Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vizitând-o pe mama

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:43

-Vrei să vezi Cuba ? Te trimit acolo prin poștă. zic eu calm, în timp ce-i lipesc materialul de cap
Se aude cum se deschide poarta cimitirului.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:44

Cain statea cu capul aplecat, avand mainile in buzunar. Isi ridica putin privirea doar pentru a analiza trasaturile persoanei care intrase. Asteapta urmatorul pas al acesteia.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:45

Tipul intră în clădire, eu fiind după ușă. Când a intrat nu m-a văzut, ci s-a îndreptat spre Cain, apoi a zis:
-Oh Romall, sărută-mă !
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:47

Cain il lasa sa se apropie doar incat sa il imobilizeze jos, pe podea. Isi scutura pacul pentru a-i cadea peruca aceea, apoi il fixeaza cu privirea pe cel imobilizat.
-Nu uita, avem nevoie de el in viata.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:49

Îmi fac și eu apariția, cu un topor în mână.
-Desigur, dar nu cred că l-ar deranja să-și piardă un picior... sau o mână...
Tipul a început să urle din rărunchi, așa că i-am o lovitură cu piciorul drept în cap, ca să-i dau motiv să urle.
-Unde e cadavrul ce l-ai furat. zic eu calm
-Doar nu ești... zise el neputând să continue deoarece mi-am apropiat toporul de brațul lui
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:52

"...Atat de aproape. Si planuiam sa merg dupa el inainte sa il gaseasca V, dar se pare ca trebuie sa renunt la acel plan. De fapt, as putea sa scap de aici cu el, l-as putea tine ostatic undeva un timp, se pare ca am avut dreptate- stie cine este V. Sau mai bine spus...ce este V. Dar asa va fi mai interesant."
Cain continua sa il tina imobilizat.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 03:55

-Spune gunoiule, unde e cadavrul.
El continuă să tacă, dar după un timp spune:
-Unde e Romall ?!
Îmi scot telefonul și îi arăt o poză. Romall era tăiat în bucăți cu un satâr. Tipul a început să urle și să plângă
-Cum ai putut ?! Te-am iubit ! zise acesta
-Ghici ce ? Eu nu. zic eu în timp ce-i aplic un pumn în stomac
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:01

Cain observa ceva, dar prefera sa se retine pentru acum. Ii prinde pumnul lui V inainte sa il raneasca pe acela.
"Acum ne-am pierdut calea de manipulare din cauza lui."
-Nu in felul asta, V, spune Cain fixandu-l cu privirea.
Se intoarce spre cel imobilizat, lasandu-se la acelasi nivel cu el, privindu-l fara sa clipeasca.
-Nu mai ai de ales decat intre mai multa suferinta sau predare. Spune unde ai ascuns sotia lui si toate acestea se vor termina. Oricum o vom gasi, dar tu poti alege sa pui punct acestei torturi.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:06

-Cain, nu te băga. 
Tipul își lasă capul în jos.
-... Ramirez ; zice el puțin neliniștit. Cadavrul este într-unul din cavourile din cimitir, am uiat în care l-am dus. O urăsc pe tipa aia. Merita să moară. 
Când îl aud îmi scot pistolul și i-l bag în gură. 
-Dă-mi un motiv să nu apăs pe trăgaci, Cain.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:11

-Imi pare rau, este deja moarta. Tu apasand pe acel tragaci nu o va aduce la viata, nu va schimba nimic. Dar vei deveni exact ca el, la acelasi nivel de inferioritate, spune Cain fluent, in timp ce isi scoate o tigara neagra si subtire.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:13

Stau câteva secunde pe gânduri și scot pistolul din gură. Ramirez spune:
-Mulțumesc Sigmund !
Când îl aud îl și împușc în cap.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:15

-Atat de inutil. Stiam, spune Cain continuand sa fumeze cu indiferenta. Oricum, am mintit: esti deja la acelasi nivel de inferioritate ca el. Ai ucis o persoana neimplicata. I-ai ucis iubitul din razbunare pentru sotia ta. Pana la urma, esti uman "domnule" Sigmund, spune Cain schitand un zambet ironic.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:16

Încep să râd și îl bat pe umăr pe Cain.
-...dacă mă mai strigi așa, tu și ”femeia” ta sunteți următorii ; zic eu râzând în continuare
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:20

In urmatorul moment, Cain il apuca de guler, tragandu-l violent. Il privea de sus, cu un anumit dezgust. Isi da seama de reactia lui necontrolaat si isi da usor drumul.
-Nu ii permit unei persoane ca tine sa il jigneasca pe Matt.
Sus In jos
Insanity

Insanity


Mesaje Mesaje : 90


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:22

-Nu mă afectează. Jignește-mă cum vrei, oricum ți-o voi plăti în timp.
Pe ușă intră cineva îmbrăcat în uniformă de polițist
-Foarte bine V. Eu voi da raport că am găsit cadavrul ăsta în cât timp ?
-Cam în două ore ; zic eu oftând.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 18 2014, 04:24

"Are sub influenta politia, cum ma asteptam."
Cain inainteaza spre usa, pregatit sa plece subtil fara sa anunte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vizitând-o pe mama - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vizitând-o pe mama   Vizitând-o pe mama - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Vizitând-o pe mama
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: