Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pentru ca banca

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 18:42

Stateam intins pe o banca cu ohii inchisi si mainile sub cap. Lumina era orbitoare asa ca mi-am pus o carte peste fata.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 18:46

Cain se afla langa Matt, pe aceeasi banca, dar el folosea cartea pentru ce a fost creata.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 18:48

Mă blimbam prin port admirând navele și arhitectura din jurul meu. Un peisaj frumos. Mă opresc și șoptesc:
-Hm... aici ar putea fi construită o fabrică...
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 18:56

Mi-am dat cartea de pe fata si mi-am pus capul in poala lui Cain apoi l-am imbratisat de talie.
-Te iubesc. am spus eu in asa fel incat dpar el sa ma auda
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:01

Cain schiteaza un zambet stramb, indeparteaza cartea astfel incat sa il acopere si pe Matt, apoi il saruta rapid.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:02

După puțin timp, observ o persoană ce mi-a captat atenția... și nu din cauză că era un băiat ce se săruta cu un alt băiat. Cred că avea acel ceva... un spirit de conducător... cu sânge rece... de ce aveam eu nevoie... Mă uitam insistent la el.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:08

M-am ridicat si m-am pus in poala lui Cain stand cu fata la el apoi l-am sarutat.
Spoiler:
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:13

Cartea nu funtiona. Tipul dubios distragea atentia oamenilor de la Matt si Cain, dar se pare ca atentia acelei persoane era indreptata numai spre ei. Matt nu il putea vedea, stand cu spatele la Sigmund, dar Cain il privirea fix, la fel de inexpresiv. La un moemtn dat, cand se desprinde din sarutul lui Matt, schiteaz aun zambet stramb, rece si ironic.
-Matt, mergem? intreaba schimbandu-si zambetul cu unul inofensiv.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:16

Îmi ridic capul în sus, spre cer. S-a înnorat. Dădea să plouă. Stropii cădeau pe pământ ca niște gloanțe ale unei mitraliere, apa de pe jos fiind sângele. Îmi reîntorc privirea spre cei doi.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:26

M-am dat jos de pe Cain, l-a luat de mana si am inceput sa fug cu el pana la o casa care avea un balcon care ne ferea de ploaie.
-Oare cine o fi ciudatul ala. am spus eu putin ingrijorat si mi-am strecurat degetele palide printre ale lui.
Spoiler:
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:33

"Purta o masca, deci vrea s aisi ascunda identitatea. totusi, umbla liber in public, deci este sigur pe el, probabil are multa influenta si/sau este destul de puternic. In plus...privea spre Matt, nu...?"
Cain ii strange mana lui Matt, schitand un zambet.
-Nu conteaza, te voi proteja. Desi... zambetul lui Cain se schimba in unul larg si continua pe un ton sarcastic: Se uita atat de insistent spre tine. Cred ca ai un nou fan~!
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:38

Ca prin senin apar în fața lor. Îmi dau jos pălăria apoi o pun înapoi pe cap în semn de respect.
-Vă salut, tineri domni.
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:46

-Nu prea cred. i-am spus eu incet lui Cain
M-am intors cu fata la tip si m-am rezemat de zid inca tinandu-l pe Cain de mana.
-Buna si fie. am spus eu plictisit
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:50

Cain ridica un singur deget spre Segmund, spunand ceva incet, incat sa auda numai el. O raza de energie trece pe langa Sigmund in urmatorul moment, distrugandu-i palaria.
-A fost o avertizare. Data viitoare nu va mai fi doar atat, spune Cain avand un zabet bland, ce parea prietenos.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Joi Aug 07 2014, 19:52

-Nu-i frumos.
Scot pistolul și îl îndrept spre Matt. Într-o altă mână îmi pun cuțitul. Reușesc să ajung între cei doi: cuțitul la gâtul lui Cain, pistolul la tâmpla lui Matt.
-Nici măcar nu-mi știi cerințele că vrei scandal... vai, tinerii din ziua de astăzi... nu au auzit de politețe...
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Vin Aug 08 2014, 01:55

-Cerinte, de ce ti-am asculta cerintele ? Pana la urma nu ne cunoaste si nu prea cred ca ai dreptul sa ne impi noua cerinte. am spus eu putin stresat
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Vin Aug 08 2014, 02:00

- Sunt de acord sa te ascult. Si trebuie sa imi cer scuze pentru impolitetea mea. Dar, el - aratand spre Matt- nu este implicat, spune Cain privindu-l pe acesta cu o seriozitate intensa.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Vin Aug 08 2014, 02:03

Zâmbesc, acest lucru fiind imposibil de văzut. Mă dau mai în spate și scot din mânecă... o altă pălărie ! Care mi-o pun pe cap.
-Hm... ai dreptate. El nu este implicat. Tu ești. Pe tine te vreau ! zic eu întinzând mâna spre Cain
Sus In jos
Ghost Mask

Ghost Mask


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 142


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Vin Aug 08 2014, 02:06

Nu pea eram impacat cu situatia dar am decis sa tac si sa acult ce are de spus.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422Vin Aug 08 2014, 02:18

-In regula, daca doar eu sunt implicat, atunci indeparteaza-te de Matt, continua Cain pe acelasi ton.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pentru ca banca Empty
MesajSubiect: Re: Pentru ca banca   Pentru ca banca UtjS422

Sus In jos
 
Pentru ca banca
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sugestii pentru RPG
» Pentru inceput...
» Informații pentru începători
» Pentru că vechiul eu e mort.
» Informații pentru începători

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Portul East-
Mergi direct la: