Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Cine va castiga turneul?
Jaden Seju
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 3_31033%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 3_210
 33% [ 2 ]
Crucia Leidenschaft
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 3_31067%Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 3_210
 67% [ 4 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 13:59

-Incantat, numele meu e Jaden.
Jaden in momentul cand sa fie lovit de bile face un pas apasat in fata dupa care foloseste Flash pentru a le evita si a ajunge la 3 metri de ea dupa care ca sa nu mai consume atata energie se deasparte de grifon lasandu-l in spatele lui in caz ca bilele vroiau sa se intoarca si jaden incerca o lovitura cu sabia cu lama din fulgere. (Lama se putea extinde pe 3 metri)

OOC:66%+2%-5%=63%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:05

Activez Meteor pentru a avea un plus de advantaj faţă de el. Nu puteam să-l atac din spate, grifonul împiedicând lucrul ăsta. Folosind meteor, fug, apărând în spatele grifonului şi aruncând cele 5 cărţi, formând steaua lui David. Pasărea nu putea scăpa, eu venind într-un timp foarte scurt. Sub pasăre se formează steaua lui david, urmând ca peste aceasta să cadă bila de 200 kg. Mă afişez în spatele inamicului, înălţând sabia pentru a-l lovi în spate.

Ooc:
122%-15%=107%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:13

Abilitatile fizice ale lui Jaden erau sporite cu 200% dotorita Limit Break deci s-a putut ferii de sabie si acum cand era la vreo 2 metri de Crucia loveste cu sabia in pamant si elibereaza energia acumulata la creatie si creaza o unda de fulger (Nu consuma energie pentru ca energia eliberata face parte din cea folosita cand a facut sabia cu cateva miscari in urma) Acum Sabia are o lama de otel si se vedeau fulgere pe ea dar nu mai era atat de puternica.
Gand: Hai, termina-mi grifonul daca poti.

OOC:63%+2% =65% Abilitatile folosite la acest post nu au avut nevoie de enrgie cum Limit Break consuma energie numai la creatie si unsa sabiei la fel.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:22

Văzând că tipul avea de gând să folosească ceva ce m-ar fi împiedicat să-mi termin planurile, mă limitez la distanţa de 7 metrii faţă de grifon (buff-ul era încă activ, urmând să se dezactiveze). Îmi pun sabia în gură, lăsându-mi mâinile libere pentru a folosi tehnica Balgh cu dublu ţintă (Citez: ! Tehnica poate avea 1 sau mai multe ţinte, nu consumă decât un plus de 5% faţă de energia totală) îndreptând o bilă spre tip şi una alta spre grifon. Poate pe tip nu avea să-l lovească, dar pe grifon da, cum el nu se mai putea mişca din cauza bilei (nu e paralizie)- daune, 15%+ paralizia grifonului 2 posturi.

Ooc:
107%+5%-20%= 92%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:34

Jaden se fereste la limita de atac si masca incepe sa se crape.
Gand:Nu mai am mult timp din Limit Break.
OOC: Mai tine acest post si inca unul
BiC: Jaden se indreapta spre grifon si leaga firul de la manusa de el si in mana dreapta incepe sa concentreze Thunder Ball.
Gand: trebuie sa stau aici 7 secunde pentru a stabiliza. Frate, sunt o tinta prea usoara, doar daca...
Jaden si-a gandit modul de aparare.
Gand: E riscant dar poate functiona.

OOC: 65%-15%+2%= 52%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:39

Văzând că acesta intrase în modul de apărare, arunc rapid spre el, trei dintre acele care-i imobiliza vederea. Probabil l-ar fi atins, sau nu. Rămânea de văzut, însă grifonul era paralizat pentru ceva timp (2 posturi, nu-l poţi folosi, mai rămâne unul). Odată cu acele, trimit şi focul albastru pe grifon, pentru a-i atenua daunele.

Ooc:
92%+5%-5%= 92%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:50

Jaden poate ca nu mai putea vedea, dar sa nu uitam ca inca mai avea activat Limit Break si auzul lui inca era dezvoltat.
-Prietene, acum cand iti zic eu trimite multa energie in firul asta, daca fac o semi fuziune acum imi ramane o sansa. (vorbea cu grifonul in soapta) ACUM!
In fir se incarca multa energie Jaden avea deja in mana Thunder Ball complet si cand restul de energie ajunge Jaden e inconjurat de fulgere albastre si partea de jos a mastii dispare de tot, incepe sa concentreze Blue energy la gura folosind mana stanga si in ultimul moment inainte sa ajunga focul la el uneste cele doua tehnici.
-Blue Thunder Energy!
O Raza puternica de Fulgere albastre despica focul protejandul si se indreapta spre Crucia.

OOC:52%+2%-17%=37%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 14:56

-Am aşteptat să văd o astfel de tehnică.
Spun în timp ce în mâna mea se despicau fulgere, care se încrucişau unele în altele formând un scut. Acesta avea să mă protejeze de tehnica tipului. Era ceea ce aşteptam din luptele anterioare.
-Lighting Shield. (mă apără de o tehnică al unui adversar)
După tehnica folosită, mă depărtez de tip, aruncând două shuriken-uri cu aţă spre el.


Ooc:
92%-25%+5%= 72%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:05

Masca de pe fata lui Jaden se sparge cu totul, la fel si fulgere ce il inconjurau.
Gand:Frate, asta e finalul. Nu! Asta nu e limita me.
Jaden concentreaza din nou in mana un Thunder Ball. dupa care pune ambele talpi pe laba grifonului si este aruncat in aer de elcticitate. Si grifonul scoate un ragnet pe care Jaden il intelege.
Gand: Poate ca nu te vad, poate ca nu o sa castig, dar macar simt ca zbor, si nu am nevoie de mai mult.
Jaden in aer foloseste Flash cum in energia lui magica mai ramasese urme de energia a grifonului si apare in fata Cruciei cu Thunder Ball in mana si incearca sa o loveasca.
-Mia spus prietenul meu intins pe jos unde esti.

OOC:37%+2%-5%-15%=19%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:13

Fusesem lovită de tehnica tipului. Mă depărtez rapid de el, folosindu-mi Vindecarea. Era prima dată când o foloseam în luptă (daunele corporale erau regenearate). Mă uit către tip, văzând că nu mai are masca. Îmi activez lentilele, paralizându-l un post. Contactul vizual era inevitabil, numai dacă avea masca.
-Îţi admir lupta.

Ooc:
72%-20%+5%= 57%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:21

-Si eu pe a ta, dar uneori chiar cand totul pare pierdut, inca mai exista o cale.
grifonul lui Jaden s-a eliberat de sub bila de 200 de kilograme cum si el avea o greutate considerabila de 175 kilograme si isi foloseste ultimul Flash sa sara pe Crucia in speranta ca o poate electrocuta final.

OOC: 19%+2%=21%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:25

Activez Meteor pentru a scăpa de sub capsula grifonului, depărtându-mă 5 metrii (trecuseră posturile de la folosirea Meteorului). Amândoi având aceaşi viteză considerabilă, puteam vedea mişcările celulilalt. Arunc două shuriken-uri spre aripile grifonului.

Ooc:
57%+5%-15%= 47%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:32

Grifonul bate puternic din aripi si face shuriken-urile sa se intoarca. Si dupa jaden scapand de paralizie sare pe spatele grifonului.
-Hai, inca un zbor amice.
Cei doi isi i-au zborul si prin unirea energilor ceeaza Electric Ace. Semanau cu un glonte de energie si se indreptau cu viteza spre Crucia. Jaden de acolo de la viteza aia arunca si 10 shuriken-uri legate intre ele ce toate cad pe pamant in cerc si datorita iesirii din acel cam de energie format shuriken-urile erau electrice.

OOC:21%+2%-9%=14%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:39

Shuriken-urile aveau altă rază, nu pe mine. Brăţara de la mână, mă apăra de shuriken-uri şi alte lucruri, răspândindu-le pe o altă rază. Mai pe scurt, shuriken-urile cu fulgerul tipului nu erau în direcţia mea. Ci în orice altă direcţie posibilă, înafară de mine (Vezi Wrist Chain ca să ştii despre ce vorbesc). Având meteorul activat, fug din nou din calea inamicului (a durat 2 posturi, în următorul se dezactivează). Mă depărtez 12 metrii de inamic.

Ooc:
47%+5%= 52%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 15:46

Jaden si grifonul grifonul isi schimba directia si se indreapta spre ea, totusi au inceputut sa se invarta in in jurul propriei axe in timpul atacului si Jaden concentra in mana un Thunder Ball  
Gand: Electric Ace avecteaza un cerc cu diametru de 18 metri, rotatia asta mi-ar putea permine sa sar mai mult de atat.
OOC:14%+2%-15%=1%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 16:12

Văzându-i că se aproprie de mine, arunc acele spre grifon. Era în raza mea de vizualizare, deşi dacă venea din altă direcţie putea să se ferească, dar cum era în faţa mea. După ce le aruncasem, ştiam că avea să aibă aceaşi ţintă pe mine. Formez scutul de fulgere, împiedicându-i tipului să-şi mărească viteza de ofensivă al atacului. Mă depărtez de tip. Distanţa: 6 metrii.

Ooc:
52%+5%-15%= 42%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 16:18

Jaden si grifonul aterizeaza si formeaza un crater destul de mare si mult fum in jur, Jaden sia ca nu mai are mult pana ca Thunder Ball sa explodeze aca sa trece o sageata repede prin blana grifonului ca sa aiba putina elecricitate in varf si dupa grifonul il impinge puternic spre Crucia. Jaden iese din fum cu thunder Ball in pana si in celalta mana sageata (acea mana o tinea la spate sa nu se vada).

OOC:1%+2%= 3%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 16:25

Scutul era încă activat, explozia detronându-se înainte ca el să apuce să vină spre mine. Acesta apare în faţa mea, dar fără speranţe. Scutul mă apărase de tehnica sa, eu mişcându-mă rapid, având advantajul că grifonul nu era cu el. Având sabia în mâna cealaltă, încerc să i-o înfig timpului în stomac.

Ooc:
42%+5%=47%.
Sus In jos
Jaden

Jaden


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : RandomLand
Mesaje Mesaje : 2288

Rang RPG Rang RPG : F Class

Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 16:28

In timp ce Jaden este lovit de sabie in stomac si el infige sageata lui elecrica in umarul Cruciei, dupa care scuipa sange.
Gand: Asta doare cu adevarat. Sageata aia daca nu a functionat....
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422Lun Aug 19 2013, 16:31

Daunele săgeţii nu aveau să fie aşa de mari, deoarece eram un posesor al elementului fulger. Era ca şi cum mă încărcam cu energie. Deşi era o diferenţă între noi. Fiind aproape folosesc ca tehnică finală Baugh, paralizându-l două posturi. Grifonul era încă orb. Nu se putea feri, din cauză că distanţa era prea mică. Îmi scot săgeata din piept, depătându-mă de el.

Ooc:
47%+5%-15%-8%= 29%.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft   Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Akky Kentatsu
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Yusa Emi
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs K Lord
» Turneul "Noua generatie"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: