Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Alt antrenament

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Alt antrenament Empty
MesajSubiect: Alt antrenament   Alt antrenament UtjS422Dum Mai 25 2014, 13:19

Merg spre padure gandindu-ma la ce as putea sa fac pentru a avea o viteza mai mare. Scot cartea si incep sa citesc din ea in speranta ca voi gasi ceva folositor. Ma uit pe la tehnicile kido si observ o tehnica numita Shunpo. Citesc ce poate face ea: " Tehnica shunpo este ceva ce iti ofera o viteza uluitoare. " Gand: " Pare interesant. Cred ca pentru inceput trebuie sa devin ceva mai rapid." Gandindu-ma la asta incep sa alerg spre munte, tot timpul incercand sa imi maresc viteza. Din cauza ca imi fortam cam mult corpul, mai cadeam din cand in cand, dar ma ridicam destul de repede si continuam alergarea. Dupa mai mult timp de alergat, ajung pe munte si eram mai rapid ca niciodata. Astfel incerc sa folosesc shunpo. Ma concentrez sa fac miscarea, dar imi iese doar o alergare normala. Mai incerc de cateva ori, dar fara rezlultat. Tehnica continua sa fie doar o fuga. Gand:" Poate fac eu ceva gresit sau poate am inteles eu gresit tehnica. Poate ca nu se bazeaza numai pe viteza. Cred ca va merge daca voi pune si niste energie. " Incerc sa ma folosesc si de energie pentru a reusii sa fac tehnica, dar degeaba. Ma gandesc ca de prima data nu prea are cum sa functioneze, astfel continui sa incerc, dar tot fara rezultat. Gand: " Poate ca iar fac ceva gresit. Cred ca asta e. Tehnica e ca un fel de salt spatiu-timp, nu ar trebui sa o iau numai ca viteza. " incerc sa fac un asemenea salt,dar nu reusesc nimic si incep sa ma descurajez. Imi amintesc de cuvntele lui Yume si imi spun ca nu o pot dezamagi. Astfel, reiau incercarile pentru tehnica. Incep sa fac iar salturi, dar tot nu reusesc. Mai incerc de cateva ori cu putere spirituala si pana la urma ajung sa simt ca pot face miscare, deoarece am reusit inceputul. Continui sa incerc, asa cum am facut si pana acum, si pana la urma reusesc sa fac shunpo, numai ca pe o distanta prea mica. Astfel continui sa il fac pentru a mari raza si pentru a mari viteza acestuia. Dupa mai mult timp de antrenament reusesc sa fac raza uriasa, dar tot mai trebuia sa maresc putin viteza. Incerc sa ma misc din ce in ce mai repede si pana la urma reusesc sa la un fel de imagine in urma. Continui sa ma misc pentru a forma imagini si pana la urma creez foarte multe, dar acestea dispareau imediat. Gand:" Oare de ce dispar? Cred ca trebuie sa ma misc mereu intre locuri." Incerc sa ma misc mereu in locurile unde am lasat imagini si de data aceasta reusesc sa le mentin destul de mult, fiind in fiecare momentu in alt loc.
Vad ca sunt intr-o jungla uriasa si incep sa ma plimb pe acolo, poate dau de ceva interesant. Merg printre copaci si tot ce e in jungla aia si ma uit tot timpul la pamant poate gasesc ceva pe jos. Dupa ceva timp vad o harta a junglei care avea pus pe ea un X. Ma intreb ce ar trebui sa fie acolo si ma gandesc sa ma duc la fiecare. Ma indrept spre punctul insemnat cu x dupa harta. In drumul meu am taiat mai multe tufisuri si mai multi copaci cu ajutorul sabiei pentru a putea sa trec prin orice loc. Dupa mai mult timp de cautari ajung in cu greu in locul in care mi-am propus, acesta recunoscandu-l dupa o piatra care era desenata si pe harta. Jos era o inscriptie ca semnele alchimiei. Pun mana pe acea inscriptie si nu se intampla nimic. Adun niste energie in mana si inerc sa o transmit in inscriptie. Ma concentrez timp de cateva minute si inscriptia incepe sa straluceasca, apoi din pamant ies niste stalpi dintr-o roca foarte rezistenta, care ma inconjoara. In mijloc apare un fel de masuta cu o floare ciudata pe ea. Pe acea masuta mai era scris:" Aceasta este o planta de quick grow ce creste la semnalul celuia care o foloseste. Cel ce a gasit-o poate lua o samanta, dar acea samanta nu va fi folositoare, va trebui sa creeze el alta dupa modelul aceleia." Ma uit atent la acea planta si observ ca din ea cade o samanta. O prind si o studiez putin. Imi adun energie in palma si incerc sa creez cu aceasta o alta la fel, dar nu reusesc sa creez o samanta. Folosesc energia mea pe acea samanta care o aveam deja, pentru a reusi sa ii inteleg structura. Apoi incerc iar sa fac, dar nu reusesc. Fac decat o samanta, dar fara nimic special. Dupa asta, planta se misca si ma musca. Incerc iar sa formez acea samanta si de data asta imi iese mult mai bine. Planta dandu-mi posibilitatea de a modifica structura reiatsului meu in structura acelei seminte. Continui sa incerc si dupa inca ceva timp de concentrare si de incercari de a schimba structura reusesc sa fac samanta florii Quick. Apoi floare dispare complet si cealalta samanta intra in corpul meu in corpul meu. In fata mea apare un tip care vine spre mine. Arunc samanta, pe care tocmai o facusem. Apoi spun sa creasca si se mareste foarte mult, prinzandu-l pe acesta si facandu-l sa nu se mai poata misca, dar ceva imi spunea ca aceasta nu e singura putere a plantei, astfel incerc sa mai gasesc si altceva. Apoi ii spun sa atace si deodata ies din ea niste tepi foarte mari si foarte ascutiti care il ataca pe tip. Acea planta incepe sa atace si cu floarea, iar tipul este terminat. Deodata apare un alt tip ce avea in jurul lui reiatsu. Creez o samanta si ma concentrez sa modific structura semintei astfel incat sa nu fie afectata de reiatsu, ba din contra, acesta sa ii faca bine. Ma concentrez mai mult timp si mi se pare ca am reusit sa fac ceva. Arunc samanta si aceasta se prinde de tip. Dupa asta ii spun sa creasca pentru a vedea daca a functionat ceea ce am vrut eu sa incerc. Din pacate nu a mers de data asta. Incerc sa o fac in alt mod, adaugandu-i si reiatsu de absortie. Incerc iar sa arunc samanta creata de mine si sunt atent sa observ daca am reusit ceea ce mi-am propus. Planta creste la comanda mea si de data asta era ceva mai puternica. Dupa mai multe incercari de acelasi gen, reusesc in sfarsit sa fac ceea ce mi-am propus. Tipul e terminat de apacurile plantelor, iar apoi apare scris pe pamant:" Acesta planta poate fi controlata numai de tine. Clonele tale, chiar si perfecte pot decat sa o creeze nu si sa o controleze, deoarece acea seminta din corpul este un corp viu independent, iar cand se va crea o clona sau ceva seminta nu va fi si ea acolo. Sper ca ai inteles." Dupa ce termin de citit, plec de acolo.
Sus In jos
 
Alt antrenament
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament #3
» Antrenament
» Antrenament
» Antrenament nou
» Antrenament.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea Bătrână-
Mergi direct la: