Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vizitând-o pe mama

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:43

Împreună cu Clara am mers în cimitir ca să-i facem o vizită mamei lui Clara. Mormântul ei era o clădire cu două etaje, atât de excetric sunt.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:52

Cain se afla in varful acelei cladiri. Aflase de uciderea sotiei lui. Nu stia daca sa il creada sau nu, deci verificase cimitirele din oras. De unde putea sti ca a fost ingropata in oras? Cel care i-a omorat sotia, dupa cum a specificat si V, se afla in acel loc, ceea ce rezulta alte doua cazuri: criminalul il urmareste pe V, dar asta ar fi imposibil, deoarece nimeni nu ii cunoaste identitatea lui V la acest moment si nimeni nu stie unde se afla V, iar celalalt caz este acela ca V si sotia lui locuiau deja in acest loc inainte de crima. Daca locuiau deja aici, atunci V ar fi vrut ca fiica lui sa isi poata vizita mama.
Blocul excentric avea o arhitectura asemanatoare cu cea a conacului. Iar excentric este echivalent cu V. La fel si cuvantul "evident". Cain vroia sa verifice si altceva, nu numai mormantul presupusei lui sotii. Iar acel mormant purta numele de familie a domnului V.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:54

În clădire erau mobiliere, ca să ne simțim ca acasă.
-Clara, zic eu râzând, stai te rog aici cu mama. Mă duc să chem musafirul înăuntru.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:56

Cain isi arunca privirea in jos si il observa pe V. Nu era singur, fiica lui il insotea. Nu stie sigur daca si V il observase sau nu.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 02:57

-Coboară. zic eu pe un ton amuzat. Vino să-mi vezi soția.
Îmi ridic privirea spre el. Știam ceva despre el... ceva ce  nu vroia să știu.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:05

Cain face un pas in fata, fiind la marginea acoperisului ramane cu piciosul in aer pentru o secunda. Apoi cade in gol. Se prinde de balustrada balconului, apoi de a doua, coborand treptat. Cand ajunge langa V, ii arunca o privire scurta.
-Si eu ma bucur sa te revad, spune sarcastic avand un zambet stramb.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:10

Deja intrasem. Clara era la etaj. Noi eram la parter, unde era și mormântul.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:12

Cain face o plecaciune in fata mormantului, in semn de respect, chiar daca era agnostic si nu simtea nevoie sa o faca. Era important pentru cealalata persoana, iar in asemenea cazuri de conforma.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:14

-...și când te gândești că eu o consider vie...
Vreau să deschid puțin mormântul. Simțeam că ceva nu e în regulă. Dar deodată observ că...
-...lipsește...
Încep să înjur de toți zeii de și Clara se sperie
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:17

o gluma zombie acum ar strica atmsofera sau ar imbunatati-o
Cain il ia de la spate pe V si il tranteste jos, imobilizandu-l.
-Calmeaza-te. Acum. Clara te priveste, spune acesta, apoi ii da drumul. Cred ca pare...ca eu am facut asta, spune Cain pe un ton indiferent.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:19

Scot telefonul din buzunar și îl sun pe Hanz să vină după Clara.
-Dragă Cain, în această seară se va vărsa mult sânge. Idiotul ce a trecut pe aici nu știe că am instalate camere de supraveghere.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:21

"Hmm...Nu a fost niciun apropo in tonul lui. Chiar nu crede ca eu as fi putut sa o fac?"
-Cred ca voi fi si eu aici ca sa vad acel spectacol.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:22

Vine Hanz, își face câteva cruci, o ia pe Clara și pleacă. Scot o casetă dintr-o zonă a peretelui care nu e perete.
-Cred că am un DVD Player la etaj.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:25

-Este casa ta, nu iti cunosc locul lucrurilor, dar te pot onora cu compania mea.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:27

Urcăm la etaj și introduc caseta în DVD Player. Sparg TV-ul când văd cine a furat trupul neînsuflețit al șoției mele.
-Nu-i lasă liniște nici după moarte, nu ?!
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:32

Cain se uita atent, retinand aspectul criminalului. Era unul din acele momente cand trebuia sa spuna "Oh, imi pare atat de rau pentru ce ti s-a intamplat Lord have mercy si toate cele", dar nimeni nu are timp pentru asa ceva acum.
-Si...Ce vei face? Adica este evident ca iti vom recupera sotia, dar cum vom proceda?
Cain isi scoate o tigara neagra si subtire din pachetul lui special.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:34

-Simplu.
Iau telefonul și sun pe cineva. Vorbeam cu el în latină, limba interlopiilor. După ce termin conversația, îi spun lui Cain.
-Va veni aici. Tipul va crede că se întâlnește cu iubitul lui.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:35

Cain isi aprinde tigara.
-Sa ghicesc. Eu voi fi "iubitul" lui? spune Cain mai mult ca o conluzie decat intrebare.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:36

Încep să râd.
-Bravo Cain ! Ești chiar deștept !
Scot dintr-o valiză ce-o purtam cu mine o perucă. Părul fals era alb.
-Pune-o. Vei semăna cu iubitul lui... care a murit în timp ce vorbeam la telefon...
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:41

-...Cred ca glumesti, spune Cain aruncandu-si tigara neinceputa pe jos. Well fuk, imi regret viata deja. Dar imi ramai dator. Totusi, aveai peruca deja cu tine. Tu ai aflat abia acum de rapire. Interesant, unul din fetish-urile tale, huh?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vizitând-o pe mama Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama UtjS422

Sus In jos
 
Vizitând-o pe mama
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: