văzut că în Zonă au apărut niște spirite diferite. Pe mână, mi se forma o aură verde, asemănătoare spiritelor. Îl văzusem cu puțin timp în urmă pe Jaden cum folosise tehnica respectivă, așa că am spus: „De ce nu?”. Am lovit unul din spiritele plutitoare. Acesta se îndrepta cu o viteză mare către dragon. La impact, spiritul a explodat, acaparând dragonul. Când am văzut explozia, m-am entuziasmat. Îmi simțeam sângele pulsând rapid prin vene. Atunci, gândindu-mă la sânge, mi-a venit în cap Blood Rush. Îmi venise în cap de parcă știam despre ce era vorba. „Probabil una din tehnicile lui Mugen”, mi-am spus lovind pământul. Brusc, sângele mi s-a pulsat de trei ori mai repede. L-am lăsat activat eventual, pentru a nu deveni o țintă în caz că dragonul scapă.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Sam Iul 05 2014, 23:27

-Asta pare interesant, să văd ce pot lua.
Fac o mică curățenie în gândurile mele ca să găsesc un combo frumos ce îl pot folosii și îmi vine în minte cea mai frumoasă combinație dintre puterile mele și ale lui Mugen.
-O să fie frumos, atât de frumos.
Cu sabia mea îmi fac tăieturi pe părțile exterioare ale antebrațelor și din sângele meu formez două lame ce îmi ieșeau din brațe, exact cum am văzut la Mugen. Acum partea mea. Consum energie și lama coasei, lama sabiei și lamele ce îmi ieșeau din mâini devin negre, după care cu un zâmbet pervers pe față fac un X în aer cu sabia și coasa în timp ce lamele de pe mâini au făcut un plus și așa este lansat Ultimate Dark Slash-ul meu. Dragonului în zona abdomenului îi rămâne o tăietură în formă de stea.
-Ryu, ști energy dragon arrow-ul meu? Hai să îi dăm dragonului o lecție.
Iau dintre oase o altă coasă ți îi arunc partenerului meu de luptă.
Sus In jos
Stark-senpai

Stark-senpai


Mesaje Mesaje : 92


Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Dum Iul 06 2014, 13:46

Cu viteza obținută, parcă m-am teleportat lângă acesta. Nu realizasem cât de puternică era tehnica lui Mugen, folosită mai devreme. Am ajuns acolo chiar la timp pentru a prinde coasa. Mă săturasem de acel ținut îmbâcsit de aroma amară a hoiturilor. Am folosit Takt pentru a mă ridica în fața dragonului. Acesta se zbătea, însă în zadar. Nu putea scăpa de mine sau de ceilalți. Era vina sa, nu trebuia să ne atace în primul rând. Am redeschis o Zonă mai mică, pentru a o compresa. Am introdus toată presiunea în coasa de-abia primită. Se clătina puțin, fapt ce demonstra că nu era o armă potrivită pentru mine. Folosindu-mi din nou viteza, m-am dus chiar în dreptul pieptului dragonului. Acesta avea dimensiuni cu mult mai mari decât mă așteptam. Atunci, am învârtit coasa instinctiv și am lovit pieptul dragonului. Instant, o lumină puternică a înconjurat dragonul. Șocul a fost atât de puternic încât m-a aruncat cu mult în spate față de poziția în care eram. În aproximativ două secunde, presiunea compresată a fost eliberată pe dragon. Când lumina creeată de Hokai dispăru, am știut că am terminat treaba. M-am adus cu picioarele pe pământ, eliberând Zona cea mare. Dragonul nu mai era. Tot ce mai era acum din el, erau sufletele devorate ce se îndreptau rapid înspre „cascada sufletelor”. 

- Ce mai urmează? strig privind spre cer. Diavoli? Îngeri căzuți? Ce ne va mai fi trimis? Eram deja furios așa că doar am așteptat ca Mugen să elibereze lanțul cu care făcuse legătura între noi trei.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Dum Iul 06 2014, 19:27

-Nu cred, sincer cred că suntem aproape să ieșim de aici.
Era destul de spectaculos cum dragonul se dezintegra în spirite și mă uitam la el destul de fascinat, totuși nu a fost un dragon la fel de puternic ca și cel ce a apărut după turneu, probabil spiritele nu sunt așa puternice.
-Jaden, uită-te în sus.
Death cu a lui mână de schelet îmi arată în cerul negru cum se deschide un portal din spiritele ce continua să iasă din corpul neînsuflețit al bestiei. După ce portalul este complet deschis face un fascicul luminos spre pământ ce părea c își pierde din putere cu fiecare secundă.
-Aveți 5 minute să reveniți în lumea voastră, nu cred că vreți să rămâneți în lumea de dincolo.
Sus In jos
VladX

VladX


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Ionia
Mesaje Mesaje : 298

Rang RPG Rang RPG : Rang F

Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422Dum Iul 06 2014, 23:25

Vazand portalul care se formase am hotarat sa folosesc lantul inca o data,de data aceasta le-am fortat lui Jaden si Ryu in minte abilitatea Fire Wings,amandoi creeand o pereche de aripi de foc.Cu ajutorul tehnicii ne-am luat zborul trecand prin portal.Intorsi in lumea noastra corpul meu inca zacea intins fara viata.M-am intors inapoi in corp si ma ridic de jos ametit.
-Heh...am si uitat cum e sa ai un corp...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională   Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională - Pagina 3 UtjS422

Sus In jos
 
Baseball cu spirite-Jaden și Mugen în echipa națională
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Șamelle,Mugen, Jaden și Forkey vs BetaDrake
» Spirite şi persoane noi cunoscute.
» Hayata Mugen
» Mugen Shira
» Mugen Shira

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: