Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Cine castiga?
Jaden Seju
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   3_31080%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   3_210
 80% [ 4 ]
Yusa Emi
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   3_31020%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   3_210
 20% [ 1 ]
Total voturi : 5
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 00:14

Arbitrul ajunge in arena si asteapta concurentii sa ajunga pentru a incepe semifinala.

OOC: daca cineva nu posteaza timp de 2 zile, este descalificat.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 18:42

Emi vine în arena aşteptându-şi oponentul.
-I'm here.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:24

Jaden ajunge in arena.
-Hey, sper sa ne distram.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:34

-Mda , şi eu.
Mă îndepărtez câţiva paşi aşteptând un atac direct din partea lui.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:36

Jaden doar invoca grifonul si incepe sa isi ia zborul.

OOC:120%-2%=118%
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:38

-Ok.. frumos animal..
Îmi iau o poziţie de apărare. Mă întreb cum vrea să atace tipul ăsta cu acel grifon.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:40

Jaden cu zborul lui pastra o distanta buna, astepta un moment potrivit totusi pentru atac dar sis si conserva energia.
Gand: Am facut prea multe greseli atunci, acum castig!
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:44

-Hmmm.
Îmi fac un zid împrejurul meu din cristale , îmi pun chiar şi un acoperiş ca el să nu mă poată prinde.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:47

Jaden leaga 10 sageti intre ele cu o fir ce poate conduce electricitatea, dupa care varful uneia dintre ele o trece prin blana electrica a grifonului si trage cele 10 sageti odata inconjurandu-i scutul.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:51

Emi îşi scoate dintr-o cutiuţă de la şold nişte mănuşi care nu conduc curentul electric...
-Tu vrei să ma răneşti cu aşa ceva?
Ieşind din scutul ei , ia o săgeata de jos şi o aruncă spre grifon acesta căzând la pământ.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:55

Grifonul lui Jaden nici macar nu s-a clintit de la sageata.
-Serios? tu cu o sageata crezi ca dobori ditamai animalu?
Acum ca Emi nu mai era in scut grifonul insfarsit loveste cu fulgere spre locul unde era ea, si acum sagetile de pe pamant functionau ca un cerc electric din care sa nu poata iesi.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:59

-Hmmm...
Gândeşte !! Atunci îmi veni ideea de a îmi creea un cristal deasupra picioarelor mele care mă ducea în sus fiind aproape la aceeaşi înălţime cu Jaden.
-Şi uite că am scăpat.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:01

Ea ridicandu-se de la pamant cu cistal, fulgerul a lovit cristalul si Jaden profitand de dezechilirul ei timite drept la tina o sageata incarcata electric.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:07

Emi ,înainte să se prăbuşeasca pune mainile jos şi işi creează un nou cristal .
-A fost cât pe aci !
Apoi Emi revine din nou pe pămant.
Emi foloseşte o tehnică pe nume Light Zone , iar terenul arenei se schimbă cu totul , pămantul devine galben luminos această tehnică dându-i avantaj , crescându-i puterea tehnicilor cu 15-20% .
OOC: 125%-15%+3%+2%=115%
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:13

Jaden ramane in aer, stie ca intr-un moment ca asta grifonul lui poate primi o lovitura in aripi si avantajul lui de zbor sa fie distrus. Asa ca sta cu ochii in patru si scoate o sabie.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:16

Emi îl vede ca a scos sabia .
-Proastă alegere. Chiar nu ţi-ai dat seama de puterile mele?
Emi face în mainii doua bile de lumină , una într-o mană iar alta în cealalta . Una o trimite spre sabia lui Jaden aceasta zburandu-i din mână , alta mai mare [bila] lovind grifonul lui în aripă acesta prabuşindu-se jos.
-Nu uita , puterile mele sunt cu 20% mai puternice !

OOC : 115+3%+2%= 120%
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:23

Jaden urma sa cada peste lcul unde se afla Emi.
Gand: Asta va fi dragut.
-Fusion!
Jaden prin unirea cu grifonul acum era inconjurat de un scut electric si avea si aripi din energie continua (nu sunt solide deci nu pot fi lovite asa usor) si Acum avand o forma aerodinamica ajunge la ea inainte de a putea sa se fereasca. Nu foloseste cine stie ce miscare, numai ii pune palma lui pe fata ei si o electrocuteaza.

OOC:120%-3%=117%
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:30

-Hmm , o să plăteşti pentru asta !
Iar Emi îşi foloseşte Light Hit , făcând rapid tehnica , lovindu-l din plin pe Jaden acesta rămânând imobilizat timp de 2 posturi.
-Hmm , ia să vedem ce să facem cu tine.
Emi îi bagă sabia in umar apoi in burtă puţin încât să nu moară , apoi îi face iniţiala ei "E" cu sabia pe braţul lui rămânând cicatrice.
-Cu placere.

OOC : Eşti imobilizat urmatoarele 2 posturi.
120-8+5=117%
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:37

Jaden zambea ironic. Jaden se separa de grifon grifonul sare direct pe ea cu blana lui electrica cu tot.
-Tu m-ai paralizat pe mine, dar ai uitat de amicul meu din energie.
Grifonul a electrocutat-o pe Emi pe tot corpul.
Sus In jos
Bridgit

Bridgit


Mesaje Mesaje : 158


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:47

-Şi ce îmi pasă mie de electrocutările tale ? Ai uitat că mi-am pus mănuşi?
Emi face tehnica Gravity pe grifonul lui , tehnica o face foarte rapidă ca grifonul să nu aibă timp să fugă .

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   2uxw67o

Tehnica ei sparge pământul şi face o explozie prin care grifonul lui se duce în lumea lui.
-Acum să ne ocupăm de tine.
Emi îi ridică tricoul lui Jaden , bagandu-i coltu sabiei pe abdomen si facand o linie apoi lingându-i sângele de pe abdomen.
-Sunt nebună , nu-i aşa ? *râzând*
-Ai putea să renunţi !
Băgându-i sabia in umăr
OOC : Mai e paralizat înca un post.
117-8+5=114%
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi    Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi   UtjS422

Sus In jos
 
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs K Lord
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft
» Turneul "Noua generatie" :Spawan Xirix vs Yusa Emi
» Turneul "Noua Generatie":Yusa Emi vs Jack Albas
» Turneul "Noua generatie"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: