Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Inapoi doar ca inainte.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:08

Putin confuza cu privire la locul in care ma aflam, intru sfios intr-un restaurant. Faceam o mica pauza din drumul meu, probabil aveam si sa innoptez aici din moment ce orasul parea primitor. Apas clanta usii restaurantului si o imping. Aerul avea imbibat in el diferite mirosuri ce infundau narile, facandu-te sa simti gustul mancarilor preparate aici. Mesele erau dispuse ordonat, toate pline de oameni. In centrul restaurantului se afla o masa de 4 persoane libera. Cu pasi apasati m-am deplasat pana la ea si m-am lasat sa alunec pe banca de langa, pana langa perete, unde m-am lipit cu spatele de el si am privit in jur. Pe masa era un meniu invelit in piele rosiatica, invechita. L-am ridicat si frunzarit putin nehotarata, dar in final am decis sa ma indop doar cu prajituri cu mere. Chelnerul era prea ocupat cu ceilalti clienti, asa ca am fost uitata, dar am profitat de ocazie ca sa imi continui studiul oamenilor din jurul meu, poate aveam sa aflu cateva informatii privitoare la oras.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:32

Jaden nu era de mult la restaurant, doar astepta sa il observe cineva sa ii ia comanda, oricum nu se grabea, putea astepta o zi intreaga.
Gand: Serios? Chiar nimeni nu munceste la ora asta?
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:39

Imi las capul pe spate, privind tavanul decolorat al restaurantului. Nu imi era prea foame, iar daca nu avea nimeni de gand sa vina sa imi ia comanda, eu nu ma suparam. Pana la urma, vroiam doar sa ma opresc undeva. Imi plimb privirea prin restaurant. Oamenii pareau energici, plini de viata, sociabili. Era placut pe aici. Toate mesele erau pline inafara de a mea si inca una unde statea un tip. Se pare ca si el astepta la fel ca mine. Aglomeratia asta..
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:42

Jaden isi facea de lucru si se juca cu tot ce ii mica in mana, de la tacamuri pana la vaze cu flori.
-Frate, e plictisitor rau.
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:51

Nimic special nu imi atragea atentia in respectivul restaurant. Vedeam cum chelnerii se invarteau in toate directiile cu diferite mancaruri in mana, care mai de care. Ciudat, nu imi facea nimic foame. Mesele erau alineate calculat, lasand spatiu suficient chelnerilor sa danseze pe acolo cat e nevoie, dar totusi, nu a fost de ajuns. Unul dintre ei avea in mana dreapta tinut un bol cu supa, echilibru remarcabil. In mana stanga tinea o farfurie plina cu salata de varza si rosii. In momentul in care acesta a trecut pe langa un alt chelner mai neindemanatic, sau chiar el era neindemanatic, cumva s-au ciocnit, ceea ce a facut ca farfuriile sa zboare frumos prin aer pana s-au lovit de pieptul generos al unei doamne de varsta a 3-a de la o masa din apropiere. S-a lasat o tacere imaculata in restaurant, asta pana mi-a scapat mie un chicotit si imediat dupa aceea fiecare coltisor era infundat de rasete, inafara de masa cu cauza.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 15:56

Jaden la cat de plictisit era de tot lasa cu scaunul pe spate, incidentul cu supa nu prea l-a amuzat, a mai vazut asta de multe ori dar se pare ca si el neindemanatic cade cu scaunul pe spate si ajunge paralel cu caunul lui Chloe cu capul aproape sub masa.
-Ups.
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 16:07

Priveam in gol in fata, dar atentia mi-a fost captata de tipul care era aproape sub masa. Imi aplec putin capul spre partea drapta, aplecandu-mi si corpul ca sa il vad mai bine. Clipesc de cateva ori pana sa imi dau seama de ce e pe jos. Imi pun o mana pe scaunul meu, spijinindu-ma in ea ca sa nu cad, din moment ce stateam aplecata.

- Umm.. salut?

Ii intind cealalta mana ca sa il ajut sa se ridice fara a da cu capul de masa.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 16:17

-Jaden Seju, si scuze ca am ajuns aproape sub masa ta.
Jaden se ridica de acolo.
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 16:32

Mi-am retras mana din moment ce am vazut ca se poate ridica si singur. Imi indrept coloana ca sa nu mai stau aplecata si mi-am spijinit cotul de masa, ca mai apoi sa imi sprijin barbia in palma, dar trupul inca imi era indreptat spre el, cu spatele la perete, cum era si inainte. Imi indrept privirea spre el, cercetandu-l cateva secunde, apoi am privit in alta parte, undeva printre oameni.

- Chloe. Si tu astepti de ceva vreme, nu?
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 16:35

-De ceva vreme? Sunt aici de ore bune. Ma Gandeam sa plec da e o plictiseala prin oras.
Jaden spune cu un aer ce incerca sa invie atmosfera, dar uneori minunile nu sunt posibile.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 17:10

Afară se adunau nori.Mai un pic şi plouă...la naiba.Încep să alerg pe ici colo căutând un loc unde să mă adepostesc de ploaie.Trecând pe lângă restaorant..îl observ pe Jade cu o personă de sex feminin.Hmm ce ar fi dacă i-aşi întrerupe?Începuse să plouă cu găleata ,iar eu în mai puţin de un minut,timp în care treceam strada,eram deja udă ca şi cum aş fi picat într-o piscină.La naiba!
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 17:12

Jaden se uita prin fereastra si o vede pe Mei.
-Ups, iubita mea.
Jaden iese din restaurant si o trage innauntru.
-Mei, te-a udat putin ploaia asta.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 17:37

-Puţin?
Mă uit la el tâmp.
-Eşti orb!?Ăsta e puţin şi dacă mai stau mult aşa cred că am să mă ră-*strănută* ..prea târziu.. *strănută*.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 17:39

-Off...
Jaden isi da jos jacheta, ma intai din ea scoate un prosop si o sterge dupa care ii pune jacheta pe umeri sa nu ii fie frig.
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 18:02

Observ cum ceva i-a atras atentia. Se uita concentrat intr-o anumita directie, iar din curiozitate am privit si eu intr-acolo. Vad cum furtuna incepe sa apara. Cerul se innora rapid si intuneca tot peisajul. M-am uitat mai atenta la ce se afla in peisaj si am putut sa observ in mijlocul ploii o tanara bruneta ce alerga incoace. Ploaia o indemna sa gaseasca un loc uscat sau venea aici cu un scop? Oricum ar fi, i-a atras atentia baiatului. Jaden actiona imediat. Dupa ce a tinti-o cu privirea a iesit dupa ea, explicand si cine e ea, si o aduse inauntru. Eram oarecum strina locului si oamenilor, asa ca am ramas acolo privind scena. M-am uitat din nou prin multime, cautand ceva interesant de privit, dar nimic. Am ramas cu privirea atintita spre cei doi.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 18:10

Jaden cand observa ca se uitau oameni la ei se enerveaza putin, mai ales ca la el se uitau mai multi pentru reactia de mai devreme.
-Serios lume, nu am voie sa imi fac griji pentru cineva? Gata spectacolul, toti inapoi la mesele voastre.
Sus In jos
Lya

Lya


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Mesaje Mesaje : 1733


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 18:15

Continu să strănut şi deja deveneam roşie la obraz.
-Hai la o masă.
Încep să tremur.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 18:17

Jaden se aseaza cu ea la o masa si o tine in brate cu mana dreapta in timp ce ii tine mana stanga pe frunte.
-Sper sa nu faci febra.
Jaden isi facea putine griji, nu ii placea sa o vada pe Mei sa se simte rau.
Sus In jos
Delusion

Delusion


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Narnia
Mesaje Mesaje : 27


Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422Mier Aug 21 2013, 18:38

Ma plictiseam. Am incetat sa ma uit la cei doi si am privit insistent chelnerii. In scurt timp unul veni la mine si se scuza pentru ca m-a facut sa astept, dar nu l-am bagat in seama. M-am ridicat de la masa trecand pe langa el ca si cum nu era acolo si m-am amestecat printre mese, cautand iesirea. Am deschis usa si am pasit afara. Nu mai ploua, dar nici doare nu era. Atmosfera umeda ma trezea din somnul constient.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inapoi doar ca inainte. Empty
MesajSubiect: Re: Inapoi doar ca inainte.   Inapoi doar ca inainte. UtjS422

Sus In jos
 
Inapoi doar ca inainte.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Doar in padure
» Relaxare inainte de antrenament
» Liniștea înainte de furtună
» Meh, nici nu stiu ce titlu sa pun, sper doar sa ma primiti...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Restaurantul JosePh`s-
Mergi direct la: