Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Cine castiga?
Crucia Leidenschaft
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 3_31067%Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 3_210
 67% [ 4 ]
Jack Albas
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 3_31033%Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 3_210
 33% [ 2 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:40

Orbirea mi-a trecut.Acum ma apuc sa abordez o a treia stategie:Enervarea adversarului.
Incep sa fug ca nebunul prin jurul arenei si o intreb:
-Apropo,asta e costumul tau de Haloween?
Am zis-o si p-asta.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:46

-Te crezi amuzant?
Spun în timp ce rămân în gardă, pentru a preveni următoarea mişcare. Tipul începea să alerge de colo colo, asta mă împiedica să fac ceea ce-mi propusesem. Trebuia să-l prind într-o tactică bună. Nu avea să alerge aşa pe tot parcusul luptei. Agăţ kunai-ul de cureaua de la pantaloni, începând să arunc cu shuriken-uri în urma tipului. Distanţa de 12 metrii.

Ooc:
95%+5%= 100%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 21:50

-Pai am fost odata actor de comedie....
Si maresc viteza de alergare stiind ca ea va ataca de la distanta.
Nu stiu ce voi face acum...dar lasa
-Apropo,de unde ai sabia,din magazinul de fiare vechi?
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:02

-Dacă te face să pari captat de nesuferinţa pe care o simţi, nu. E problema ta ce crezi, cum crezi. Nu te cred mai mult decât o fire infantilă.
După care îmi aţintesc privirea către el. Mi-am activat din nou lentilele, paralizându-l (au trecut cele 6 posturi). Nu conta cât alerga, cât timp aveam contact vizual.

Ooc:
100%+5%=105%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:07

-Stiam eu.......ca esti o fire mai perversa!Ma paralizezi ca sa ai sansa sa privesti comoara mea!
Cum ajung la astfel de constatari?
-Si in plus.....nu mai merge perversiunea pe mine de vreo 4 ani incoace!
Ce perle scot din gura....m-as putea face bijutier.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:10

-Dacă asta crezi..
Spun în timp ce arunc cele două kunai-uri cu aţele spre el. Cele două i se înfig în corp, după care la arunc şi pe celelalte două, de-a lungul picioarelor lui. Îmi canalizez energia spre el, electrocutându-l (daune de 20%).

Ooc:
105%+5%-21%= 89%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 22:19

-Crede-ma am mai fost electrocutat.....
Dupa ce imi revin,intru in Beast Mode fara sa fac nimic.
100%-10%=90%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Sam Aug 17 2013, 23:33

Ooc: Eu spun daune de 20%, tu pui 10. Măi, dacă ai pune şi regenerarea pe post, nu aş avea nimic împotrivă. Dar dacă lupţi fără ea, nu abuza că nu o foloseşti şi astfel micşorezi daunele.

Mă uit la el cu atenţie, pentru a preveni următoarea mişcare. Mai aveam în două shuriken-uri la spate, inofensive.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 12:48

O vad ca se pregateste,fiind ocazia mea de atac.Ma duc catre ea,lasand mainile mai in spatele corpului si bag viteza catre ea.Ajung la o distanta de 3 metri si incep sa ma invartesc in jurul ei.Maresc si mai mult viteza de alergare.
Ori ametesc eu,ori ea nu va mai ataca.
Nu mai iau contact vizual cu ea pe moment si ma invart uitandu-ma la picioarele ei.Ma aproprii de ea si incep cu niste niste lovituri de-a dreptul ciudate.Cand pumnul meu se apropie de ea,o ia sa stanga sau la dreapta si apoi il intorc spre ea.Tinta mea e sa lovesc punctele vitale.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:10

Folosesc rapid Meteor pentru a scăpa de prinsoarea inamicului. Mă depărtez de arenă. Arunc acele otrăvitoare către el (au trecut cele 7 posturi) oprindu-i vederea (pentru două posturi). Nu se putea feri din cauză că aveam Meteor, prin urmare puteam trece pe lângă el neobservată.

Ooc:
Goku, ţi-am spus şi mai sus, şi văd că nu iei măsuri. O să ţin eu cont de energia ta dacă nu ştii să o faci. Dacă foloseşti energia pe post ai 84%, dacă nu o foloseşti ai 70%. Nu ai cum să ai 90! Tu ai scăzut de la Beast Mode, dar de la atacul meu de mai sus?
Evonne a scris:
Îmi canalizez energia spre el, electrocutându-l (daune de 20%).
89%+5%-15%= 79%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:15

-Oh,se pare ca iar sunt orb....bine macar ca e distractiv!
Ca si data trecuta cand am fost orb,ma invartesc dar de data asta folosind Beast Punch si imi rotesc si corpul si pumnii.
-Wheee!!Ce distractiv!
OOC:70%-5%=65%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:24

-Foloseşti tehnici aiurea?
Spun uitându-mă la el, după care folosesc Balgh (daune de 15%+ paralizare 2 posturi) . Nu se putea feri, fiind o tehnică ce îşi atingea ţinta dacă nu era pe o rază mai mare de 15 metri, distanţa dintre noi fiind mai mică de atât. Acesta acum era paralizat, pregătindu-mă pentru următoarea mişcare.

Ooc:
79%+5%-15%=69%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:28

-Deci acum sunt si orb si paralizat?Chiar esti o vrajitoare *si incep sa rad de nebun*
Bun,acum am timp sa-mi pregatesc miscarea.
-Beast Iron Body!
Si raman cum sunt.
Va fi o problema sa o tin tot asa.Dar trebuie sa-i dau impresia ca sunt nebun.
OOC:65%-10%=55%
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:32

Arunc spre tip cele 5 cărţi, acestea luând forma stelei lui david. Deasupra lui apare o bilă de 5 tone. Aceasta cade pe el, nu avea cum să se ferească. (daune de 15)

Ooc:
69%+5%= 74%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:38

-Owch!Zici ca sta pe mine o balena!Dar inca mai pot lupta!
Deci am o bila de 5 tone sau mai mult pe spatele meu.Si sunt paralizat.De predat nu ma voi preda.
-Bine....mai ai si alte tehnici?Fiindca sunt foarte incantat sa le vad.
Noroc ca am Beast Magic activat,daca nu aveam musculatura mare,acum eram strivit de tot.
-Ai jucat vreodata jocuri de noroc?
Si incep sa rad iar ca nebunul,incercand sa ies din paralizie,insa fara rezultate.
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 13:42

-Nu trebuie să-mi folosesc toate tehnicile pe tine. Nu se merită.
Spun folosint Fire's Rise (daune de 15), topindu-i cu încetul "armura" pe care o avea (tehnică de foc, e şi normal). Pregătesc iar două shuriken-uri cu aţă, şi un kunai pe care-l arunc spre el. Ştiind că o să iasă din paralizie, mă depărtez de el. Distanţa era de 12 metrii.

Ooc:
74%+5%-15%= 64%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 14:00

-Nu se merita ha?Bine.....iti pun o intrebare:Daca ma invingi pe mine,chiar crezi ca vei avea sanse in finala?
Acum vreau sa testez ceva....
Odata iesit din paralizie,ma ridic in picioare si imi bat pumnii intre ei.
Bun.....acum chiar nu ma am de gand sa-i arat ultima mea tehnica....incapatanarea mea...
Sus In jos
Evonne

Evonne


Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Mesaje Mesaje : 1913


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 14:03

-Nu se merită consumare energiei. Nu ştiu ce înţelegi tu. Finala e finală, crezi că totul depinde de lupte?
Spun uitându-mă la el, activându-mi Meteor (au trecut cele 2 posturi).

Ooc:
64%+5%-15%= 54%.
Sus In jos
Misterio

Misterio


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 14:11

-Si tu crezi ca poti castiga prin alte metode in afara de lupta?
Ii astept raspunsul.
Stiind ca ea va veni cu viteza,imi vine in minte o noua strategie.
Cred ca asa voi prinde viteza.
Folosesc energie in pumni si ma lovesc singur,fiind aruncat cu o viteza mare.Apoi duc energia in picioare si sar ca un proiectil in diferite directii.Imi pun pumnii in fata si ma izbesc peste tot in arena,ca o mingie de cauciuc intr-un spatiu strans.Avand viteza si pumnii in fata,ma indrept catre ea.
-Haide!!!
OOC:55%-10%=45% Datorita faptului ca am pus energie in pumni si picioare.
Sus In jos
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422Dum Aug 18 2013, 14:46

Arbitrul ii opreste pe cei 2, Goku fiin aproape mort, iar Crucia este declarata invingatoare.

OOC: Deci, nu stiu cum sa spun. M-am plictisit citind lupta asta si tu erai terminat cu cateva posturi mai inainte. Daunele corporale primite au fost imense, ai noroc ca aici nu ai voie sa mori ca erai langa Ay de mult. Tu nu te aperi, nu te feresti, nu ai strategie de lupta. Nu mai folosi tehnicile orbeste si incearca scri atunci cand te feresti de ceva. Nu spune doar ca te misti, spune ca te misti in partea stanga si eviti atacul sau ceva de genul asta. Daunele primite au fost mult peste 100% si daca ajungi la 100% esti mort, dar ai noroc cu regulile turneului. Sper ca data viitoare cand citesc o lupta de a ta sa nu mor de plictiseala si sa am chef sa termin topicul de citit, nu ca acum cand era clar invingatorul chiar din pagina 3. Pe viitor o sa te descurci mai bine daca mai tragi cu ochiul si pe la altii sa vezi modul lor de lupta si de postat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas    Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas   - Pagina 2 UtjS422

Sus In jos
 
Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Jack Albas
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Turneul "Noua generatie" : Jaden Seju vs Crucia Leidenschaft
» Turneul "Noua Generatie":Crucia Leidenschaft vs Akky Kentatsu
» Turneul "Noua Generatie":Yusa Emi vs Jack Albas
» Turneul "Noua generatie": Ay Blood vs Jack Albas
» Turneul "Noua generatie"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Arena-
Mergi direct la: