Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:21

Vad ce a facut ciudata cu Houki. Ma apropiu nervos de ea
-Ce te apuca ? Ai limbrici ?
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:27

Amaya se uita la Houki cum incearca sa ii inapoieze pixul si spune pe un ton anemic si indiferent:
-Poti sa il pastrezi. Eu sunt Amaya Furume, incantata.

Apoi vede cum pedofilul se apropie nervos de ea:
- No, numai animalele au limbrici, oamenii au lambri. Si nu, nu am. Doar ca se uita insistent la mine si asta nu imi prea place. Stai linistit. Nu ti-am ranit iubita.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:36

- Da Finn, nu mi-a facut niciun rau. Doar mi-a atras atentia. Si daca mi-ar face, ce? ii spune pe un ton serios lui Finn, punandu-se oe banca langa Amaya.
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:46

-Serios?
Spun eu fiind cocotat la vreo 5 metrii deasupra lor.
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:51

Lain schiteaza un zambet ironic, privind totul de la distanta. Singura persoana pe care o recunostea...era aici.
Sus In jos
Mortum

Mortum


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1899

Rang RPG Rang RPG : F Class

Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 21:52

Imi intorc privirea spre Houki, n-aveam chef de tipul ala...
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 22:03

Amaya se uita in sus si vede un tip care statea cocotat la 5 m desupra lor.
Se duce exact sub el si spune:
-Coboara! Sau iti este frica de mine...
Pune mana pe peticul de pe ochiul stang si ofteaza plictisita.


Ultima editare efectuata de catre Artificial Life in Vin Sept 06 2013, 22:18, editata de 3 ori
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 22:05

La cererea doamnei, arunc sabia langa ei si ma teleportez in fata ei.
-Hey...
Ma uit in jur.
-Buna, Lain, Houki...
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 22:17

-Mda... "Nu e el..."
Amaya se aseaza la loc pe banca si o intreaba pe Houki daca vrea sa ii faca un portret.


Ultima editare efectuata de catre Artificial Life in Lun Sept 09 2013, 00:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Vin Sept 06 2013, 22:22

Houki privea pierduta in jur. Dadu aprobator din cap la intrebarea Amayei si il saluta printr-o ridicare din mana pe Night.
Sus In jos
Artificial Life

Artificial Life


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Cluj
Mesaje Mesaje : 16


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Sam Sept 07 2013, 10:59

Amaya scoate un bloc de desen si un creion din rucsac apoi incepe potretul.
Peste vreo 10 min portretul era gata iar Amaya i-l inmaneaza lui Houki.
-Sper sa iti placa...
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Sam Sept 07 2013, 14:36

Houki lua portretul si il analiza. Isi intoarse privirea spre Amaya si ii zambi delicat apoi ii spuse pe un ton intrigat:
- M-multumesc..
Spoiler:
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Sam Sept 07 2013, 19:05

Lain isi pierde acel zambet inocent, luand brusc o expresie distanta si serioasa. Inainteaza cu cativa pasi lenti spre Noctis, lasandu-si sabia Vechez sa scoata un sunet subtire cu intersectia cu pamantul, formand o urma destul de adanca. Se opreste la fel de brusc si, in acelasi moment, ridica printr-o miscare rapida sabia, fixata spre Noctis.
-Numele tau. spune aceasta scurt, avand aceeasi expresie hotarata.
Sus In jos
Night

Night


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Tulcea
Mesaje Mesaje : 63


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Sam Sept 07 2013, 19:54

-Night.. ne-am intalnit in padure parca...
Raspund eu uitandu-ma la persoana cu aer ce ar vrea sa ma omoare...
Sus In jos
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Sam Sept 07 2013, 20:49

-...Night. repeta aceasta pe un ton incet, mai mult pentru ea. La sfarsit, schiteaza un zambet ironic si sumbru.
In urmatorul moment, isi lasa greutatea pe manerul sabiei, ridicandu-se in aer si facand un salt deasupra lui Night. Sabia este smulsa din pamant cand aceasta este fix deasupra lui, apoi aterizeaza cu spatele spre Night,iar in urmatoarea clipa isi intoarce scurt privirea si mana stanga cu sabia Vechez spre acesta.
Sus In jos
Nameless

Nameless


Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.
Mesaje Mesaje : 487


Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422Dum Sept 08 2013, 16:20

Houki se uita din nou nedumerita in jur. Cool gandi cu referire la schema facuta de Lain.
- Deci asta inseamna personalitati multiple.. spuse ea pe un ton incet.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)   Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun) - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Portul, farul... pe acolo (n-am stiut ce titlu sa pun)
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Portul
» Portul ascuns
» Nuştiu ce titlu să pun :|
» Titlu șters
» Titlu șters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Portul Hargeon-
Mergi direct la: