Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Liniștea înainte de furtună

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 10:19

Scofield a mers în arenă , nu știa ce este acest loc , auzise că aici se țin luptele între diferiți oameni , acesta fără să aibă vreo tehnică sau ceva se duce în arenă (cred că are aripi și pistoale). Acum intră pe poarta arenei , se duce în centrul arenei și se pune jos. Era după-amiază , ora 4:12 , vântul nu bătea , temperatura era de 24 de grade , nici o vietate nu trecea prin arenă sau pe deasupra. Arena avea diferse pietre , așezate aleatoriu cât și niște copaci.
~ Moartea... Calea pe care toți o urmează. Zice acesta deodată , aștepta să vină cineva.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 11:01

-Din păcate așa e nu?
Eu eram în arenă de ceva timp,defapt m-am rătăcit acum...Însă văd că tipul vroia o luptă,iar eu cine eram să nu-i îndeplinesc dorința?
-Ești gata să-ți riști viața într-o luptă?
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 19:37

Era cineva în arenă, la 60 metri de el... Scofield se uită la el , neinteresant.
~ Spune când ești gata.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 19:56

-Dacă sunt gata?M-am născut gata.
Mă îndrept spre el ținând sabia într-un mod amenințător.Măresc viteza de alergare și ajung la 10 metri de adversar.Mă duc spre el cu sabia în față gata să deviez un atac de-al lui cu tot ce am.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 20:33

Distanța dintre ei era de 60 metri , inamicul se îndreaptă spre Nero ținând sabia amenințător. Nero era în mijlocul arenei , inamicul cam între mijloc și margine , deci de la mijloc până la margine sunt cam 130 metri. Inamicul când începe să facă câțiva pași tinând sabia în mână , lui Nero îi apar pistoalele în mâini (respectiv Ebony pentru dreapta , Ivory pentru stânga) și le ridică către inamic. Când acesta mai face niște pași în fugă , Nero se dă regulat în spate și trage , trage cu aproximativ 32 gloanțe , care doar 28 s-au dus spre corpul inamicului ( gât, cap , coaste , picioare ,mâini -- deoarece stăpânește niște pistoale-ți dai cu seama că are precizie bună) , iar 4 s-au dus în pietrele care erau în fața inamicului la 6 metri (pe care urma să-i facă dacă barează cu brio restul gloanțelor , adică 14 , apoi urmează 2 care țintesc pietre și apoi iar 14 și încă 2). Gloanțele care dau în pietre le sparg din cauza puteri și vitezei lor , ricoșând din ele spre corpul care se află acum la 0,89 centimetri de ele , ricoșau oblic , adică dau în pietre și sar în fața ta (era o expresie) , din cauza că ele au viteză mai mică și tu viteză moderată ajungi la timp în raza lor de acțiune , când ajungi te pot lovi în coaste. După ce se termină de tras , Nero în 3 sec reîncarcă pistoalele (să fim serioși , mai aveai 60 metri că al meu personaj se dă în spate și nu stă ca boul , și tu te ferești cu sabia tralalal , le încarcă în 3 sec) și așteaptă cu pistoalele îndreptate spre el.


Despre:
28 gloanțe au fost trase spre tine , tu cred că le poți bara , un glonț are cam 150m/s și scade destul de rapid , e mai rapid ca un ferrari , până la tine , un glonț ajunge cu 70m/s , dacă te dai la stânga te poți răni mediu)
4 gloanțe - nu spun mai mult că o să ai o idee despre cum să te aperi.
Distanța: Tu nu alergi ca un nebun prin gloanțe care te omoară , so distanța este calculată în funcție de ce fac ambele personaje , eu zic că este de vreo 50 metri.
Sabia ta: nu e nici o sabie de nebun obosit care sa nu poate fi distrusă , dacă te aperi de absolut toate gloantele o sa mai incaseze cam 40 si o sa fie distrusa , ca doar e fier tati si la o asa viteza plus impact nu cred că rezista așa mult.
Cartușe: Nero are actual 16 cartuse , 1 foloseste acum , mai incarca unu , deci are 15 pe stoc.
Cartusul: 32 gloante , 16-16 . Mai explic?
Pistolul: Provoaca daune medii pisi , mai explic si de ce ?
Aprecierea detaliilor: Cred că am detali cât mai corecte , dacă nu-ți place te invit a chema un moderator RPG , de preferat DALIA a.k.a Blair sau Tomilison.
Personajul meu: Îi mai zic și Nero.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 21:02

Bun, aşa cum mi s-a cerut mi-am făcut prezenţa. 
Teoriile lui nero a.k.a Zan sunt corecte. Totul este detaliat, deşi rămăsesem puţin în ceaţă. Dacă nu erau detaliile explicate mai jos, probabil că nu aş fi înţeles. La început Zan spune că distanţa este de 60 de metrii, iar apoi, tu, spui că eşti la 10 metrii distanţă de el. Incorect. Nu poţi fi atât de rapid încât să alergi şi mai exact, într-un post să fi aşa de aproape. Chiar dacă una din abilităţile caracterului tău este bazată pe creşterea vitezei nu poţi exagera. Într-adevăr, viteza trăgaciului şi a pistoalelelor, mai ales că sunt în două mâini este moderată, astfel că nu vei putea devia toate glonţele numai cu o sabie. Nu ai specificat că ai două, iar cum tu încă te întrepţi spre inamic, eşti într-un pericol destul de serios, pentru că el încearcă să-ţi ţintească punctele vitale din toate unghiurile pe care le-ai putea vedea, pentru că pistoalele sunt uşoare, dar fără o precizie atât de constantă dacă nu sunt bine mânuite. Fiecare detaliu al său este explicat, deci nu văd vreo problemă aici. Ceea ce ar putea fi avantajos ar fi timpul schimbărilor cartuşelor. Nu se pot schimba atât de repede, pentru că ar trage la infinit. Aş spune între 7-10 secunde, pentru ca tu să poţi bara ceva. Dacă nu ai specialitate şi nu poţi folosi ambele săbii va fi o problemă.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Mier Sept 18 2013, 22:31

Atâtea gloanțe vin din atâtea direcții,ce pot să fac?Dacă le deviez pe cele din fața mea,celelalte îmi vor lovi celelalte puncte vitale.Cel mai important este să-mi păstrez punctele vitale intacte sau să am cât mai puține daune.Dacă aș putea să folosesc o tehnică în mod rapid apoi să deviez o parte dintre ele ca să rămân cu cât mai puține pagube?Nah,prea complicat.Știind de pericolul ce e gata să mă doboare,încep să mă ridic de la sol zburând(apare și în fișa de înscriere zborul,îl pot folosi 3 posturi).Scap de pistoalele ce veneau direct spre mine,însă celelalte unghiuri erau o problemă.Privesc în toate părțile și aleg un unghi(pe cel din dreapta).Parez gloanțele din acel unghi și devin o țintă ușoară pentru celelalte gloanțe.Ce aș putea să fac?Închid ochii așteptând ca gloanțele să-mi găurească trupul creând o operă de artă.
-Ah,ce ciudat.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Joi Sept 19 2013, 10:22

Sincer , singur ai zis că o să mori de gloanțe , deci be antenă.
Îmi pare rău șă anunț prin frumusețea detaliilor , tu te-ai ridicat de la pământ ,cât , 2 centimetri ?
Metoda 1 - Viteza:
Metoda 2 - Detalii:

Alege varianta , amândoua sunt permise , dacă nu.

Acesta (inamicul lui Nero) când dă să se ridice de la sol nu se mai apără de gloanțe , se ridică cu o viteză mică , gloanțele îl lovesc foarte grav , câteva îi intră în piept (te-ai ridicat de la sol) , altele îi dau direct în coate (spărgând osul , țintă : mâna , de unde e mâna , de la umăr ... nu am zis de palmă ci de mână) , celelalte gloanțe-l lovesc în tibie (aveau țintă genunchiul) și gloanțele care trebuiau să te lovească-n frunte-ți intră-n gât. Inamicul lui Nero cade la pământ într-o baltă de sânge. Acum se zbate între viață și moarte.


~ Cheamă un mod.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Joi Sept 19 2013, 10:33

Adevărul e că da, ţi-ai creat propriat-ţi groapă, Goku. "Închid ochii așteptând ca gloanțele să-mi găurească trupul creând o operă de artă."  Poţi să te retragi sau poţi să aştepţi să te omoare. Revenind la subiect:
Zan, eu din câte am observat în luptele lor, unele detalii lipsesc. Dacă nici aici nu a spus cu cât se depărtează de sol, e pe propria-i răspundere. Cum am spus, chiar şi cel mai mic detaliu contează. Culoarea ierbii contează, a cerului ş.a.m.d. Prin zbor nu vei reuşti nimic dacă te confrunţi cu un cavaler dragon şi nu depui mult efort. Am şi specificat asta în F.A.Q Trebuie să ai strategii rezonabile, pentru că şi un cavaler dragon are slăbiciunile lui. 

Metoda 1: E mai convenabilă decât cea dea doua. Lasă-i mândria. Deşi dacă folosim şi această metodă îi cauzăm leziuni grave, ceea ce înseamnă că personajul lui va fi din toate punctele de vedere mai slab în lupte. Totuşi, aşa cum ai abordat detaliile şi mânuiera pistoalelor mă face să permit amândouă metodele. Deşi, aş vrea să o puneţi în aplicare pe prima. 

~ Nu vreau colivă! Decât dacă e din partea mea.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Joi Sept 19 2013, 19:30

Tch,cine credea că voi muri de mâna unui cavaler dragon?Nu voi cere îndurare sau milă!Dar cum naiba pot scăpa de moarte?Mai am multe de văzut,însă dacă Iadul mă vrea,mă voi duce la el.Acolo îmi voi continua lupta cu Lucifer și ceilalți.Iadule,sosea că vin.Cu un zâmbet pe buze spun calm:
-Ne vedem în Iad.Adio.
Astfel se sfârșește existența mea pe lume.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Joi Sept 19 2013, 19:40

Lupta a luat sfârșit , Nero-și adună toate gloanțele , nu pățiseră nimic . Acum se duce înapoi în centrul arenei și stă jos.
~ Next?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Joi Sept 19 2013, 20:14

Chiar dacă a fost omorât de altcineva, coliva eu o fac!
-Kira Amatetsu, mort. 
Condoleanţe.
Sus In jos
XyZ.

avatar


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : Pegasus
Mesaje Mesaje : 182


Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422Sam Sept 21 2013, 15:20

Stephen Scofield a.k.a Nero se plictisește și se duce spre cadavrul tipului și începe al măcelări.
~ Dacă ai mai fi fost viu. Zice el râzând sadic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Liniștea înainte de furtună Empty
MesajSubiect: Re: Liniștea înainte de furtună   Liniștea înainte de furtună UtjS422

Sus In jos
 
Liniștea înainte de furtună
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Liniştea parcului
» Inapoi doar ca inainte.
» Relaxare inainte de antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: