Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  ChatChat  CăutareCăutare  MembriMembri  Ultimele imaginiUltimele imagini  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Descoperire zanpakuto si Shikai

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Forkey


Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Mesaje Mesaje : 1342


Descoperire zanpakuto si Shikai Empty
MesajSubiect: Descoperire zanpakuto si Shikai   Descoperire zanpakuto si Shikai UtjS422Dum Mai 25 2014, 10:39

Plictisit de moarte si vazand ca trebuie sa devin mult mai puternic, deoarece am ramas mult in urma. Plec de acasa pentru a incepe cel mai serios antrenament al meu pentru ceva. Merg ce merg si imi dau seama ca eu nici macar nu stiu ce sa fac. Gand:"Mda, ma duc sa ma antrenez, dar nici macar nu stiu pentru ce ma antrenez. In fine o sa aflu pe parcurs." Continui sa merg si intr-un sfarsit ajung intr-o padure. Acolo ma opresc si ma hotarasc sa imi incep antrenamentul. Ma tot gandesc ce as putea sa fac, dar degeaba, nu imi vine nimic in minte. In jurul meu apar niste tipi ce vor sa ma omoare si intamplarea face ca nu am nici macar o arma la mine. Se indreapta toti spre mine si vreau sa fug, dar imi dau seama ca sunt inconjurat si nu am pe unde sa o iau. In momentul urmator aceia ajung la mine si unul incearca sa ma taie cu o sabie. Deodata, in jurul meu apare o energie puternica si parca vad in slow motion miscarea tipului care vrea sa ma taie. Pun mana instictiv la inima si parca incerc sa apuc ceva. Trag repede mana si incerc sa barez lovitura tipului ca si cum as avea o sabie in mana si in mana mea apare deodata sabia creata din sufletul meu, din energia mea.
Spoiler:
Opresc lovitura si apoi ii ucid pe acei tipi. Ridic sabia in dreptul ochilor mei si ma uit atent la ea si ma gandesc:" Cred ca ar fi o idee buna sa vad daca poate face ceva sau daca pot eu sa o fac sa functioneze." Ma uit la un copac din apropiere si ma gandesc sa il atac cu sabia. Ma duc repede spre el si il lovesc, dar in loc sa ii fac ceva sunt aruncat pe spate. Gand:"Mda, asta a fot ciudat, copacul nici nu pare zgariat si eu am vanatai. Trebuie sa ma concentrez mai mult, ca altfel nu va merge." Ma duc iar sa atac acel copac, dar fara succces. Se intampla acelasi lucru ca daca trecuta. Incerc iar cu din ce in ce mai multa determinare, dar nici o sansa. Privirea serioasa se transforma in una furioasa. Si atac, plin de furie, copacul, dar degeaba. Dupa atatea atacuri el avea doar o taietura mica. Gand:" Cum mama naibi are decat o zgarietura? Sunt praf, altii ar fi putut sa doboare copacul dintr-un atac, dar totusi doar o mica taietura!? E ceva ciudat la mijloc. Ia sa incerc ceva sa vad daca macar taie ceva." Incerc sa imi fac o taietura pe mana, dar degeaba, abia am simtit ceva. Gand:"Ceva e in neregula cu sabia asta, nu stiu ce, dar si cea mai slaba sabie ar putea sa faca asta. Atunci cred ca e vina mea, trebuie sa incerc mai mult." Revin la loviduri. Dau odata in copac si nimic. Mai dau odata si cand ma lovesc de pamant imi sare din buzunar cartea pe care o caram mereu dupa mine, dar eu nu observ asta. Ma ridic si nu mai simt nimic in buzunar. Ma uit pe jos si vad cartea stralucind puternic. Si deschisa la pagina 50. Ma apropii de ea si vad scris titlul: Shinkai. Citesc in continuare si vad acolo scris:" Pentru ca puterea sabiei tale sa fie deblocataa trebuie sa urmezi mai multi pasi. Mai intai, aceasta trebuie sa aiba un nume, care trebuie ales cu grija." Pun sabia langa carte si ma uit atent la ea. Dupa ceva timp de inspectat ma gandesc la un nume. Gand:" Bun, deci trebuie ales cu grija. Cred ca Zeviron ar fi bun.Acum sa vad ce urmeaza." Incep sa citesc iar: " Dupa ce ai trecut de primul pas, punand un nume la nimereala". Ma opresc brusc si imi spun in gand:" La nimereala!? Defapt, cam asa a fost." Continui:" Trebuie sa inveti sa iti manuiesti bine sabia normala. Asta presupune sa te plimbi prin padure si sa te lupti cu ce e pe aici, deoarece asa ai putea sa iti formezi stilul." Gand:" Deci asa trebuie! Acum o sa fac ce zice acolo." Incep sa ma plim prin padure si timp de 30 minute nu gasesc nimic, dar dupa incep sa am noroc. Gand:" Cred ca am si eu noroc, poate putin cam mult." Ma uit in jur si observ ca sunt inconjurat de niste talhari. Acestia incep sa ma atace cu sabiile. Incerc sa ma apar de atacurile lor, dar din pacate unule dintre ele ma ating si imi provoaca rani destul de mari. Vazand ca incepe sa imi dea sangele, ma concentrez mai mult si incerc sa imi fac propriul meu stil de lupta, exact asa cum zicea in carte. Incep sa ma apar din ce in ce mai bine de atacurile talharilor, dar tot nu era de ajuns, astfel continui sa ma apar si in acelasi timp sa ma gandesc la cum as putea sa fac stilul mai bun. Apoi imi dau seama de ceva. Continui sa ma apar si imi schimb pozitia sabiei din cand in cand pentru a evita unele atacuri. Dupa un timp de practica atacurile tipilor nu mai treceau de apararea mea si vazand asta imi spun in gand:" Deci se pare ca am reusit cu defensiva, acum trebuie sa trec la ofensiva." Continui sa ma feresc de atacuri si observ ca un tip ezita putin, atunci trec la atac. Il lovesc pe unul cu sabia, dar acesta nu pateste nimic, apoi spune ca nici macar nu a simtit. Ceilalti se opresc din atac si incep sa rada spunand:" -Hahaha, tu esti un shinigami? Ma faci sa rad. Nici macar nu ne poti rani cu sabia. Ce fel de fraier esti tu?" Apoi incep sa ma atace din nou. Continui sa ma apar de atacurile tipilor si atunci cand gasesc un moment bun incerc iar sa atac. De data aceasta am reusit sa provoc mici taieturi tipilor, dar nu erau cine stie ce. De data asta combin atacul cu apararea, astfel cand unul ma ataca schhimbam pozitia sabiei, apoi o schimbam iar pentru a ataca eu. Gand:" Ar fi fost mai bine daca as fi avut 2 sabii nu una, dar acum nu am ce sa fac. Ma descurc si asa, mai ales ca incepe sa functioneze." Lupta dintre mine si acei talhari continua. Atacurile lor nu mai mai ating si sabia mea le provoaca rani din ce in ce mai grave. Dupa un anumit timp sunt toti pusi la pamant si raman acolo. Vazand asta plec mai departe pentru a mai incerca odata. Gand:"E destul de bine, mai incerc putin stilul asta si apoi trec la urmatoarea parte." Continui sa merg si ma intalnesc cu o alta grupa, de data asta ceva mai mare. Ma duc spre ei si ii provoc la lupta. Acestia vin razand la mine si spun ca ma vor ucide, apoi incep sa ma atace. Vazand ca acestia se apropie imi scot sabia si ma apar de atacurile lor. Din cand in cand mai si atac, iar dupa un timp mai mult de jumatate din ei sunt la pamant. Gand:"Perfect, sunt din ce in ce mai bun. Acum trebuie sa ii fac praf pe ei si sa trec la urmatorul pas din aces antrenament." Dupa ce ii pun la pamant si pe ceilalti ma duc spre un copac, dar in spatele meu apare un tip care spune:" Vad ca i-ai batut pe fraieri astia, acum e randul tau sa iei bataie." Vine spre mine incercand sa ma loveasca cu sabia, dar ma apar de atacul lui cu ajutorul sabiei mele. Tipul incepe cu atacuri rapide si reuseste pana la urma sa ma raneasca. Incerc sa ma apar de atacurile lui si dupa ceva timp reusec sa ii opresc toate loviturile, dar din cauza ca se misca foarte rapid nu reusesc sa il atac. Incep sa invat sa folosesc sabia din ce in ce mai bine si pana la urma incep sa ii depasesc viteza, astfel reusind sa il atac si pana la urma sa il inving. Ma duc sa ma asez langa un copac, apoi scot cartea din buzunar si o deschid la pagina 50. Acolo continui sa citesc despre Shinkai:" Pantru a trece la urmatorul pas trebuie sa gasesti o cascada. Pentru a putea gasi acea cascada, trebuie mai intai sa gasesti un copac cu o scorbura. In acea scorbura este o harca catre cascada. Mult Succes!" Gand:"Deci va trebui sa ciopartesc padurea." Incep sa tai copacii ca nebunul. Pe primul din 15 lovituri si pe urmatorii cu din ce in ce mai putine lovituri. Dau de mai multi copaci ca in descriere dar nici unul nu avea harta. Atunci imi dau seama de o chestie: " Poate chiar ei sunt harta. Poate acesti copaci imi arata drumul." Continui sa tai copaci si ma duc dupa cei de care mi-a spus cartea. Dupa mai mult timp de taiat copaci si de mers, ajung in sfarsit la o cascada. Gand:" Si aici ce ar trebui sa fac mai exact? Poate inot putin. Mai bine sa ma uit in carte." Deschid iar cartea si citesc in continuare:" Trebuie sa meditezi pentru a-ti gasi sabia in interiorul tau." Gand:" Asta suna ciudat, dar nu am ce face." Inot pana in locul in care curge apa si vad o piatra mare. Ma asez acolo si incep sa meditez. Incerc sa fac asa cum spunea in carte timp de 30 de minute, dar nimic. Ma gandesc sa renunt, dar aud o voce care imi spune sa caut adanc in sufletul meu. Ma gandesc la ce vrea sa insemne si incerc sa fac acel lucru timp indelungat. Dupa o multime de incercari, apar la intrarea intr-un templu. Gand:"Ce e asta?" Intru in templu si inaintez. Pe jos erau niste sageti. Ma iau dupa ele si ajung intr-o camera imensa. In centrul acesteia era un tip care statea pe un tron, iar langa, de o parte si de alta, sunt 2 statui, fiecare avand cate o sabie in mana, sabiile fiind diferite. Tipul se ridica si in mana lui apare o sabie la fel ca a mea. Gand:" Ce naiba? Cum de are sabia mea!? Ar trebui sa fie unica." Deodata tipul imi spune:"- Hei, tu, stiu la ce te gandesti. Nu am aceeasi sabie ca tine. Eu sunt Zeviron, chiar eu sunt sabia ta. Acum trebuie sa te ajut sa iti descoperi shinkai." Gand:" Asta e ciudata, dar daca ma ajuta nu am nimic impotriva." Tipul vine spre mine cu viteza pentru a ma ataca. Ma apar de sabia lui si incerc sa atac, dar nici nu ma misc bina ca tipul a si reusit sa imi provoace o taietura destul de grava. Ma uit in locul in care m-a taiat si tipul ma loveste iar. Vazand asta, incep sa fiu atent si ma apar de urmatoarele 2 lovituri, dar pe urmatoarea o iau in plin. Gand:" E prea rapid sau poate e altceva." Continui sa lupt contra acel tip, dar tot reusesa sa ma loveasca. Cu toate astea reflexul meu era din ce in ce mai bun, dar nu era de ajuns. Pana la urma imi dau seama ca e vorba de altceva, de ceva spiritual nu fizic. Aveam nevoie sa am incredere in zapankuto-ul meu. Continui sa lupt si incep sa am incredere in Zeviron. Observ cum puterea mea creste si nu prea mai pot fi lovit, dar asta nu dureaza mult timp ca Zeviron in forma de om devine si mai puternic. Continui sa ma concentrez si sa ii acord din ce in ce mai multa incredere sabiei mele si iar ajung cam la egalitate, dar se intampla din nou aceeasi faza in care Zeviron devine si mai puternic. Continui sa lupt folosind stilul si puterea pe care le-am dobandit in pasii anteriori, dar nimic. Gand:" Nu pot sa inteleg ce se intampla. Cum de e in continuare mai puternic decat mine? Am simtit de atatea ori ca suntem la fel de puternici. Trebuie sa fie o explicatie. Asta e nu e in realitate si avand in vedere ca nu e o lupta in realitate ar trebui ca puterea sa nu existe, deci eu devin mai puternic, dar fiind cam imaginar el se face si mai puternic. Poate ca trebuie sa il la sa ma faca praf. Defapt, asta e trebuie sa am incredere in sabia mea. Suntem legati unul de altul si nu imi va face rau, deci sa vad ce va face." Tipul vine sa ma atace cu toata puterea, dar eu nici macar nu ma misc. Zeviron vazand asta opreste atacul si se uita serios la mine si ma felicita spunand:"Se pare ca acum ai incredere totala in mine." Imi pune mana pe frunte si o energie ciudata ma inconjoara spunand ca acum voi putea sa fac shinkai, dar mai trebuie ceva antrenament. Dupa mi-a spus ca numele lui real este Zenton, asta fiind calea catre shinkai. Apoi totul dispare si apar iar la cascada. Inot pana pe mal si vreau sa ma asez langa un copac, dar nu apuc nici sa fac 2 pasi ca deja apare un tip ciudat. Gand:" Mda, chiar ma gandeam cum de nu e nimeni aici." Vazand ca sunt Shinigami, tipul vine sa ma atace, dar ma apar. Apoi apare in spatele meu si abia reusesc sa evit atacul. Tipul loveste si mai repede si cu mai multa putere. Apoi il aud spunand: Bankai! si energia lui devine uriasa. Atacurile lui devin si mai rapide si ma raneste foarte rau. Tipul continua sa ma atace si ranile mele se amplifica. Din cauza durerii, ma feresc din ce in ce mai greu de atacurile lui. Reusesc sa rezist cu greu si ma intreb daca nu cumva aici imi este sfarsitul. Gand:" In niciun caz nu pot renunta aici. Nu pot sa mor aici. Ce vor zice ceilalti!? O sa ma fac de tot rasul si in plus vreau sa o revad pe Yume." Gandindu-ma asa incep sa prind mai mult curaj si devin ceva mai puternic si mai rapid ca inainte, dar tot nu era destul. Incep sa uit de durere si reusesc sa blochez mai multe lovituri, dar oricum sunt ceva mai bine. Deodata, tipul parca devine si mai puternic. Ma ataca si ii opresc lovitura, dar din cauza ca era prea puternic sunt aruncat la o distanta mare de locul in care eram. Tipul apare imediat langa mine si imi spune sa ma ridic. Fac asta si lupta continua cu lovituri rapide si foarte puternice. Tipul ma arunca dintr-un loc in altul si eu nu puteam sa fac nimic. Gand:" Ce pot sa fac!? E mult prea puternic. E in forma bankai si eu nu pot face nici macar shinkai. Asta e ca naiba! " Imi da o lovitura care ma arunca la pamani si apoi incearca sa ma faca praf cu un atac, dar in momentul acela se elibereaza o cantitate de energie din corpul meu si spun:
-Zenton: Desparte!
Energia se inalta si se creaza un crater sub mine.

Dintr-o sabie se formeaza 2 diferite.
mana stanga:
Spoiler:
mana dreapta:
Spoiler:
In jurul meu apare o aura de reiatsu incredibila( ca la Zaraki) si puterea si toate celelalte se maresc mult. Apoi apar in spatele tipului. Gand:" Wow.. ce viteza." Apoi il atac cu sabia si acesta incearca sa opreasca atacul, dar este aruncat la o distanta uriasa. Apoi cu o viteza uriassa apar langa el tinanad sabile in stilul meu, adica cea din mana stanga o tin invers si cea din mana dreapta o tin normal. Ma uit la el cu privirea mea serioasa care cateodata baga oamenii in sperieti. Apoi ii spun tipului:
-Presupun ca nu mai vrei inca o runda. Asa ca dispari cat mai repede posibil.
Tipul le ridica si o ia la fuga. Raman putin uimit de shinkaiul meu. Gand: " Se pare ca in sfarsit am aflat ca sabia mea e una incredibila. Cred ca si astea 2 fac cate ceva. Abia astept sa vad ce pot face. Interesant e ca sabiile astea doua erau tinute de acele statui. In fine, aflu pe viitor ce e cu ele." Ies din shikai si plec de acolo.
Sus In jos
 
Descoperire zanpakuto si Shikai
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zapankto&Shikai
» Shikai avansat- DeathBringer
» Shikai Avansat- Xenon
» Antrenament Shikai&Zanpakto
» Antrenament Xenon- Shikai avansat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Arhivă RPG :: Pădurea Bătrână-
Mergi direct la: