Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 19:54

Ma plimbam prin port. Era un loc dragut, foarte dragut. Ma pun pe o banca si privesc vapoarele care intrau si ieseau din port
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:01

Deodata, deasupra celui care sta pe banca aterizeaza o plasa.
-Asato~ Am prins ceva! spune Lain, sarind de pe un stalp din spatele lui Finn.
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:16

Amaya se plimba prin port, cand deodata vede "pestele" prins in plasa. Aceasta ia plasa, ascutandu-si pixurile ca sa ia captura, dar gaseste sub plasa doar un pedofil....
Se pune in fatza lui si nu spune nimic.
Dintr-o data il ia de tricou, il trage pana langa apa si il arunca.
-Adumi un peste!
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:20

Dafuq e cu lumea in ziua de azi ?! Ies din apa si ma usc cu ajutorul focului. Ma pun pe banca ca si cum nu s-a intamplat nimic
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:29

Amaya se duce langa apa, baga mana si scoate un peste apoi il pune pe un bat.
Se duce langa pedofil si spune:
-Prajeste-mi si mie asta, te rog.


Ultima editare efectuata de catre Artificial Life in Vin Sept 06 2013, 20:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:31

Ma uit ciudat la fata
-Ok ?
Incep sa-i prajesc pestele. Dupa vreo 2 minute era bun de mancat
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:34

- Multumesc.
Amaya face o fata de catelus si incepe sa manance pestele.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:36

Lain isi recupereaza plasa. Apoi se apropie de Finn si se apleaca pentru a-si cere scuze.
-Imi pare rau. Credeam ca victima nu va reusi sa iasa din plasa atat de usor. Promit ca data viitoare nu vei mai putea iesi, spune aceasta pe un ton serios, schitand un zambet prietenos.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:40

Pierduta in jocul norilor, Houki ajunge in port. Se opreste pe loc si priveste in sus si analizeaza pescarusii si cerul de un albastru sters. Dupa cateva momente, isi intoarce privirea in fata si ii observa pe Finn, Lain, Asato si o fata necunoscuta. Se indreapta spre ei.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:42

O vad pe Houki. Ma ridic si merg spre ea, imbratisand-o
-Ce mai faci, Houki ?
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:45

Amaya se uita lung la ei. Se apropie de Lain si spune:
-Pedofilu are pirietena...
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 20:56

Lain isi intoarce privirea spre Amaya, putin confuza. Nu isi mai amintea de niciunul din ei.
"Cei trei se cunosc...si se pare ca ma cunosc si pe mine...sau cel putin o persoana din mine. Trebuie doar sa intru in jocul lor pentru un timp, nu?"
Lain ramane tacuta, incercand sa zambeasca.
"Ma intreb...Ce fel de persoana sau monstru au cunoscut din mine? Dupa felul in care imi zambesc si imi vorbesc, este pentru prima data..."
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:00

Houki se lasa imbratisata apoi ii zambi lui Finn:
- Ma plimbam.. ii raspunde scurt si inexpresiv. Il observa pe Asato undeva mai in spate, timis. Fugi spre el si striga:
- Asato-sama! ii spune in timp ce ii da o imbratisare.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:04

Asato este surprins, cineva ii notificase existenta. Iar in al doilea moment, deja se trezeste imbratisat. Poarta acelasi zambet bland si larg, in timp ce coada lui se leagana agale si urechile se apleaca supuse.
-...Ma bucur sa te revad, Houki-kun, isi marturiseste sincer gandurile, mangaid-o pe cap usor.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:07

Baiatul pisica... intr-o zi o sa-l duc la un restaurant chinezesc, daca stii la ce ma refer. Intind mana barbateste spre el
-Salut
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:09

Amaya se pune pe banca si incepe sa scoata din buzunar niste pixuri din metal, o carpa si incepe sa le lustruiasca.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:10

Diferenta dintre cei doi (35 de cm!), o facu pe Houki sa isi ridice privirea si sa ii zambeasca. Privi apoi in spate, spre Lain:
- Hei, Lain-sama. ii raspunse scurt, pastrandu-si zambetul inocent. Dupa cateva momente isi muta privirea spre cea noua, analizand-o.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:15

Asato il priveste de sus pe Finn, schitand un zambet inocent. Apoi isi indreapta privirea spre acea mana, apropiandu-se...si aproiandu-se, analizand-o atent.
"Un ritual al oamenilor...?"
Lain isi intoarce privirea spre Houki, privind surprinsa spre ea. Un zambet larg si copilaros ii lumineaza expresia. Cateva clipe mai tarziu, isi ridica mana, salutand-o timid pe Houki.
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:18

Amaya observa ca prietena pedofilului se uita insistent la ea.
Avand un pix in mana il arunca spre Houki iar acesta ii trece pe langa ureche.
Isi ridica privirea spre ea neavand nici o expresie pe fata si spune:
-Ce este?
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:21

Houki, uimita, isi intoarse privirea spre pix. Il apuca cu doua degete si se intoarce la necunoscuta zambind.
- Cred ca asta iti apartine.
Mana ii ramase intinsa, asteptand sa ia pixual. Dupa cateva momente zambi din nou, si se prezenta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) UtjS422

Sus In jos
 
Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Portul
» Portul ascuns
» Nuştiu ce titlu să pun :|
» Titlu șters
» Titlu șters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Portul Hargeon-
Mergi direct la: