Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament Shikai&Zanpakto

In jos 
AutorMesaj
Loveless

Loveless


Mesaje Mesaje : 467


Antrenament Shikai&Zanpakto Empty
MesajSubiect: Antrenament Shikai&Zanpakto   Antrenament Shikai&Zanpakto UtjS422Mar Iul 22 2014, 23:57

Nuantele rosiatice ale amurgului se rasfrang in zare. Pamantul este umbrit de cladirea scolii, iar in aer se poate auzi ecoul amintirii rasetelor, desi nu este nimeni in jur. Soarele sta sa apuna, pentru a putea incepe maine o noua zi, secand treptat si ultimele raze palide.
Cain este singurul care apare in peisaj, stand pe o banca si ascultand simfonia tacuta a peisajului amortit, admirand jocul ultimelor raze de soare si apreciand fiecare clipa de singuratate. Acesta observa ceva stralucind. Pe Zanpakto-ul lui se reflecta lumina rosiatica a ultimei raze de soare. Cain ridica Zanpakto-ul, tinandu-l in fata lui si blocand razele soarelui. Isi inchide ochii, ascultand dansul frunzelor...O liniste vaga, pustie. Aceste momente nu dureaza mult. Din Zanpakto cade o carte de joc pe jos. Acesta isi deschide ochii si priveste cartea: era un As de Inima Neagra. Il ridica pentru a-l studia.
"O simpla carte de joc. Dar...de unde a aparut?"
Priveste in jur. Nimeni. Era singurul in acel peisaj pustiu. Deodata, este luat prin surprindere si vederea ii este blocata de mainile cuiva.
-Ghici...Cine sunt, se aude o voce necunoscuta.
Dupa cateva clipe, Cain isi revine. Ii prinde rapid mana persoanei, vrand sa riposteze ,dar se trezeste ca nu tine nimic in mana. Persoana disparuse din spatele lui. Cand priveste in fata, vede acea persoana: inalt, cu parul inchis la culoarea, mai intunecat decat negrul noptii, avand cateva fire rebele pe fata, ochii de un rosu pur, asemenea sangelui si purtand un zambet demonic, ce are un farmec ascuns...Dupa imbracaminte iti puteai da seama de autoritatea si clasa acestuia. Nu era o persoana normala, comuna.

Acesta ii arata o carte de joc: As-ul de Inima Nearga care mai devreme aparuse din senin. Dar cum a ajuns la el in atat de scurt timp? Cum a putut sa dispara si sa apara in alt loc fara sa faca vreo miscare?
Cain il analizeaza atent. Acesta scoate de dupa As inca patru carti, tinandu-le pe toate intr-o mana, cu fata cartii spre Adolphe.
-Alege o carte. Oricare, spune acesta aratandu-i un zambet de pirat.
Cain isi intoarce privirea catre banca, pentru a lua Zanpakuto-ul, dar acesta disparuse. Nu mai era acolo. Se intoarce repede spre individ.
-Cauti asta? Acum nu iti va folosi, deci sa facem un joc. Daca voi ghici cartea pe care ai ales-o dintre acestea cinci,voi pastra acest...lucru. Dar daca nu voi avea dreptate, ti-l voi returna, continua acesta.
-Nu. Nu sunt de acord. Ai o sansa din cinci sa castigi sau poate fi doar un trucaj si te-ai asigurat ca vei castiga...In plus, daca castig, nu primesc nimic din ceea ce nu imi apartine.
Acesta se gandeste putin, apoi ii arunca Zanpakuto-ul inapoi, pastrand cartile de joc in mana dreapta.
-Vom face altcumva: pierzi, imi dai arma; castigi...Iti spun numele si comanda Zanpakuto-ului tau. Despre joc...sunt foarte serios, deci ai cuvantul meu ca nu voi trisa... Cat despre mine, sunt doar o persoana ce adora jocurile si are noroc constant, spune acesta zambind.
"Voi putea invata ShiKai astfel, dar este ceva ciudat... Este mult prea increzator. Dupa ce am vazut de ce este in stare, nu stiu daca pot avea incredere in el. Daca este adevarat ce a spus, are o sansa de unu la cinci sa imi ia arma... Totusi, cat de mult imi va folosi daca nu stiu sa folosesc ShiKai?"
-Hmm... Ce spui? Doar nu vei fugi de aceasta provocare cand esti in avans! spune aceasta risipind acel zambet de pirat pe care il pastrase pana acum.
Cain nu raspunde. Peisajul este acoperit de o liniste amortitoare, dar in jurul celor doi se poate simti o anumita tensiune. Adolphe nu ii il priveste tocmai prietenos pe cel cu zambetul de pirat, pana cand acesta risipeste linistea:
-Inteleg. Atunci eu imi voi retrage propunerea si voi pleca, spune acesta serios, intorcandu-se si indepartandu-se lent, parca asteptand ceva.
Cain isi da seama de intentia acestuia.
"A evidentiat propunerea in favoarea mea, apoi a retras-o rapid... De ce? Pentru a pune presiune asupra mea. Astfel, reactia psihologica va intra in joc: cand cealalta optiune a mea este data la o parte, eu voi vrea sa o retin, acea emotie este destul de puternica pentru a ma face sa vreau sa prind momeala din fata mea. Pana la urma, este serios, dar nicio persoana nu ar face asta daca nu ar fi foarte sigura de ea or sa aiba ascuns un truc. Voi fi capabil sa intrec trucul lui?"
-Interesant. M-ai convins ca esti serios si vrei sa te implici in asta. Iti accept provocarea, ii spune Cain incercand sa para sigur pe el.
Acesta se opreste si se intoarce spre Adolphe cu un zambet misterios, ce ascunde ceva. Scoate cartile cu fata spre Cain, fara sa le vada. In fata ei sunt afisate urmatoarele sapte carti: Popa de Inima Neagra, As de Inima Nearga, As de Romb, zece de Inima Rosie, doi de Inima Neagra, As de Inima Neagra si Dama de Romb.
"Pare a fi un set destul de dezechilibrat."
Cel-Cu-Zambet-De-Pirat ii da cartile, asigurandu-se ca nu vede nimic. Cain priveste atent cartile.
"Daca acesta ascunde un truc, atunci ma voi asigura ca si eu il voi avea pe al meu... Nu a precizat cate carti trebuie sa aleg, deci teoretic, nu ar fi gresit daca as lua doua carti, ascunzand una dupa cealalta, fara sa observe. Atunci, ma voi asigura ca nu va putea ghici cartea, aratand-o pe cealalta daca raspunsul lui va fi corect."
-Alege o singura carte. Apoi, voi deduce ce carte ai ales, spune acesta, scotand in evidenta "o singura carte".
Parca putea ghici fiecare reactie a lui, in timp ce isi pastreaza zambetul de pirat ce ascunde pe jumatate o ispita. Cain isi da seama ca trucul lui a fost descoperit, desi nu intelege cum. Ii putea citi gandurile...? Mai priveste o data atent cartile si observa ca sunt trei Asi.
"Persoana cu care ma confrunt este una inteligenta si sigura pe ea. Pare neobisnuit ca o persoana comuna sa aleaga unul dintre cei trei Asi, pentru ca ar avea o perceptie gresita ca se limiteaza doar la aceste trei carti. Deci... Acesti trei Asi sunt aici cu scop! Desi am inceput cu sapte carti, el va elimina din start cei trei Asi si isi va asigura o rata de succes mai mare."
Cain alege o carte, tinand-o in cealalta mana.
-Am ales.
-Sa vedem... Ai avut sa alegi dintre patru carti, spune acesta analizandu-i reactia.
"Deci asa este...Asii au fost doar in plus pentru a-l avantaja pe el. Au mai ramas: Popa de Inima Neagra, zece de Inima Rosie, doi de Inima Neagra si Dama de Romb."
Persoana nu pare sa fie foarte concentrata, pastrand acelasi zambet misterios cu incredere maxima in el. Parca stia deja raspunsul si toata linistea pe care o lasa in timpul asteptarii era pentru a creea suspans. Privirea lui il strapungea si ii citea fiecare reactie. Pana la urma, acesta se decide sa intrerupa linistea:
-Cartea pe care ai ales-o este... As de Inima Neagra!
Cain ramane blocat. Cartea pe care o alese era... chiar Asul de Inima Neagra. Acesta nu s-a inclinat deloc spre celelalte patru carti care le-a ascuns in umbra Asilor si totusi nu a fost oprit de cele trei obtiuni de Asi. A ales-o pe cea care i-a dat-o lui prima data, stiind ca o persoana comuna nu ar fi tentata sa aleaga cartea ce ii arata un aer comun, intalnind-o de mai multe ori si fiind cheia intalnirii celor doi.
-Cum ti-ai dat seama? spune acesta pe un ton serios.
-Practic, doar niste oameni foarte onesti sau care sunt peste nivelul normal de inteligenta ar alege un As. Iar Asul de Inima Neagra a fost alegerea cea mai buna si cea mai sigura pentru tine. Din pacate, nu cat timp joci cu mine, spune acesta zambind.
Cain isi inchide ochii, deranjat de pierderea aceasta. Totusi, o intelegere este o intelegere. Nu mai poate da inapoi. Ii arunca arma, apoi se pregateste sa plece.
-Hmm... Dar nu asta a fost intentia mea. De la inceput, intentia mea a fost sa te testez prin inteligenta si intuitie. Si tu... ai trecut acest test. Deci, iti voi spune ce ai vrut, raspunde acesta dandu-i arma.
-Dar ai castigat... Mi-ai putut ghici toate reactiile. Am pierdut.
-Da, pentru ca aceasta a fost o reactie a unei persoane inteligente si intuitive. De aceea am putut sa iti raspund atat de sigur. De fapt, acesta era raspunsul corect. Deci ai castigat acest joc psihologic!
Cain ramane surprins.
-Primul nume a-l Zanpakto-ului este...Ketsu, iar comanda este: "Magnetizeaza!", spune acesta aranjandu-si costumul.
-Iar tu... Cine esti? Cu siguranta nu esti doar o persoana comuna. Pari o persoana ce ma cunoaste extrem de bine, il intreaba Cain destul de evident, vrand de fapt sa spuna "pentru ca ma cunosti atat de bine, trebuie sa te elimin".
-Eu? Eu sunt Nimeni. La fel ca tine, spune acesta zambind.
Ultimele raze de soare stralucesc puternic, orbindu-l pe Cain pentru cateva momente, in timp ce acea persoana dispare, lasand in urma un peisaj si mai rosiatic. Cand Adolphe isi deschide ochii, nu il mai vede. Acea persoana bizara disparuse cu totul.
Sus In jos
 
Antrenament Shikai&Zanpakto
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament Xenon- Shikai avansat
» Zapankto&Shikai
» Descoperire zanpakuto si Shikai
» Shikai Avansat- Xenon
» Shikai avansat- DeathBringer

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: