Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Lun Iun 09 2014, 19:55

Mulțimea așteaptă cu sufletul la gură ca cei doi combatanți să intre în arenă.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 20:10

După ce plecasem de acasă ajung în arenă, odată cu Jaden. Păşesc în mijlocul acesteia, uitându-mă lung la oameni şi la arbitru, mai apoi la Jaden.
-Succes.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 20:24

-La fel.
Îi fac cu ochiul după care aștept semnalul de început de meci fiind pregătit din prima să îmi pun limit break-ul pe față. Sunt obosit destul de rău deja.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 20:31

Arbitrul: - Start!

Îmi pregătesc două kunai-uri, legate întrele ele, fiecare având câte o insectă pe ea, conducătoare de energie. (durează două posturi până ce insectele îşi fac efectul). Distanţa era de aproape 10 metrii, eu apropriindu-mă mai mult, ajungând la 5 metrii. Odată ce aud startul, învârt kunai-urile în mână, fiind legate de o aţă, una la capătul celeilalte.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:05

Scot sabia din teacă și mă dau în spate cu mult, mă uit la ea dar a pășeam din ce în ce mai în spate. Ajung la o distanță de 20 de metri și activez Dark Blade-ul. Pun piciorul stâng mai în față și mă las puîn mai în jos semn că trebuie să încep să alerg spre ea.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:15

Arunc un kunai în pământ, aproape la mijlocul distanţei noastre (10 metrii) şi leg alte două până când Jaden avea să înceapă să alerge. Rămân pe loc până când acesta ajunge aproape în faţa kunai-ului.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:28

Încep să alerg dar nu înspre ea, ci mă învârt în cerc în jurul ei. La un moment dat, când poziția era favorabilă, arunc cu un kunai în cel pe care Șamelle în înfipse în pământ pentru al scoate. După care fiind în stânga ei, folosesc Dark Slash-ul acesta se îndreaptă spre ea, nu era înclinat prea mult din poziția orizontală. Lungimea era de 3 metri iar distanța dintre noi era încă de 20. Tehnica se deplasa cu o viteză de 5 metri pe secundă.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:43

Fac două salturi în stânga, apropriindu-mă mai mult, având kunaiurile în mână, iar cum aveam kunaiurile în mână prinse de aţă, încep să le învârt pe sus, canalizându-mi energia în ele şi înconjurând firul de fulgere. Cum el era pe loc, arunc kunai-urile spre el (erau două legate între ele, vezi mai sus), într-o poziţie orizontală, astfel încât să îl atingă. Îmi materializez fulgerul să preia forma kunai-urilor şi le arunc în acelaşi timp spre el (sunt mai rapide, greu de văzut). - Distanţa 15 metrii.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:50

-Asta nu e bine.
Scot de la spate coasa și o înfig repede în pământ în fața mea ca cele două kunai-uri cu legate să se încolăcească în jurul coasei, din păcate nu am fost destul de rapid să evit și cel de energie și tăietura îmi provoacă amorțirea mâinii stângi.
Gând: Abia o mai pot mișca.
Cu mâna dreaptă activez limit break-ul ca măcar să mai am un oarecare control asupra mâinii, totuși durea destul de tare. Rostesc destul de încet "ești bântuită" și acum așteptam doar momentul să atac.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 21:54

Încep să mă joc cu fulgerul în palmă, alergând uşor spre el, şi începând să arunc cu shuriken-uri spre mâna sa. Încercam cât mai mult cu putinţă să mă aproprii de el. În timp ce alergam cei încă 10 metrii rămaşi leg rapid alte două kunaiuri şi le arunc în pământ şi altele în spatele lui, legate toate printr-un fir care este rotit pe încheietura mâinii mele.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:03

Arunc Sabia în aer și aceasta urma să aterizeze undeva intre noi. Folosesc Sonido ca să îți dau roată într-o secundă și să arunc aproape simultan din 12 parți diferite shuriken-uri în ea. Totuși viteza a fost puțin cam greu de controlat și alunec la final tăindu-mă la piciorul drept intr-un kunai. Chiar dacă eram pe jos zâmbeam și mă uit la ea. Fantoma îi apare în față cum blestemul a fost rostit și shuriken-urile încă se îndreptau cu viteză.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:12

Începând să văd fantoma, îmi activez Lighting Shieldul ca să evit tehnica de controlare. În timpul acela fusesem lovită de shurikenuri, iar în timpul în care căzuse, arunc repede un kunai spre piciorul lui, având o insectă pe ea. Odată ce ţi-a atins piciorul începea să ţi se plimbe pe piele o insectă (ţi se băga sub haine, nu în rană, durează 2 posturi până să facă ceva).
-Scuze.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:26

Mă ridic deși simțeam că nu prea mai am ce să fac. Pun mâna dreaptă pe coasă și încep să o rotesc sperând că asta mă poate proteja puțin de un viitor atac. Spiritul intră deasemenea în coasă (Tehnica Anima) pentru a putea să mă apăr mai ușor dar cad și scuip puțin sânge pe tricou așa că îl dau jos.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:31

După ce timpul era atins, activez insecta, corpul lui Jaden începând să se electrocuteze, însă nu aşa de tare. Limitasem energia astfel încât să nu-i creeze un şoc atât de mare. Mă îndrept spre el, având doar un kunai în mână. Cam era sfârşitul meciului.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:33

Eu nu mai aveam ce face, eram pe jos și nu mai puteam mișca un deget dar fantoma a simțit nevoia unei ultime încercări așa că aflată încă în coasă se îndreaptă să încerce un ultim atac. Eu mă uitam de jos și vedeam în ceață ce se întâmplă.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:36

Având kunaiul în mână, cât şi distanţa era favorabilă, reuşisem să interceptez atacul, astfel încât încerc să deviez sabia cu cât mai multă putinţă. Mă îndrept spre el, ajungând şi punându-i mâna pe obraz.
-It's done.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:40

-Ajută-mă să mă ridic, ai câștigat.
Gând: Nu ma-m gândit că oboseala de aseară o să mă ducă chiar atât de mult spre pierdere.

Arbitrul anunță:
-Și câștigătoare este Şamelle South. Mult noroc în finală.
Și mulțimea începe să îi strige numele.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422Mar Iun 10 2014, 22:42

Îl ridic de jos, punându-i mâna peste umărul meu. În scurt timp părăsim arena.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju Empty
MesajSubiect: Re: Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju   Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju UtjS422

Sus In jos
 
Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Jaden Seju
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Turneul BetaPlay: Şamelle South vs Mugen Shira [Finală]
» Turneul Betaplay: Zaschash Forkey vs Jaden Seju
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs K Lord
» Turneul "Cuceritorul Magnoliei" Akky Kentatsu vs Jaden Seju

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena de luptă-
Mergi direct la: