Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Cine va castiga turneul?
Jaden Seju
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft 3_31033%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft 3_210
 33% [ 2 ]
Crucia Leidenschaft
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft 3_31067%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft 3_210
 67% [ 4 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 21:35

Arbitrul ajunge in arena si asteapta concurentii sa ajunga pentru a incepe finala.

- De data asta vreau o lupta frumoasa.

OOC: daca cineva nu posteaza timp de 2 zile, este descalificat.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 21:40

Păşesc în arenă pentru o ultimă luptă. Îmi aştept oponentul, fiind pregătită să încep.
Casc instant, punându-mi mâinile în buzunar.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 21:59

Jaden pentru prima oara intra temator in arena.
Gand:Sunt gata, cred.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 22:18

-Let's have some fun. Baftă!
Spun depărtându-mă de tip, pregătindu-mi două shuriken-uri şi legându-mi aţa de mână. Distanţa: 12 metrii.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 22:27

Jaden era pregatit sa sparga colierul ca si aparare.
Gand: =Am nevoie de cea mai buna sincronizare.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 22:38

Aşteptam atacul tipului. Până atunci stăteam în defenivă.
Îl priveam cu atenţie pe tip. Îmi activez sharinganul. (2 posturi de rezistenţă, restul stă de formă).

ooc:
130%-10%=120%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:17

Jaden isi sparge colierul si repede zboara pe grifon la inaltime.
Gand: Posibil are un plan, dar mereu abordez mai bine lupta in aer.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:37

Îl văd pe tip pe grifon. Lupta de la distanţă (cer-pământ) nu era o problemă pentru mine. Nu putea să luptea numai aşa. Încep să arunc cu shuriken-uri în el, forţându-l să coboare la pământ.

Ooc:
120%+5%=125%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:41

Jaden se tinea bine de grifon si grifonul era rapid, evita majoritatea shuriken-urilor dar unele mai il si loveau.
Gand: Asta nu e bine.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:45

Măresc viteza lor, în cele din urmă legând două shuriken-uri într ele, aruncându-le pe fiecare dintr-o mână diferită. Ţinta mea nu era grifonul, ci tipul. Dacă îl prindeam în aţă, avea să-mi dea un avataj. Aşa ar fi fost forţat. Shuriken-urile aruncate nu erau spre direcţia grifonului sau tipului, ci spre perete. Astfel, el putea fi prins în acea aţă.

Ooc:
125%+5%=130%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:53

Jaden leaga cat poate de repede un bandaj de glezna lui si de a grifonului si dupa se arunca de pe grifon in gol ca sa evite atacul, cei doi s-au putut redresa repede desi jaden a simtit o usoara furnicatura electrica cand a aterizat din nou pe spatele grifonului. Acum Grifonul se indrepta cu viteaza spre Crucia si Jaden isi tinea mana la fata gata sa activeze masca in caz de un contraacat iminent.

OOC: Voi folsi sistemul de regenerare de energie in lupta dar nu ca sa imi maresc energia maxima, doar pentru a reface din energia pierduta.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Dum Aug 18 2013, 23:57

Văzând că tipul deja se regrupase, activez Meteor pentru a mă îndepărta de el. (Prusupunând că zburai, distanţa era mare, iar eu puteam vedea mişcarea ta). Mă reped în spatele Grifonului, aruncând un shuriken care era legat de aţa de pe mâna mea.

Ooc:
130%-15%=115%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 09:37

Jaden isi pune pe mana manusa din bumbac acoperita cu otel si din ea, din bucata de otel de pe dosul palmei scoate un fir ce il arunca in spate si grifonul il prinde in gura, blocheaza shuriken-ul cu partea de otel si pe firul legat de shuriken este trimis curent electric datorita legaturii manusii cu grifonul.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 12:35

Mă depărtez de timp, văzând că tehnica cu shuriken-urile nu merge. Problema era grifonul, deşi nu putea sta numai pe el. Nu voiam să folosesc nicio tehnică, aşa că doar trebuia să aştept să văd ce voia să facă tipul. Îmi leg două fire de mână, unul cu materializarea fulgerului (mâna stângă) şi cealaltă cu materializarea focului (mâna dreaptă). Distanţa: 10 metrii.

Ooc:
115%+5%=120%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:10

Jaden foloseste Fusion si se uneste cu grifonul, acum ave aripi din electricitate si in jurul corpului lui de invarteau fulgere mici ca un scut.
Gand: cea mai buna aparare e atacul.
-Flash!
Jaden ajunge in fata ei prin miscarea rapida oferita de Flash pe distanta de 10 metri si incearca sa o prinde de cap cu mana lui inconjurata de fulgere.

OOC: 120%-3%-5%=112%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:30

Pentru a evita şocul pe care l-aş fi avut dacă tipul mă atingea, las focul să-mi cuprindă corpul (focul albastru, abilitate înnăscută) pentru a-i fi oarecum greu să mă ţintească, având arsurile produse de foc. Mă distanţez cu un pas, neputând să fac nicio mişcare din cauza teleportării sale în faţa mea. Aşteptam să văd dacă avea să mă lovească, pregătită să folosesc firele de pe mână.

Ooc:
120%+5%=125%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:37

Jaden opreste putin mana in fata focului ca sa nu fie ars dupa care se duce repede in spate.
-Asta nu a mers.
Jaden incepe sa formeze in maini Lightning Sword.

OOC:112%+2%-3%-14%=97%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:42

Scot sabia din teacă, depărtându-mă mai mult de tip (distanţa, 8 metrii) şi îmbinând-o cu focul meu. Tăişul era unul de foc, pe care pun firele de energie cu fulgere. Cele două elemente erau îmbinate. Focul era încă pe corpul meu.

Ooc:
125%+5%-7%(focul)=127%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:47

Jaden zambeste.
-Ai niste miscari foarte bune, ma bucur ca am ajuns pana aici.
Jaden inca mai era combinat cu grifonul, sabia lui nu avea lama, lama erau trei fulgere ce se invarteau si se puteau intinde pe 3 metri.
-Pentru asta voi avea nevoie de toata putere. Limit Break!
Jaden isi creaza masca pe fata.

OOC: 97%+2%-3%(Fusion)-30%(Limit Break)=66%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:53

-Acelaşi lucru pot spune şi despre tine. Apropo, Crucia.
Spun afişând un zâmbet. Mă uit la tip, văzându-i masca de pe faţă. Era o tactică bună, aşa nu mai puteam să-l paralizez, dar..
Încep să formez bile de foc în mâna stângă (4 bile) pe care le arunc în fiecare unghi de rază pe care-l avea (stânga lui, dreapta lui, deasupra lui, şi sub picioare), având sabia în braţul opus. Le arunc spre tip, pentru a-mi creea ceva timp.

Ooc:
127%+5%-8% (2 per bilă. Sunt mici)= 122%.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft UtjS422

Sus In jos
 
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Akky Kentatsu
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs K Lord
» Turneul "Noua generatie"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: