Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Liniştea parcului

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:22

Deja mă stabilisem la periferia oraşului într-o căsuţă micuţă,tocmai pe gustul meu.Ajunsesem în parc cu nişte chef de plimbare,dar se pare că stau şi lenevesc pe banca aceasta ascultând liniştea parcului...da..fiindcă nu era nimeni ,ceva straniu.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:24

Era o usoara ceata in oras, imi placea pentru ca dadea un aer rece si misterios, oricum ma plimbam prin parc pe jos ca de obicei cu o geaca pe mine si cautam, nu stiu ce cautam.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:29

Din depărtare aud nişte paşi.Zgomotul devenea din ce în ce mai tare,semn că se apropia.Îmi iau rucsacul şi scot din el o carte.O răsfoiesc şi îmi dau seama că nu era o lumină prea bună,şi nici momentul prea bun,pentru citit.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:32

-Inca nu vedeam pe nimeni, nici nu auzeam nimic asa ca se parea ca eram singur. Scot dintr-un buzunat o moneda si ca sa atrag atentia oricui ar fi fost in jur o arunc sa faca zgomot.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:35

Un zgomot sparse acea tăcere,ca şi un bolovan aruncat într-o fereastră.Mă uit prin jur,iar de după un mic dâmb,apare o figură..masculină.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:37

Gand:se vede ca am avut dreptate, nu eram singur aici, deci nu pot invoca nici un demon.
Ma apropii incet.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:41

Da,incertitudinea mea se transformă în sigurătate,era un băiat,bărbat nu-l puteam chema,fiindcă nu arăta...mă rog.Mă uit pentru câteva minute la el,apoi îmi întorc privirea în cealaltă parte.Se pare că avem companie dragă Lara.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:47

Ma simteam putin ametit, trebuia neaparat sa fac invocarea aceea asa ca vreau sa o fac pe fata sa plece si tag un foc in sus.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:52

Oamenii din oraşul ăsta chiar că sunt nebuni.Prima dată mă întălnesc cu unu care merge prin oraş cu coasa,crezânduse şmecher ca şi moartea,dar nici ca dracu nu-i,îi vai şi amar de el,acuma unu care vine în parc ca să tragă cu pistolu în aer.
-Ce-am făcut să merit asta.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:55

-Pleaca de aici...
Ma uitam serios la ea, era ceva chiar urgent.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:56

-Scrie cumva la intrarea în parc "privat"?Fiindcă eu am citit "public".
Ok...trebuie să am o lungă discuţie cu şefu...una foarte lungă.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 20:59

"Timpul se scurge Rey"
-Stiu deja asta...*spun in soapta*
Incerc sa ma apropii.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:01

Săracu băiat..dădea impresia că era drogat,mai ales după cum arăta la faţă.
-Ăăm...eşti bine?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:04

Tusesc sange si un demon apare in spatele meu, eu cad in genunchi dar ii evit sabia demonului ce mi-ar fi taiat gatul.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:07

Ok.Lumea o ea razna.Mă ridc şi-l trag repede de acolo pe băiat.
-Dacă mi-ai spune şi mie ce se întămplă,poate că te-aş ajuta.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:09

-Am, imi trebuia un loc liber pentru a invoca chestia asta si sa o omor.
Spun totul destul de in gluma si fara problema, eram din nou in forma asa ca alerg spre creatura cu pistoalele in maini.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:13

-Mare-i prostia în lumea asta..dar mai mari sunt ciudaţi din oraşul ăsta.
Mă uit la el cu ochi-n soare.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:17

Nici o problema, acum eram din nou agil, din nou precis, nu am avut nevoie de mai mult de 3 focuri si monstrul demonic dispare.
-Sunt un exorcist nu un ciudat.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422Mar Dec 17 2013, 21:19

-Ăăăda.şi eu sunt un exorcist,da în Anglia exorcişti nu trăgeau focuri în mijlocul parcului,nu umblau cu coase prin oraş crezându-se moarte...of..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Liniştea parcului Empty
MesajSubiect: Re: Liniştea parcului   Liniştea parcului UtjS422

Sus In jos
 
Liniştea parcului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Liniștea înainte de furtună
» Plimbandu-ne prin centrul parcului unde e o statuie uriasa care arata relativ cool dar care arata naspa din cauza aurului din care este facuta/

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Centrul parcului-
Mergi direct la: