Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament nou

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Antrenament nou Empty
MesajSubiect: Antrenament nou   Antrenament nou UtjS422Dum Mai 25 2014, 13:12

OOC:Hado 45
BIC:Vin in padure pentru un nou antrenament. Vazand de foarte multe ori ca unii se duc in aer, ma hotarasc sa fac o tehnica ce ii va tine pe toti din acea zona la pamant. Astfel, ma gandesc ce ma gandesc si pana la urma imi dau seama cum ar trebui sa fie acea tehnica. Gand:" Ar trebui sa fie un fel de magnet. Asta ii va atrage pe pamant si pentru a scapa vor trebui sa depuna un efort destul de mare, mai ales ca efortul trebuie depus si atunci cand este in aer. Ar trebui sa incep prin adunarea reiatsului si imprastierea acestuia pe o anumita suprafata. Apoi sa vad ce se mai intampla." Incerc sa strang energie si apoi sa o imprastii pe pamant, dar degeaba. Aceasta disparea in aer. Incerc iar sa fac acea tehnica, dar nu reusesc nici de aceasta data. Imi strang iar energie si incerc sa o imprasti pe pamant in scopul de a acoperii o anumita zona. Din pacate esuez si de data asta. Gand:" Tehnica asta e incredibil de grea. Nu reusesc sa imi imprastii reiatsu in ce loc doresc. Cred ca ar trebui sa imi controlez reiatsu dupa ce il eliberez, nu sa ii dau o traictorie inainte. Asta m-ar putea face sa reusesc." Incep sa ma antrenez iar, dar de data asta imi strang presiune spirituala si incerc sa o controlez dupa ce o eliberez. De data asta reusesc cat de cat sa formez o zona, dar era foarte mica. Vazand ca tehnica incepe sa functioneaza imi continui antrenamentul. Strang de mai multa presiune spirituala si apoi ii dau drumul. Incerc sa o controlez si o parte din ea se duce corect, iar cealalta parte se duce aiurea. Incep iar sa ma concentrez, strang energie si apoi o imprastii pentru a forma o zona. Dupa inca ceva timp, reusesc in sfarsit sa creez acel camp pe care il vroiam. Gand:" E bine ca am reusit sa fac asta, dar va trebui sa invat sa o fac mai repede." Incep iar sa fac acel camp si reusesc sa il creez ceva mai repede. Apoi mai incerc de cateva ori si pana la urma reusesc sa il creez imediat. Dupa ce termin si cu asta incep sa ma gandesc la ce ar putea face: " Bun, acum sa il fac sa atraga fiintele vii." Creez iar campul si incerc sa modific energia astfel incat sa atraga spre pamant fiinte precum shinigami, hallow, deci nu plante. Ma chinui cat ma chinui si dupa mai mult timp tehnica incepe sa functioneaza. Simt cum viteza mea se face mai mica. Continui sa antrenez tehnica si dupa mai multe ore de incercari ceea ce vroiam sa fac eu era in sfarsit complet. Gand:" In sfarsit am reusit, dar totusi as vrea sa mai fac inca ceva. Cred ca ar fi bine daca as putea sa opresc tehnica in orice moment vreau si cand o opresc, o parte din energia folosita sa imi revina in corp. Pentru asta ar trebui sa fac inversul tehnicii." Incep sa ma antrenez pentru a opri tehnica si incep prin controlarea reiatsului. Dupa ceva timp reusesc sa fac ca presiunea mea spirituala pe care am eliberat-o sa se miste si sa opreasca tehnica. Dupa asta incerc sa imi aduc reiatsul inapoi in corp. Ma concentrez mai mult si dupa inca ceva antrenament reusesc sa fac ce mi-am propus.
OOC:Bakudo 45
BIC:Incep sa ma plimb prin padure pentru a ma relaxa si imi vine in minte o idee de tehnica. Ma opresc pentru a incepe antrenamentul. Incep sa ma gandesc putin cum ar trebui sa fie tehnica:" Deci, ar trebui sa fie ceva legat de pamant. Sa formez niste chestii cu care sa ii prind pe adversari. Ar putea fi... sau poate... in niciun caz. Mda, mi-a venit o idee incredibil de buna, pacat ca e doar inceputul ei." Ma gandesc cum as putea face acesta tehnica si ma hotarasc sa pun mainile pe pamant si sa fac un fel de Hainawa. Gandit si facut. Pun mainile pe pamant si incerc sa fac acelasi lucru ca la Hainawa, dar acea sfoara nu reusea sa patrunda prin pamant. Era clar ca trebuia ca puterea spirituala pe care o foloseam sa aiba o configuratie diferita, ce sa ii permita sa patrunda orin pamant. Incerc sa strang iar reiatsu ca la Hainawa, dar de data asta o modific cu totul. Sfoara rezultata incepe sa sfarame pamantul, dar din pacate doar incepe. Aceasta abia reusise sa mearga vreo 10 centimetri. Vazand ca incepe sa functioneze imi dau seama ca aceasta era configuratia corecta, astfel continui cu antrenamentul. Fac de mai multe ori aceeasi tehnica si reusesc sa o fac sa mearca prin pamant din ce in ce mai mult. Imi mai ia ceva timp pana reusesc sa fac ceea ce vroiam complet, dar intr-un sfarsit fac ca tehnica sa se plimbe prin pamant cat timp vreau. Evident ca si cantitatea de reiatsu folosita la inceput este diferita de asta pe care am folosit-o cand am reusit. Mai incerc inca odata, dar de data asta vreau sa fac mai multe. Reusesc sa mai creez inca una, dar nu si sa le controlez pe amandoua destul de bine. Continui antrenamentul si pana la urma reusesc sa le controlez indeajuns de bine pe amandoua. Incerc iar sa fac tehnica si de data asta creez 3 cabluri de reiatsu. Bineinteles, crearea inca unuia imi pune iar niste probleme. Astfel, continui sa ma antrenez pentru a reusi sa controlez si ultima mea creatie. Dupa ceva timp reusesc in sfarsit sa le controlez pe toate trei. Dupa ce termin si cu asta incerc sa scor cele 3 cabluri la suprafata. Ma chinui ceva timp sa fac asta, dar observ ca acestea nu vor sa iasa. Ma mai chinui eu un timp si pana la urma il fac pe unul dintre ele sa iasa. Dupa inca ceva timp reusesc sa le fac si pe celelalte 2 sa iasa la suprafata. Dupa ce termin, opresc tehnica si o iau de la capat. Pun reiatsu in palme si creez iar cele 3 cabluri. De data asta reusesc sa le scot la suprafata fara probleme si in plus mai prind si un copac. Dupa ce termin incercarea, opresc tehnica. Gand:" E o idee destul de buna numai ca va fi o problema. Daca voi sta in acelasi loc si mai ales sa nu pot sa folosesc mainile, voi fi foarte vulnerabil. Oare exista alta cale prin care as putea sa fac tehnica asta fara sa imi folosesc mainile?! Cred ca singura cale ar fi sa imi folosesc picioarele, dar asta nu va fi atat de usor. " Dupa ce imi dau seama de metoda, incerc sa o pun in practica. La inceput imi pun energie in talpi. Ma concentrez mai mult timp si incerc sa creez acele 3 cabluri, dar nu reusesc sa fac nimic. Incerc iar, dar de data asta o iau mai usor. Astfel, imi adun energie in talpi si incerc sa creez doar un cablu. Reusesc sa il fac, dar nu complet, asa ca nu a reusit sa treaca destul de mult prin pamant. Mai incerc de cateva ori cu 1 singur cablu si pana la urma reusesc sa il fac complet si sa il scot la suprafata. Dupa ce reusesc cu un singur cablu, incep sa ma antrenez pentru a reusi cu 2, iar dupa ce termin si cu asta incep antrenamentul pentru 3. Pana la urma reusesc sa le controlez pe toate trei si sa le scot la suprafata cu o viteza uluitoare. Gand:" Ar fi mai bine daca as face ceva silentios. As vrea ca energia sa nu distruga pamantul ci doar sa treaca prin el. Asta ar putea sa fie interesant, dar trebuie sa schimb iar configratia presiunii spirituale." Astfel, incep iar antrenamentul si dupa ce strang energia in talpe incerc sa fac astfel incat reiatsu sa treaca prin pamant provocand daune foarte mici. Bineinteles, nu reusesc si incerc iar si iar si iar pana cand fac ca acele cabluri de reiatsu sa provoace cat mai putine daune pamantului. Termin si cu asta si ma apuc de teste. In momentul incare ridicam un picior de pe pamant, cablurile se prindeau de celalalt. Cand eram in aer, cablurile ramaneau nemiscate in pamant pana cand puneam din nou picioarele pe pamant. Puteam sa controlez acele cabluri cum vroiam, astfel am prins un copac si l-am rupt. Dupa ce am terminat cu antrenamentul am plecat repede din acel loc.
Sus In jos
 
Antrenament nou
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament
» Alt antrenament
» Antrenament.
» Antrenament #3
» Antrenament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea Bătrână-
Mergi direct la: