Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mai nou ma infiltrez pe la orci...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 17:51

-Ok!
Mă uit cu steluțe în ochi la el și cu o expresie a feței, pot spune, malefică.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 18:43

-Ești bine?
Mă uitam ciudat la ea pentru că mi se părea ciudat ce punea la cale, de fapt nu știu ce punea la cale dar puteam să jur că nu o să fie ok. Mă deranja mâna pentru că în piele simțeam lanțul, mă incomoda dar sincer nu mi se părea că mai avea aceeași formă.
-Bine... să mergem.
Îmi pun coasa în spate și mergeam direct spre castel. Dacă mă vede cineva voi ataca direct, nu stau la discuție.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 18:49

Tac și-l urmăresc pe J. în timp ce levitam ușor lângă el. Pădurea era deasă și castelul oricilor se îmbina destul de bine cu ea, se camufla.
-Ia spune J...cum ar fi să-mi folosesc ochii pentru a-mi crea o armată de orci?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 18:57

-Abilitățile oculare sunt limitate, nu poți controla pe cineva la infinit și nu cred ca o să fi fericită dacă unii o să își revină. Plus, dacă cineva are magie printre ei o să îți anuleze de tot ochii. Nu vreau să te trezești fără ochi.
Fiind observat de gardienii de la poartă trec din modul silențios în cel sângeros și îi decapitez pe amândoi după care ies din ei două bile de energie verzi pe care le mănânc.
-Frate, nu știam că spiritele de orci sunt așa scârboase.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 19:01

-Oh...
Stau și-l privesc pe J. cum își "face de cap" cu orcii. Oftez și mă las pe spate, uitându-mă cu susul în jos la el și la priveliște.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Dum Iul 06 2014, 19:06

Intru în castel pus pe distrugeri și dărâmam și omoram orice perete sau orc ce îmi stătea în cale, vroiam doar sabia mea înapoi. La subsol se pare că eram așteptat de unul, mai exact cel ce aproape m-a omorât în lupta în care am fost capturat.
-Nu știu cum ai evadat, dar acum nu te mai las în viață.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Lun Iul 07 2014, 10:22

Ioi...se anunță bătaie.
- J! Eu am să țin cu tine!
Și iau două crengi stufoase ca și niște pompomuri și fac pe majoreta.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Lun Iul 07 2014, 18:07

Primul lucru ce l-am văzut a fost sabia mea trecând milimetric pe lângă capul meu și făcându-mi un semn urât pe obraz după care când încă eram mirat primesc un pumn în gât și cad în genunchi.
-Doare...
Eram picat pe jos cu sângele la gură și vedeam neclar tot ce se întâmpla. Am ajuns să fiu călcat în picioare la propriu și credeam că asta a fost până când am ridicat odată mâna stângă în sus că vreau să mă predau și de acolo a ieșit lanțul ce cu vârful ascuțit l-a tăiat pe orc pe față peste ochi. Cât încă se ținea de față activez masca limit break și îl lovesc în burta și cu piciorul la cea fă îl las pe jos, cu lanțul îi fac o tăietură în formă de X pe spate și cu coasa îl termin lovind în centrul x-ului și coasa trece până pe partea cealaltă tăind inclusiv inima. Masca mea se sparge, lanțul se întoarce în mână și îmi scot sabia din perete.
-Asta a durut mai tare decât mă așteptam.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:12

-Wow..eu cred că acel orc era masochist...
Mă apropii de J şi îi întind braţul.
-Vrei să te ajut cu ceva? Nu par forţoasă dar să şti că te pot duce în zbor ceva timp.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:14

-De ce ești aici mai exact? Că sunt sigur că nu aveai de la cine să auzi că am fost capturat. Care era misiunea ta aici?
Eram serios, în ciudat rănilor ce le aveam, ca de obicei, îmi pasă mai mult de alții decât de mine.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:28

-Am venit să scot nişte informaţii de la ei..despre război...
Mă uit la el stând cu mâna întinsă, în caz dacă vrea să se sprijine de ceva.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:33

-Atunci ai persoana potrivită aici.
Mă întorc la cadavrul orcului și îi scot spiritul mâncându-l. Am amintirile generalului, a avut just oribil sufletul lui dar am informațiile. Se pară că orcii vroiau să preia tot orașul nostru cu ajutorul tunelelor din subteran. Un atac surpriză noaptea.
-Am tot. Acum mă poți ajuta cu ceva? Am vrut mereu să zbor.
Zâmbesc și mă uit la ea.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:38

- O sa survolam toata valea apoi mergem direct catre oras, ok?
Spun in timp ce-l iau ca pe o printesa.
- Sorry, dar doar asa te pot duce...spatele m-ar durea prea tare si de te tinut doar de maini nu pot.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:42

-Am nevoie doar să mă lași în aer, pot să fac surf în aer.
Când eram în aer îi fac semn să îmi dea drumul și cu sabia fac o tăietură la un centimetru sub picioarele mele și pe raza de energie încep să fac surp printre nori.
-Mersi.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:45

-Ai grija numai sa nu pici!
Ma uit la el destul de ingrijorata, nu eram la o inaltime care prinde bine caderii.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422Mar Iul 08 2014, 15:52

-Nu îți face griji, nu mă omoară căderea, nu uita am trucurile mele ce m-au ținut mereu în viață, acum trebuie doar să găsesc un plan de a opri invazia. Am nevoie să câștig încrederea elfilor și să îi conving pe troli să protejeze subteranul. Regele intră pe planul doi acum, dacă vreți să supraviețuiți aveți nevoie de mine. Ne mai vedem.
Sar te pe rază și de la înălțimea aia pic în apă și rămân dispărut,aveam nevoie de timp să găsesc o metodă de a doborâ orcii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai nou ma infiltrez pe la orci...   Mai nou ma infiltrez pe la orci... - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Mai nou ma infiltrez pe la orci...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Walor-Valea orcilor-
Mergi direct la: