Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Cine castiga?
Crucia Leidenschaft
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   3_31067%Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   3_210
 67% [ 4 ]
Jack Albas
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   3_31033%Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   3_210
 33% [ 2 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 00:15

Arbitrul ajunge in arena si asteapta concurentii sa ajunga pentru a incepe semifinala.

OOC: daca cineva nu posteaza timp de 2 zile, este descalificat.


Ultima editare efectuata de catre Forkey in Sam Aug 17 2013, 14:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 00:17

Într-un sfârşit ajunsesem şi la semifinală. Păşesc în arenă, având mâinile la ceafă. Privesc împrejur, aşteptându-mi oponentul. Pe faţă mi se afişa un zâmbet nefast.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 13:12

Fiind nebun imi fac intrarea in arena cum se face,ca taurul.
-Eu.....sunt......Jack Albas!
Si ma opresc ca o punand frane pe picioare de a iesit scantei din ele.
-Deci tu esti oponentul meu?Sa facem un meci frumos!
Si imi bat pumnii intre ei ca sa incep.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 13:15

Mă uit ciudat la tip. Aşa de emoţionat să fie? So sad..
- Da, eu sunt. Idem.
Spun depărtându-mă de el, lăsând focul albastru să-mi curpindă corpul (focul nu consumă, e abilitate).
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 13:18

Deci foloseste un fel de foc nu?Aici va fi mai problematic insa am un plan.
-Hei,poti incepe tu.
Ma indepartez,activandu-mi manusile care se transforma in pumni de fier,si ma invart in jurul arenei.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 13:21

-Începem amândoi.
Spun uitându-mă la tip, în timp ce-mi pregătesc sabia şi acele. Trebuia să fiu precaută, era genul care se mişcă după actul făcut.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 18:02

Vad ca are o sabie....si ace?Probabil sunt otravite asa ca trebuie sa am grija.
Ma duc inspre ea si o atac cu pumnii de fier avand ca tinta mainile.
Daca nu poate folosi mainile,nu va putea ataca.
-Hei,garda sus!*si ii zambesc fals*
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 18:14

-O am.
Spun în timp ce-l văd pe tip că se aproprie de mine. Distanţa era mare, de vreo 10 metrii (am specificat că s-a depărtat). Mă depărtez din ce în ce mai mult, generându-mi în mână bile de foc, pe care le arunc spre tip.

Ooc:
130-2%= 128%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 18:23

Bilele de foc veneau spre mine,iar eu,mare fan al focului,imi pun palmele inainte si iau in paguba mingiile de foc.
-Amuzant!!
In sfarsit un utilizator al focului!Am asteptat momentul asta!
Fiind foarte entuziast,nu mi-a pasat ca palmele mele aveu arsuri pe ele,ma rog erau minore.Am ramas pe pozitie de atac si m-am indreptat spre ea.
Deci ataca de la distanta....insa cred ca abia a inceput distractia.
-Fa-ma sa iau lupta asta mai in serios!Da-mi mai mult!
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 19:40

- Nu te umfla în pene. Nu-mi plac încrezuţii.
Spun în timp ce îmi activez lentilele, paralizându-l pe tip (1 post). Nu putea evita atacul.. având contact vizual.

Ooc:
128% +5% =130%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 19:45

-Interesant,nu ma pot misca ha?Bine,atunci raman pe loc.Beast Iron Body!
A crezut ca paralizandu-ma ma poate ataca,insa apararea o pot folosi indiferent de pozitie.
-Vino incoace!
Din moment ce nu-mi pot misca corpul,imi canalizez energie.
OOC:Energia de start pentru un mediocru e 125% nu 130% dar in fine.
125%-10%=115%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 20:15

Ooc: Îmi pare rău că te dezamăgesc nu-mi pare dar am antrenament pentru a-mi mări energia cu 5% şi obiect de la fierar care mă ajută să-mi regenerez energia cu 5% pe post.

Bic:
- Interesant.. şi cât crezi că te va apăra armura aia?
Spun în timp ce mă apropri de el. Distanţa era de aproximativ 7 metri. Îmi eliberez focul, folosind Fire's Rise (daune de 10%).
- Nu poţi spune că te apără în totalitate. Eşti de fier, eu de foc. Focul topeşte fierul, nu-i aşa?
Spun după care mă depărtez de el, ajungând la distanţa de 10 metri.

Ooc:
130%-10%= 120%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 20:34

-Vad ca stii sa analizezi slabiciunile,insa......nu s-a terminat.
Paralizia mi-a trecut si acum ma pot misca.Ies din Beast Iron Body si fug la ea,tavalind-o pe jos ca un animal.
Sa devenim salbatici.
O las la pamant si o lovesc cu pumnii in burta.
Sigur va iesii de aici cu focul ei,insa daca e fata....trebuie sa fiu mai dur decat cu un baiat.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 20:51

Tipul ieşise din tehnica lui, acum având corpul normal. Acesta era la nivelul abdomentului meu, iar eu aveam încă corpul plin de flăcări (nu am spus că am dezactivat abilitatea). Nu-l ardea? Aveam sabia în mână, iar cum acesta era concentrat pe lovirea pumnilor în stomacul meu, îmi ridic cât de pot de mult sabia, înfingându-i-o în stomac.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 20:54

-Ouch!Asta doare nenorocito!
Nu am scos sabia din burta.Am intrat in Beast Mode si am lovit-o cu pumnii in fata daca tot era pe jos.
Am sa o omor.
Apoi o lovesc cu Beast Punch.
OOC:115%-10%-5%=100%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:02

Încasez lovitura tipului, după care îmi activez rapid Meteor pentru a fugi de lângă tip. Nu înainte de a fugi, îl nimeresc cu trei dintre acele mele. Daunele acestuia erau ireversibile (opreşte vederea pentru 2 posturi). Buff-ul meu era încă activat, tipul fiind momentan orb.

Ooc:
120%+5%-10%-15%= 100%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:09

-Wow!M-ai orbit!
Din moment ce nu vedeam nimic,am abordat o strategie noua.Mi-am intins bratele cu pumnii in fata,si m-am invartit pe loc.
E interesant sa lupt fara vedere.Imi va intarii simtul aurii.Insa nu in lupta asta.
-Sigur nu esti vreo vrajitoare?Folosesti orbiri,paralizari,foc si fugi cu meteoriti..Interesanta fata mai esti.
Cred ca e mai bine sa nu o omor.Vreau sa-i studiez abilitatea focului.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:21

-Nu, nu sunt.
Spun în timp ce mă apropri de tip. Buff-ul era activ (urmând să se dezactiveze în următorul post). Iau sabia prinzând-o cu amândouă mâinile şi lăsând focul să o cuprindă (vezi că ia ceva daune, e oarecum.. de foc). Cu ajutorul lui Meteor apar în spatele imamicului, atunci când se gândea în ce parte să simtă următorul atac, înfigându-i sabia în spate. O scot repede, încercând să-i atenuez durerea. Mă depărtez de tip, fiind atentă la mişcările sale.

Ooc:
100%+5%=105%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:29

-Hei,m-a intepat o albina sau mi se pare?
Fiind inca orb,schimb strategia.O sa ma folosesc de auz.
Daca e adevarat,atunci cand esti orb celelalte simturi se activeaza.
-Deci nu esti vrajitoare...pacat!Chiar vroiam sa lupt cu una!Chestia asta si sa mananc un om de viu.*si zambesc nestiind pe unde ma duc*
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:36

Folosesc iar tehnica Fire's Rise (au trecut cele 3 posturi). Îmi îndrept focul spre el, de data asta cauzând mai multe daune, pentru că atunci avea armura (daune de 15). Mă folosesc de ultima oportunitate, legând două kunai-uri între ele cu aţă făcută din energia mea (nu erai vizibile) şi alte două kunai-uri pe care le arunc lângă el.

Ooc:
105%+5%-15%= 95%.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   UtjS422

Sus In jos
 
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Akky Kentatsu
» Turneul "Noua Generatie":Yusa Emi vs Jack Albas
» Turneul "Noua generatie": Ay Blood vs Jack Albas
» Turneul "Noua generatie"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: